kpilogo shields

Anisotropic homopolymerization of 2,5-dihydroxyterephthalic acid (DHTA) and 2,5-diamino-l,4-benzenedithiol dihydrochloride (DABDT.2HC1), and copolymerization of DHTA, terephthalic acid and DABDT.2HC1 in polyphosphoric acid (PPA), afforded high molecular weight rigid-rod polymer and copolymers, with two hydroxyl groups as pendants per repeat unit. In PPA, the lyotropic liquid crystalline behaviour of the homopolymer was distinctly affected by the polymerization temperature. Spectroscopic evidence strongly suggested a completely planar and ribbon-like structure, the consequence of the strong intramolecular hydrogen bonds between the OH moieties and the N atoms of the nearby benzothiazole units. The homopolymer also exhibited the unusual capability, characteristic of BBL-type ladder polymers, to form directly from its precipitate an aggregated film which displayed little or no shrinkage when dried. Anisotropic dopes of the homopolymer (dihydroxy-polybenzothiazole (PBZT)) and certain dihydroxy- PBZT/PBZT copolymers were spun into fibres with typical tensile properties for modified PBZT polymers, but marginal compressive strength (4-30ksi (l ksi=6.9 MPa) for homopolymer and 16-61ksi for the copolymers). The intrinsic conductivity for the as-spun fibre of the homopolymer was 2.2 x 10-7S cm-1 and that for heat-treated (435°C) fibre was 5.6 x 10-8 S cm-1.

Посилання на статтю:

Pseudo-ladder rigid-rod polymers: dihydroxy pendent benzothiazole aromatic heterocyclic polymer and copolymers / Loon-Seng Tan* and F. E. Arnold // Polymer. – 1994. – Vol 35. – P. 3091-3101.

Pseudo-ladder rigid-rod polymers: dihydroxy pendent benzothiazole aromatic heterocyclic polymer and copolymers - Завантажити.

 

Корисні статті

Рейтинг вищих навчальних закладів

На даний час в світі існує маса університетів з дуже великою кількістю кваліфікацій, спеціальностей та спеціалізацій. Одні з них більш престижні університети, інші менш.

Рейтинг вищих навчальних закладів переписується щорічно, в зв'язку з тим, що всі прагнуть стати краще в освіті, вдосконалитися в технологіях і підвищити свій рівень акредитації. Рейтинг навчальних закладів варіюється в залежності від предметної області, це природничі науки і математика, техніка/технологія і інформатика, життя і сільськогосподарська наука, клінічна медицина і фармація, соціальні науки.

Види та функції сучасної упаковки

Різноманітна упаковка щільно увішла у життя кожної людини. На полицях магазинів, в інтер'єрах помешкань можна побачити десятки пляшочок, коробок, аерозольних болончиків. Термін існування упаковки в нашому житті може продовжуватися від кількох хвилин до кількох років. Що ж таке сучасна упаковка? Чому вона займає стільки місця в нашому житті?

Як стати інженером?

Кожна людина в процесі свідомого життя стикається з проблемою вибору професії. Найбільш актуальною ця проблема є для учнів старших класів – випускників, які добровільно або примусово здають шкільні іспити та зовнішнє незалежне оцінювання, за результатами чого приймають участь в конкурсному відборі на навчання у ВНЗ. Щоб обрана професія не стала важким випробовуванням, потрібно ще у шкільні роки зважити всі «за» і «проти», оцінити свої здібності, схильності, можливості.

Вибір професії

Кожна людина зіштовхується у своєму житті з вибором, який найсильніше вплине на все її подальше життя. Йдеться про вибір професії та вибір вищої освіти. Закінчуючи школу, молоді люди стикаються з величезним вибором професій та спеціальностей: інженер, економіст, юрист, менеджер, маркетолог, логіст, фінансист і т.д. При цьому навколо можна чути безліч стереотипних фраз: "Юристи багато заробляють", "Фінансисти працюють з грошима, тому у них хороші зарплати", "Маркетолог - основний людина в будь-якому бізнесі", а часом і просто без обґрунтування - "Менеджер - це круто ". Часом, такі "поради" впливають на вибір професії.

Хто такий інженер

Інженер - професія нелегка, але одночасно з цим дуже цікава і захоплююча. Адже інженер це людина, у якого народжуються в голові нові ідеї і тому він здатний винаходити.

У багатьох виникає питання: хто такі інженери? Інженер (франц. Ingénieur) - фахівець з вищою технічною освітою. Спочатку інженерами називали людей, які керували військовими машинами. Поняття громадський інженер з'явилося в XVI столітті в Голландії, застосовано до сфери будівництва мостів і доріг, потім інженери з'явилися в Англії, а потім в інших країнах.