kpilogo shields

Anisotropic homopolymerization of 2,5-dihydroxyterephthalic acid (DHTA) and 2,5-diamino-l,4-benzenedithiol dihydrochloride (DABDT.2HC1), and copolymerization of DHTA, terephthalic acid and DABDT.2HC1 in polyphosphoric acid (PPA), afforded high molecular weight rigid-rod polymer and copolymers, with two hydroxyl groups as pendants per repeat unit. In PPA, the lyotropic liquid crystalline behaviour of the homopolymer was distinctly affected by the polymerization temperature. Spectroscopic evidence strongly suggested a completely planar and ribbon-like structure, the consequence of the strong intramolecular hydrogen bonds between the OH moieties and the N atoms of the nearby benzothiazole units. The homopolymer also exhibited the unusual capability, characteristic of BBL-type ladder polymers, to form directly from its precipitate an aggregated film which displayed little or no shrinkage when dried. Anisotropic dopes of the homopolymer (dihydroxy-polybenzothiazole (PBZT)) and certain dihydroxy- PBZT/PBZT copolymers were spun into fibres with typical tensile properties for modified PBZT polymers, but marginal compressive strength (4-30ksi (l ksi=6.9 MPa) for homopolymer and 16-61ksi for the copolymers). The intrinsic conductivity for the as-spun fibre of the homopolymer was 2.2 x 10-7S cm-1 and that for heat-treated (435°C) fibre was 5.6 x 10-8 S cm-1.

Посилання на статтю:

Pseudo-ladder rigid-rod polymers: dihydroxy pendent benzothiazole aromatic heterocyclic polymer and copolymers / Loon-Seng Tan* and F. E. Arnold // Polymer. – 1994. – Vol 35. – P. 3091-3101.

Pseudo-ladder rigid-rod polymers: dihydroxy pendent benzothiazole aromatic heterocyclic polymer and copolymers - Завантажити.

 

Корисні статті

Комп'ютер для інженера

У сучасному світі комп'ютери дуже поширені. Складно уявити людину, не знайому з цим поняттям. Багато професій зобов'язані своїм виникненням саме комп'ютеру, вони б просто не з'явилися без створення електронно-обчислювальної техніки.

І хоча відносно недавно, на початку XX століття, комп'ютери були розкішшю і використовувалися лише для самих складних розрахунків, у наш час комп'ютери та комп'ютерна техніка дуже глибоко інтегрувалися у наше життя. Сучасне людство залежить від комп'ютерів, що викликає подиву, якщо розглянути, коли і в яких випадках вони використовуються.

Як стати інженером?

Кожна людина в процесі свідомого життя стикається з проблемою вибору професії. Найбільш актуальною ця проблема є для учнів старших класів – випускників, які добровільно або примусово здають шкільні іспити та зовнішнє незалежне оцінювання, за результатами чого приймають участь в конкурсному відборі на навчання у ВНЗ. Щоб обрана професія не стала важким випробовуванням, потрібно ще у шкільні роки зважити всі «за» і «проти», оцінити свої здібності, схильності, можливості.

Полімерні матеріали

Полімер це велика молекула, або макромолекула, котра складається з багатьох субодиниць. Через їх широкий спектр властивостей, синтетичні і природні полімери відіграють найважливішу і всюдисущу роль в повсякденному житті. Полімери в діапазоні від знайомих синтетичних пластмас, таких як полістирол природний біополімер, таких як ДНК і білки, які є основоположними для біологічної структури і функцій. Полімери, як природні і синтетичні, створюються за допомогою полімеризації багатьох малих молекул, відомих як мономери.

Інженер-конструктор

Хто такий інженер-конструктор? Даним питанням задаються багато людей, які бажають пов'язати своє життя з цією професією. Варто відзначити, що ця професія однією з найбільш високооплачуваних на сучасному ринку праці, яка характеризується високим попитом з боку роботодавців. Інженер-конструктор машинобудування повинен володіти аналітичним складом розуму, підвищеною уважністю до деталей і відповідальним підходом до роботи. Дана діяльність пов'язана з прорахунками і різноманітним обладнанням. Першокласний інженер-конструктор механік володіє також такими рисами характеру, як раціональність і ерудованість. Важливу роль відіграє стресостійкість, адже робочий процес є досить трудомістким і при потребі замовника вимагає готовності швидко вносити зміни в готові креслення.

ВНЗ України

Вища освіта є невід'ємним елементом перспективного кар'єрного росту, тому перед кожним абітурієнтом виникає проблема, в які інститути подавати документи. Варто відзначити, що в Україні існує велика кількість вузів. Всі навчальні заклади поділяються на державні та приватні, пропонуючи різноманітні освітні програми по різних профілів. Щоб пошук інститутів дав задовільні результати, слід визначитися з найбільш прийнятними спеціальностями. Також підбір університету передбачає вибір підходящої форми навчання, наявність високої акредитації у вузу і рівень його престижності.