kpilogo shields

Poly(diarylsiloxane)s are highly crystalline, high-melting polymers with excellent high-temperature properties. As a consequence of the rigid polymer backbone, they show crystal-liquid-crystal transitions, and both nematic and smectic states have been observed by optical microscopy. The polymers of greatest interest in this investigation have been those containing phenyl and p-tolyl substituents on the siloxane backbone. We have prepared a series of polymers with various combinations of these substituents, as well as the end members of the series, poly(diphenylsiloxane) and poly(di(p-tolyl)siloxane). The polymers are prepared with controlled molecular weights and distribution by ring-opening anionic polymerization of the cyclic trimers in solution. The crystal-liquid-crystal transition temperatures, Tic, for poly(diphenylsiloxane) and poly(di(p-tolyl)siloxane) are very high (265 and 300°C, respectively) and the polymers are only soluble in a few solvents at temperatures above 150°C. However, the T~c values are reduced for the mixed poly((phenyl/p-tolyl)siloxane)s and the polymers become soluble at lower temperatures. The symmetric poly((phenyl/p-tolyl)siloxane) is of particular interest since T~c is reduced to 150-160°C, and the polymer is soluble at room temperature in common solvents such as toluene, tetrahydrofuran and chloroform. In contrast to the retention of the crystalline and liquid-crystalline character in the mixed diarylsiloxanes, the replacement of a single phenyl group by a methyl group in the repeat hexaphenyl triad sequence of poly(diphenylsiloxane) is sufficient to destroy both the crystalline and liquid crystalline character of the polymer.

Посилання на статтю:

Synthesis and properties of diarylsiloxane and (aryl/methyl)siloxane polymers: 1. Thermal properties / Michael K. Lee and Dale J. Meier // Polymer. – 1993. – Vol 34. – P. 4882-4892.

Synthesis and properties of diarylsiloxane and (aryl/methyl)siloxane polymers: 1. Thermal properties - Завантажити.

 

Корисні статті

Що таке КПІ?

На сьогоднішній день багатьох випускників, ще недавно – школярів, цікавить наступне питання – куди поступити, куди піти навчатися? В нашій країні є дуже багато ВНЗ, які пропонують свої послуги з підготовки і навчання студентів. Одним з таких ВНЗ є Київський політехнічний інститут (КПІ).

Види та функції сучасної упаковки

Різноманітна упаковка щільно увішла у життя кожної людини. На полицях магазинів, в інтер'єрах помешкань можна побачити десятки пляшочок, коробок, аерозольних болончиків. Термін існування упаковки в нашому житті може продовжуватися від кількох хвилин до кількох років. Що ж таке сучасна упаковка? Чому вона займає стільки місця в нашому житті?

Інженер-машинобудівник

Ні для кого не секрет, що при сучасних умовах життя, темпах розвитку промисловості, безперервній автоматизації та оптимізації роботи механізмів та виробничих процесів, великою популярністю та попитом на ринку праці користується професія інженера, особливо інженера-машинобудівника.

Щоб відповісти на питання «Хто такий інженер-машинобудівник?», необхідно розуміти , що несе в собі кожне з цих слів окремо. Інженер – це людина, яка отримала освіту з визначеного фаху. Інженер – це творець техніки. Інженер – це особа, що професійно займається інженерією, тобто на основі поєднання прикладних наукових знань, математики та винахідництва знаходить нові рішення технічних проблем. Тобто, виходячи з цих загальновживаних визначень слова «інженер» зрозуміло, що цій професії може присвятити себе лише людина з неабиякими здібностями, які ґрунтуються на знанні точних наук, логічному мисленні, невичерпному терпінні і постійному бажанні вдосконалювати світ інженерії. Від латини ingenium — здатність, винахідливість, що є свідченням того, що інженером перш за все є людина-думаюча, яка знаходиться в безперервному пошуку відповідей на складні технічні завдання.

ВНЗ України

Вища освіта є невід'ємним елементом перспективного кар'єрного росту, тому перед кожним абітурієнтом виникає проблема, в які інститути подавати документи. Варто відзначити, що в Україні існує велика кількість вузів. Всі навчальні заклади поділяються на державні та приватні, пропонуючи різноманітні освітні програми по різних профілів. Щоб пошук інститутів дав задовільні результати, слід визначитися з найбільш прийнятними спеціальностями. Також підбір університету передбачає вибір підходящої форми навчання, наявність високої акредитації у вузу і рівень його престижності.

Полімерні матеріали

Полімер це велика молекула, або макромолекула, котра складається з багатьох субодиниць. Через їх широкий спектр властивостей, синтетичні і природні полімери відіграють найважливішу і всюдисущу роль в повсякденному житті. Полімери в діапазоні від знайомих синтетичних пластмас, таких як полістирол природний біополімер, таких як ДНК і білки, які є основоположними для біологічної структури і функцій. Полімери, як природні і синтетичні, створюються за допомогою полімеризації багатьох малих молекул, відомих як мономери.