kpilogo shields

The dynamics of segmental and chain orientation in poly(styrene-b-isoprene) (P(S-b-I)) block copolymer with PI fractionfp I = 0.61, degree of polymerization N = 70 and zN ~- 9 at 25°C (Z is the interaction parameter) were investigated by depolarized Rayleigh scattering (DRS) and dielectric spectroscopy (d.s.) over a broad temperature range (240-370 K) in the disordered phase. Two distinct primary relaxation processes with vastly different timescales were associated with segmental orientation within PS- and PI-rich regions selectively probed by DRS and d.s. techniques. The width of the distribution relaxation function for the slow segmental process was found to increase with decreasing temperature, whereas the freezing of the slow segmental fluctuations was observed for the first time within the time window of photon correlation spectroscopy. Compared with an equivalent PI homopolymer chain, the first normal mode describing the end-to-end fluctuation of the copolymer chain displayed slower time ~1 but similar amplitude &Nffl, v The new experimental results were discussed in terms of the fluctuation picture of block copolymers in the disordered melt, the chain conformation and the friction coefficient ratio of the foreign blocks.

Посилання на статтю:

Segmental and chain dynamics in a diblock copolymer melt near the microphase separation transition / G. Fytas* and A. Rizos and I. Alig and F. Kremer // Polymer. – 1993. – Vol 34. – P. 2263-2269.

Segmental and chain dynamics in a diblock copolymer melt near the microphase separation transition - Завантажити.

 

Корисні статті

Як стати інженером?

Кожна людина в процесі свідомого життя стикається з проблемою вибору професії. Найбільш актуальною ця проблема є для учнів старших класів – випускників, які добровільно або примусово здають шкільні іспити та зовнішнє незалежне оцінювання, за результатами чого приймають участь в конкурсному відборі на навчання у ВНЗ. Щоб обрана професія не стала важким випробовуванням, потрібно ще у шкільні роки зважити всі «за» і «проти», оцінити свої здібності, схильності, можливості.

Комп'ютер для інженера

У сучасному світі комп'ютери дуже поширені. Складно уявити людину, не знайому з цим поняттям. Багато професій зобов'язані своїм виникненням саме комп'ютеру, вони б просто не з'явилися без створення електронно-обчислювальної техніки.

І хоча відносно недавно, на початку XX століття, комп'ютери були розкішшю і використовувалися лише для самих складних розрахунків, у наш час комп'ютери та комп'ютерна техніка дуже глибоко інтегрувалися у наше життя. Сучасне людство залежить від комп'ютерів, що викликає подиву, якщо розглянути, коли і в яких випадках вони використовуються.

Хімічне машинобудування

Хімічне машинобудування багатопрофільна галузь машинобудування, що поєднує в собі природні та експериментальні науки (наприклад, фізика і хімія), разом з науками про життя (наприклад, біологія, мікробіологія та біохімія). Математику та економіку вокористовують для розробки, перетворення, транспортування, управління виробничими процесами, які перетворюють сировину в цінні продукти.

Види та функції сучасної упаковки

Різноманітна упаковка щільно увішла у життя кожної людини. На полицях магазинів, в інтер'єрах помешкань можна побачити десятки пляшочок, коробок, аерозольних болончиків. Термін існування упаковки в нашому житті може продовжуватися від кількох хвилин до кількох років. Що ж таке сучасна упаковка? Чому вона займає стільки місця в нашому житті?

Інженер-механік

Інженер-механік (від лат. Ingenium – талант, обдарованість, і mēchanicus – механік) – це технічний чи технологічний фахівець з вищою освітою, який застосовує отримані знання для конструювання, проектування, моделювання та експлуатації машин, апаратів та технічного обладнання в різних галузях сільського господарства та технічного виробництва. Першими з інженерів були саме механіки; вони розробляли і збирали різноманітні машини і механізми, в яких використовували принципи і закони механіки.