kpilogo shields

Dielectric experiments are carried out on poly(4-phenoxyphenyl acrylate) (PPOA) and 4-phenoxyphenyl- 2,4-dimethylglutarate (PPODG), a low-molecular-weight analogue of PPOA. The intramolecular dipolar correlation coefficient gintra for the polymer changes from 0.821 at 30°C to 0.835 at 60°C. This coefficient is similar to that of PPODG (0.817 at 30°C), suggesting that the asymptotic value of gintra is reached for rather low molecular weights. The dipolar correlation coefficient g that accounts for both the intramolecular and intermolecular dipolar interactions is smaller than gintra for both the polymer and the low-molecularweight compound. The dielectric spectrum of PPOA in the bulk presents a prominent glass-rubber relaxation followed by a subglass absorption that seems to be the combination of a process in the high-temperature zone (named fl) that overlaps with the glass-rubber relaxation and a well developed absorption (named y) in the low-temperature region. This latter process can be explained in terms of motions of the dipole associated with the C"'-O-C ar bonds whereas motions about the C=-C*O * bonds may also intervene in the fl process. The low-molecular-weight compound only exhibits a prominent glass-liquid absorption followed by a diffuse and weak subglass relaxation; this behaviour cannot be explained in terms of only intramolecular interactions, and therefore intermolecular interactions must play an important role in this process. The mechanical and the dielectric glass-rubber relaxations are interpreted in terms of the coupling scheme. This study suggests that the complexities of both processes are similar, in contrast with what occurs in many other systems.

Посилання на статтю:

Relaxation behaviour and dipolar correlations for polyacrylate-based polymers with aromatic side groups / Ricardo Diaz-Calleja and Evaristo Riande* and Julio San Rombn // Polymer. – 1993. – Vol 34. – P. 3456-3463.

Relaxation behaviour and dipolar correlations for polyacrylate-based polymers with aromatic side groups - Завантажити.

 

Корисні статті

Рейтинг вищих навчальних закладів

На даний час в світі існує маса університетів з дуже великою кількістю кваліфікацій, спеціальностей та спеціалізацій. Одні з них більш престижні університети, інші менш.

Рейтинг вищих навчальних закладів переписується щорічно, в зв'язку з тим, що всі прагнуть стати краще в освіті, вдосконалитися в технологіях і підвищити свій рівень акредитації. Рейтинг навчальних закладів варіюється в залежності від предметної області, це природничі науки і математика, техніка/технологія і інформатика, життя і сільськогосподарська наука, клінічна медицина і фармація, соціальні науки.

Інженер-механік

Інженер-механік (від лат. Ingenium – талант, обдарованість, і mēchanicus – механік) – це технічний чи технологічний фахівець з вищою освітою, який застосовує отримані знання для конструювання, проектування, моделювання та експлуатації машин, апаратів та технічного обладнання в різних галузях сільського господарства та технічного виробництва. Першими з інженерів були саме механіки; вони розробляли і збирали різноманітні машини і механізми, в яких використовували принципи і закони механіки.

Інженер-конструктор

Хто такий інженер-конструктор? Даним питанням задаються багато людей, які бажають пов'язати своє життя з цією професією. Варто відзначити, що ця професія однією з найбільш високооплачуваних на сучасному ринку праці, яка характеризується високим попитом з боку роботодавців. Інженер-конструктор машинобудування повинен володіти аналітичним складом розуму, підвищеною уважністю до деталей і відповідальним підходом до роботи. Дана діяльність пов'язана з прорахунками і різноманітним обладнанням. Першокласний інженер-конструктор механік володіє також такими рисами характеру, як раціональність і ерудованість. Важливу роль відіграє стресостійкість, адже робочий процес є досить трудомістким і при потребі замовника вимагає готовності швидко вносити зміни в готові креслення.

Як стати інженером?

Кожна людина в процесі свідомого життя стикається з проблемою вибору професії. Найбільш актуальною ця проблема є для учнів старших класів – випускників, які добровільно або примусово здають шкільні іспити та зовнішнє незалежне оцінювання, за результатами чого приймають участь в конкурсному відборі на навчання у ВНЗ. Щоб обрана професія не стала важким випробовуванням, потрібно ще у шкільні роки зважити всі «за» і «проти», оцінити свої здібності, схильності, можливості.

Комп'ютер для інженера

У сучасному світі комп'ютери дуже поширені. Складно уявити людину, не знайому з цим поняттям. Багато професій зобов'язані своїм виникненням саме комп'ютеру, вони б просто не з'явилися без створення електронно-обчислювальної техніки.

І хоча відносно недавно, на початку XX століття, комп'ютери були розкішшю і використовувалися лише для самих складних розрахунків, у наш час комп'ютери та комп'ютерна техніка дуже глибоко інтегрувалися у наше життя. Сучасне людство залежить від комп'ютерів, що викликає подиву, якщо розглянути, коли і в яких випадках вони використовуються.