kpilogo shields

The effect of block copolymers on the interfacial tension tr was investigated for poly(ethylene oxide) (PEO)/poly(dimethylsiloxane) (PDMS) and for PDMS/polystyrene (PS). With PEO/PDMS the additives were the triblock copolymers PDMS-block-PEO-block-PDMS [P(DMS-EO-DMS)] and PEO-block- PDMS-block-PEO [P(EO-DMS-EO)]. For the former additive the number of monomeric units of the end blocks varied between 4 and 32 and that of the middle block between 23 and 77; these numbers are 70 and 52, respectively, for the latter. In the case of the system PS/PDMS, the diblock copolymer PS-block-PDMS [P(S-DMS)], consisting of 430 S and 68 DMS units, was studied. The effects turned out to be largest for the system PDMS/PEO/P(DMS-EO-DMS); it was therefore studied in greater detail within the temperature range of 70-150°C. Upon addition of increasing amounts of copolymer, tr falls rapidly to ~ 10% of its initial value and levels off as the critical micelle concentration (<0.5 wt% in the PEO phase at 100°C) is surpassed. Similarly, at a given concentration of the additive, tr approaches a limiting value as the number of monomeric units in the PDMS block is increased above 15. In contrast to the value of a of the pure blend, which is practically independent of temperature, that of the ternary system increases markedly with temperature. The results are compared with the predictions of Vilgis and Noolandi.

Посилання на статтю:

Effect of block copolymers on the interfacial tension between two "immiscible" homopolymers / M. Wagner and B. A. Wolf // Polymer. – 1993. – Vol 34. – P. 1460-1464.

Effect of block copolymers on the interfacial tension between two "immiscible" homopolymers - Завантажити.

 

Корисні статті

Інженер-машинобудівник

Ні для кого не секрет, що при сучасних умовах життя, темпах розвитку промисловості, безперервній автоматизації та оптимізації роботи механізмів та виробничих процесів, великою популярністю та попитом на ринку праці користується професія інженера, особливо інженера-машинобудівника.

Щоб відповісти на питання «Хто такий інженер-машинобудівник?», необхідно розуміти , що несе в собі кожне з цих слів окремо. Інженер – це людина, яка отримала освіту з визначеного фаху. Інженер – це творець техніки. Інженер – це особа, що професійно займається інженерією, тобто на основі поєднання прикладних наукових знань, математики та винахідництва знаходить нові рішення технічних проблем. Тобто, виходячи з цих загальновживаних визначень слова «інженер» зрозуміло, що цій професії може присвятити себе лише людина з неабиякими здібностями, які ґрунтуються на знанні точних наук, логічному мисленні, невичерпному терпінні і постійному бажанні вдосконалювати світ інженерії. Від латини ingenium — здатність, винахідливість, що є свідченням того, що інженером перш за все є людина-думаюча, яка знаходиться в безперервному пошуку відповідей на складні технічні завдання.

Інженер-механік

Інженер-механік (від лат. Ingenium – талант, обдарованість, і mēchanicus – механік) – це технічний чи технологічний фахівець з вищою освітою, який застосовує отримані знання для конструювання, проектування, моделювання та експлуатації машин, апаратів та технічного обладнання в різних галузях сільського господарства та технічного виробництва. Першими з інженерів були саме механіки; вони розробляли і збирали різноманітні машини і механізми, в яких використовували принципи і закони механіки.

Рейтинг вищих навчальних закладів

На даний час в світі існує маса університетів з дуже великою кількістю кваліфікацій, спеціальностей та спеціалізацій. Одні з них більш престижні університети, інші менш.

Рейтинг вищих навчальних закладів переписується щорічно, в зв'язку з тим, що всі прагнуть стати краще в освіті, вдосконалитися в технологіях і підвищити свій рівень акредитації. Рейтинг навчальних закладів варіюється в залежності від предметної області, це природничі науки і математика, техніка/технологія і інформатика, життя і сільськогосподарська наука, клінічна медицина і фармація, соціальні науки.

Що таке КПІ?

На сьогоднішній день багатьох випускників, ще недавно – школярів, цікавить наступне питання – куди поступити, куди піти навчатися? В нашій країні є дуже багато ВНЗ, які пропонують свої послуги з підготовки і навчання студентів. Одним з таких ВНЗ є Київський політехнічний інститут (КПІ).

Хімічне машинобудування

Хімічне машинобудування багатопрофільна галузь машинобудування, що поєднує в собі природні та експериментальні науки (наприклад, фізика і хімія), разом з науками про життя (наприклад, біологія, мікробіологія та біохімія). Математику та економіку вокористовують для розробки, перетворення, транспортування, управління виробничими процесами, які перетворюють сировину в цінні продукти.