kpilogo shields

The molecular orientation in thick polyethylene samples has been studied by wide-angle X-ray diffraction, i.r. dichroism and Raman spectroscopy. The original specimens, with dimensions of the order of a centimetre, were cut to obtain 1 mm thick platelets on which the measurements were made. The mean coefficient of the second-order Legendre polynomial, (P2), was calculated from X-ray diffraction and from the 1894 cm- 1 i.r. band for the crystalline phase, from the 909 cm-1 i.r. band for the vinyl end groups and from the 1130 and 1060 cm-1 Raman bands for the all-trans C-C conformers. The fourth-order coefficient, (P4), was also determined from X-ray diffraction and Raman spectroscopy for a series of cylindrical rods of draw ratios (2) ranging from 6 to 20. An excellent correlation is observed between the (P2) coefficients measured from different X-ray reflections and from the 1894cm-1 i.r. band. The Raman spectroscopy results show that the all-trans bonds located in the amorphous phase are aligned perpendicular to the extrusion direction for the 2=6 rod, and gradually reorient towards the fibre axis for 2 values up to 20, while the (P2) and (P4) coefficients calculated for the crystalline phase remain constant at 2/>12. The variation of the orientation through the thickness of the samples was investigated for the cylindrical rods and for an H-shaped moulding produced by extrusion and rolling. Minor differences in the degree of molecular orientation were detected between the centre and the surface of the rods, whereas important variations were measured for the H-shaped sample.

Посилання на статтю:

Study of the distribution of the molecular orientation in thick polyethylene samples by X-ray diffraction, infra-red dichroism and Raman spectroscopy / Claude-Paul Lafrance, Paul Chabot, Marie Pigeon, Robert E. Prud'hommeand Michel Pezolet* // Polymer. – 1993. – Vol 34. – P. 5029-5037.

Study of the distribution of the molecular orientation in thick polyethylene samples by X-ray diffraction, infra-red dichroism and Raman spectroscopy - Завантажити.

 

Корисні статті

Види та функції сучасної упаковки

Різноманітна упаковка щільно увішла у життя кожної людини. На полицях магазинів, в інтер'єрах помешкань можна побачити десятки пляшочок, коробок, аерозольних болончиків. Термін існування упаковки в нашому житті може продовжуватися від кількох хвилин до кількох років. Що ж таке сучасна упаковка? Чому вона займає стільки місця в нашому житті?

Хімічне машинобудування

Хімічне машинобудування багатопрофільна галузь машинобудування, що поєднує в собі природні та експериментальні науки (наприклад, фізика і хімія), разом з науками про життя (наприклад, біологія, мікробіологія та біохімія). Математику та економіку вокористовують для розробки, перетворення, транспортування, управління виробничими процесами, які перетворюють сировину в цінні продукти.

Полімерні матеріали

Полімер це велика молекула, або макромолекула, котра складається з багатьох субодиниць. Через їх широкий спектр властивостей, синтетичні і природні полімери відіграють найважливішу і всюдисущу роль в повсякденному житті. Полімери в діапазоні від знайомих синтетичних пластмас, таких як полістирол природний біополімер, таких як ДНК і білки, які є основоположними для біологічної структури і функцій. Полімери, як природні і синтетичні, створюються за допомогою полімеризації багатьох малих молекул, відомих як мономери.

Як стати інженером?

Кожна людина в процесі свідомого життя стикається з проблемою вибору професії. Найбільш актуальною ця проблема є для учнів старших класів – випускників, які добровільно або примусово здають шкільні іспити та зовнішнє незалежне оцінювання, за результатами чого приймають участь в конкурсному відборі на навчання у ВНЗ. Щоб обрана професія не стала важким випробовуванням, потрібно ще у шкільні роки зважити всі «за» і «проти», оцінити свої здібності, схильності, можливості.

Інженер-машинобудівник

Ні для кого не секрет, що при сучасних умовах життя, темпах розвитку промисловості, безперервній автоматизації та оптимізації роботи механізмів та виробничих процесів, великою популярністю та попитом на ринку праці користується професія інженера, особливо інженера-машинобудівника.

Щоб відповісти на питання «Хто такий інженер-машинобудівник?», необхідно розуміти , що несе в собі кожне з цих слів окремо. Інженер – це людина, яка отримала освіту з визначеного фаху. Інженер – це творець техніки. Інженер – це особа, що професійно займається інженерією, тобто на основі поєднання прикладних наукових знань, математики та винахідництва знаходить нові рішення технічних проблем. Тобто, виходячи з цих загальновживаних визначень слова «інженер» зрозуміло, що цій професії може присвятити себе лише людина з неабиякими здібностями, які ґрунтуються на знанні точних наук, логічному мисленні, невичерпному терпінні і постійному бажанні вдосконалювати світ інженерії. Від латини ingenium — здатність, винахідливість, що є свідченням того, що інженером перш за все є людина-думаюча, яка знаходиться в безперервному пошуку відповідей на складні технічні завдання.