kpilogo shields

Simultaneous measurement of infrared dichroism and birefringence was used to study orientational coupling effects between a series of monodisperse polybutadiene oligomers and the surrounding matrix, which consisted of either polybutadiene polymer melt or polybutadiene network. The oligomers had molecular weights ranging from well below the critical molecular weight for entanglement Me, to several times M e. For the oligomer/network system, the magnitude of the coupling coefficient was found to remain constant at about unity over the range of network crosslink densities, oligomer molecular weights and degrees of swelling examined, thereby confirming the D n.m.r, experiments performed on the same samples. For the oligomer/polymer system, orientational coupling effects were examined as a function of oligomer molecular weight and temperature. It was found that unentangled oligomers experienced almost complete coupling, while fully entangled melts were subject to a much lower coupling. In addition, it was found that the magnitude of the coupling is independent of temperature, indicating that these orientation correlations are entropic in nature, arising from the packing entropy of chain segments. An orientational dependent lattice model, proposed originally by DiMarzio, was found suitable for predicting experimental results.

Посилання на статтю:

Oligomers as molecular probes of orientational coupling interactions in polymer melts and networks / Caroline M. Ylitalo, Jeffrey A. Zawada and Gerald G. Fuller* // Polymer. – 1992. – Vol 33. – P. 2949-2960.

Oligomers as molecular probes of orientational coupling interactions in polymer melts and networks - Завантажити.

 

Корисні статті

Вибір професії

Кожна людина зіштовхується у своєму житті з вибором, який найсильніше вплине на все її подальше життя. Йдеться про вибір професії та вибір вищої освіти. Закінчуючи школу, молоді люди стикаються з величезним вибором професій та спеціальностей: інженер, економіст, юрист, менеджер, маркетолог, логіст, фінансист і т.д. При цьому навколо можна чути безліч стереотипних фраз: "Юристи багато заробляють", "Фінансисти працюють з грошима, тому у них хороші зарплати", "Маркетолог - основний людина в будь-якому бізнесі", а часом і просто без обґрунтування - "Менеджер - це круто ". Часом, такі "поради" впливають на вибір професії.

Хто такий інженер

Інженер - професія нелегка, але одночасно з цим дуже цікава і захоплююча. Адже інженер це людина, у якого народжуються в голові нові ідеї і тому він здатний винаходити.

У багатьох виникає питання: хто такі інженери? Інженер (франц. Ingénieur) - фахівець з вищою технічною освітою. Спочатку інженерами називали людей, які керували військовими машинами. Поняття громадський інженер з'явилося в XVI столітті в Голландії, застосовано до сфери будівництва мостів і доріг, потім інженери з'явилися в Англії, а потім в інших країнах.

ВНЗ України

Вища освіта є невід'ємним елементом перспективного кар'єрного росту, тому перед кожним абітурієнтом виникає проблема, в які інститути подавати документи. Варто відзначити, що в Україні існує велика кількість вузів. Всі навчальні заклади поділяються на державні та приватні, пропонуючи різноманітні освітні програми по різних профілів. Щоб пошук інститутів дав задовільні результати, слід визначитися з найбільш прийнятними спеціальностями. Також підбір університету передбачає вибір підходящої форми навчання, наявність високої акредитації у вузу і рівень його престижності.

Полімерні матеріали

Полімер це велика молекула, або макромолекула, котра складається з багатьох субодиниць. Через їх широкий спектр властивостей, синтетичні і природні полімери відіграють найважливішу і всюдисущу роль в повсякденному житті. Полімери в діапазоні від знайомих синтетичних пластмас, таких як полістирол природний біополімер, таких як ДНК і білки, які є основоположними для біологічної структури і функцій. Полімери, як природні і синтетичні, створюються за допомогою полімеризації багатьох малих молекул, відомих як мономери.

Інженер-конструктор

Хто такий інженер-конструктор? Даним питанням задаються багато людей, які бажають пов'язати своє життя з цією професією. Варто відзначити, що ця професія однією з найбільш високооплачуваних на сучасному ринку праці, яка характеризується високим попитом з боку роботодавців. Інженер-конструктор машинобудування повинен володіти аналітичним складом розуму, підвищеною уважністю до деталей і відповідальним підходом до роботи. Дана діяльність пов'язана з прорахунками і різноманітним обладнанням. Першокласний інженер-конструктор механік володіє також такими рисами характеру, як раціональність і ерудованість. Важливу роль відіграє стресостійкість, адже робочий процес є досить трудомістким і при потребі замовника вимагає готовності швидко вносити зміни в готові креслення.