kpilogo shields

Miscibility of blends of polychloroprene (CR) and poly(alkyl methacrylate)s (PAMAs), such as poly(ethyl methacrylate) (PEMA), poly(isobutyl methacrylate) (PiBMA) and poly(glycidyl methacrylate) (PGMA) prepared by casting from tetrahydrofuran, were investigated by their glass transition temperature behaviours and morphologies. Since the blends of CR and PAMA were incompatible regardless of the different alkyl groups, copolymers of chloroprene and ethyl methacrylate (poly(CP-co-EMA)), isobutyl methacrylate (poly(CP-co-iBMA)) and glycidyl methacrylate (poly(CP-co-GMA)) were prepared as compatibilizers by radical solution copolymerization. Compatibilization effects of those copolymers were studied for the CR/PAMA blends of 50/50 wt% composition. For comparison, the graft copolymers of alkyl methacrylates onto CR were also prepared. The copolymers and graft copolymers showed compatibilizing effects in the blends consisting of each homopolymer, and the copolymers showed better compatibilizing effect than the graft copolymers. It was concluded that the compatibilizing effect of the copolymers in the CR/PAMA blends was more prominent in the order poly(CP-co-GMA)> poly(CP-co-iBMA)>poly(CP-co-EMA).

Посилання на статтю:

Compatibilizing effects of copolyrners of chloroprene and alkylmethacrylates with different alkyl groups in polychloroprene/poly(alkyl methacrylate) blends / Chang Sik Ha, Jin Kook Lee and Won Jei Cho // Polymer. – 1994. – Vol 35. – P. 212-216.

Compatibilizing effects of copolyrners of chloroprene and alkylmethacrylates with different alkyl groups in polychloroprene/poly(alkyl methacrylate) blends - Завантажити.

 

Корисні статті

Вибір професії

Кожна людина зіштовхується у своєму житті з вибором, який найсильніше вплине на все її подальше життя. Йдеться про вибір професії та вибір вищої освіти. Закінчуючи школу, молоді люди стикаються з величезним вибором професій та спеціальностей: інженер, економіст, юрист, менеджер, маркетолог, логіст, фінансист і т.д. При цьому навколо можна чути безліч стереотипних фраз: "Юристи багато заробляють", "Фінансисти працюють з грошима, тому у них хороші зарплати", "Маркетолог - основний людина в будь-якому бізнесі", а часом і просто без обґрунтування - "Менеджер - це круто ". Часом, такі "поради" впливають на вибір професії.

Види та функції сучасної упаковки

Різноманітна упаковка щільно увішла у життя кожної людини. На полицях магазинів, в інтер'єрах помешкань можна побачити десятки пляшочок, коробок, аерозольних болончиків. Термін існування упаковки в нашому житті може продовжуватися від кількох хвилин до кількох років. Що ж таке сучасна упаковка? Чому вона займає стільки місця в нашому житті?

Комп'ютер для інженера

У сучасному світі комп'ютери дуже поширені. Складно уявити людину, не знайому з цим поняттям. Багато професій зобов'язані своїм виникненням саме комп'ютеру, вони б просто не з'явилися без створення електронно-обчислювальної техніки.

І хоча відносно недавно, на початку XX століття, комп'ютери були розкішшю і використовувалися лише для самих складних розрахунків, у наш час комп'ютери та комп'ютерна техніка дуже глибоко інтегрувалися у наше життя. Сучасне людство залежить від комп'ютерів, що викликає подиву, якщо розглянути, коли і в яких випадках вони використовуються.

Рейтинг вищих навчальних закладів

На даний час в світі існує маса університетів з дуже великою кількістю кваліфікацій, спеціальностей та спеціалізацій. Одні з них більш престижні університети, інші менш.

Рейтинг вищих навчальних закладів переписується щорічно, в зв'язку з тим, що всі прагнуть стати краще в освіті, вдосконалитися в технологіях і підвищити свій рівень акредитації. Рейтинг навчальних закладів варіюється в залежності від предметної області, це природничі науки і математика, техніка/технологія і інформатика, життя і сільськогосподарська наука, клінічна медицина і фармація, соціальні науки.

ВНЗ України

Вища освіта є невід'ємним елементом перспективного кар'єрного росту, тому перед кожним абітурієнтом виникає проблема, в які інститути подавати документи. Варто відзначити, що в Україні існує велика кількість вузів. Всі навчальні заклади поділяються на державні та приватні, пропонуючи різноманітні освітні програми по різних профілів. Щоб пошук інститутів дав задовільні результати, слід визначитися з найбільш прийнятними спеціальностями. Також підбір університету передбачає вибір підходящої форми навчання, наявність високої акредитації у вузу і рівень його престижності.