kpilogo shields

The processing, mechanical and chemical properties of poly(ether ester)s, prepared from pivalolactone (PVL), 1,4-butanediol (4G) and dimethyl terephthalate (DMT), were studied. The poly(ether ester)s could easily be processed by injection moulding, owing to their favourable rheological and thermal properties. The tensile response of a poly(ether ester) with a butylene terephthalate (4GT) content of 72 mol%, which exhibited the phenomena of necking and strain-hardening, was related to the morphology of these copolymers. The influence of the short 4G-PVL segments was reflected in a high Young's modulus and yield stress, and resulted in a tough behaviour for the poly(ether ester), with an ultimate elongation of 500%. The poly(ether ester)s were stable towards treatment at room temperature with water or weakly acidic or alkaline solutions. Conditioning at 90°C in water for 264 h resulted in a water uptake of 1 wt%, whereas the rate of hydrolysis was 0.0003 (expressed in At/re~ h-t) for the poly(ether ester) with a 4GT content of 72 mol%. Although a decay in the mechanical properties for the PVL-based poly(ether ester) after exposure to water at 90°C was observed, these materials were assumed to have a higher hydrolytical stability than other poly(ether ester)s.

Посилання на статтю:

Mechanical properties and chemical stability of pivalolactone-based poly(ether ester)s / E. J. Tijsma, L. van der Does* and A. Bantjes // Polymer. – 1994. – Vol 35. – P. 5483-5490.

Mechanical properties and chemical stability of pivalolactone-based poly(ether ester)s - Завантажити.

 

Корисні статті

Вибір професії

Кожна людина зіштовхується у своєму житті з вибором, який найсильніше вплине на все її подальше життя. Йдеться про вибір професії та вибір вищої освіти. Закінчуючи школу, молоді люди стикаються з величезним вибором професій та спеціальностей: інженер, економіст, юрист, менеджер, маркетолог, логіст, фінансист і т.д. При цьому навколо можна чути безліч стереотипних фраз: "Юристи багато заробляють", "Фінансисти працюють з грошима, тому у них хороші зарплати", "Маркетолог - основний людина в будь-якому бізнесі", а часом і просто без обґрунтування - "Менеджер - це круто ". Часом, такі "поради" впливають на вибір професії.

Хімічне машинобудування

Хімічне машинобудування багатопрофільна галузь машинобудування, що поєднує в собі природні та експериментальні науки (наприклад, фізика і хімія), разом з науками про життя (наприклад, біологія, мікробіологія та біохімія). Математику та економіку вокористовують для розробки, перетворення, транспортування, управління виробничими процесами, які перетворюють сировину в цінні продукти.

Що таке КПІ?

На сьогоднішній день багатьох випускників, ще недавно – школярів, цікавить наступне питання – куди поступити, куди піти навчатися? В нашій країні є дуже багато ВНЗ, які пропонують свої послуги з підготовки і навчання студентів. Одним з таких ВНЗ є Київський політехнічний інститут (КПІ).

Хто такий інженер

Інженер - професія нелегка, але одночасно з цим дуже цікава і захоплююча. Адже інженер це людина, у якого народжуються в голові нові ідеї і тому він здатний винаходити.

У багатьох виникає питання: хто такі інженери? Інженер (франц. Ingénieur) - фахівець з вищою технічною освітою. Спочатку інженерами називали людей, які керували військовими машинами. Поняття громадський інженер з'явилося в XVI столітті в Голландії, застосовано до сфери будівництва мостів і доріг, потім інженери з'явилися в Англії, а потім в інших країнах.

Рейтинг вищих навчальних закладів

На даний час в світі існує маса університетів з дуже великою кількістю кваліфікацій, спеціальностей та спеціалізацій. Одні з них більш престижні університети, інші менш.

Рейтинг вищих навчальних закладів переписується щорічно, в зв'язку з тим, що всі прагнуть стати краще в освіті, вдосконалитися в технологіях і підвищити свій рівень акредитації. Рейтинг навчальних закладів варіюється в залежності від предметної області, це природничі науки і математика, техніка/технологія і інформатика, життя і сільськогосподарська наука, клінічна медицина і фармація, соціальні науки.