kpilogo shields

Partially deuterated (DPE) and conventional (PE) polyethylene are used to study chain conformations in melt-crystallized blends. The deuterium fraction y ranged from 0.19 to 0.59, resulting in melting temperature differences ATm= 1-2°C between PE and DPE. Small-angle neutron scattering (SANS) from molten or quench-crystallized blends yields single-chain radii of gyration Rgkwhich apparently depend on y and are as much as 15% larger than values reported from experiments with fully labelled (y= 1) polyethylene. Quenched PE/DPE blends give Gaussian-like scattering patterns out to q =0.1 A-1, the limit of these studies. This implies considerably more intramolecular correlations at distances of 10-50 A than derived from a similar experiment employing fully deuterated chains. The present result is thought to be more representative of semicrystalline polyethylene since DPE and PE are nearly perfectly matched. Crystallization by slow cooling creates non-statistical concentration fluctuations which result in excess forward SANS, so a melting point difference of I°C is still sufficient to trigger 'clustering' or 'segregation' of PE and DPE. Intensity decays at q >0.05 A-x to the same value as in quenched samples, regardless of crystallinity changing from 0.52 to 0.74. These results are shown to be consistent with dominant 'near-adjacent re-entry' during crystallization of polyethylene from the melt.

Посилання на статтю:

Small-angle neutron-scattering studies of partially labelled crystalline polyethylene / Buckley Crist and James C. Nicholson // Polymer. – 1994. – Vol 35. – P. 1846-1854.

Small-angle neutron-scattering studies of partially labelled crystalline polyethylene - Завантажити.

 

Корисні статті

Види та функції сучасної упаковки

Різноманітна упаковка щільно увішла у життя кожної людини. На полицях магазинів, в інтер'єрах помешкань можна побачити десятки пляшочок, коробок, аерозольних болончиків. Термін існування упаковки в нашому житті може продовжуватися від кількох хвилин до кількох років. Що ж таке сучасна упаковка? Чому вона займає стільки місця в нашому житті?

Хто такий інженер

Інженер - професія нелегка, але одночасно з цим дуже цікава і захоплююча. Адже інженер це людина, у якого народжуються в голові нові ідеї і тому він здатний винаходити.

У багатьох виникає питання: хто такі інженери? Інженер (франц. Ingénieur) - фахівець з вищою технічною освітою. Спочатку інженерами називали людей, які керували військовими машинами. Поняття громадський інженер з'явилося в XVI столітті в Голландії, застосовано до сфери будівництва мостів і доріг, потім інженери з'явилися в Англії, а потім в інших країнах.

ВНЗ України

Вища освіта є невід'ємним елементом перспективного кар'єрного росту, тому перед кожним абітурієнтом виникає проблема, в які інститути подавати документи. Варто відзначити, що в Україні існує велика кількість вузів. Всі навчальні заклади поділяються на державні та приватні, пропонуючи різноманітні освітні програми по різних профілів. Щоб пошук інститутів дав задовільні результати, слід визначитися з найбільш прийнятними спеціальностями. Також підбір університету передбачає вибір підходящої форми навчання, наявність високої акредитації у вузу і рівень його престижності.

Хімічне машинобудування

Хімічне машинобудування багатопрофільна галузь машинобудування, що поєднує в собі природні та експериментальні науки (наприклад, фізика і хімія), разом з науками про життя (наприклад, біологія, мікробіологія та біохімія). Математику та економіку вокористовують для розробки, перетворення, транспортування, управління виробничими процесами, які перетворюють сировину в цінні продукти.

Рейтинг вищих навчальних закладів

На даний час в світі існує маса університетів з дуже великою кількістю кваліфікацій, спеціальностей та спеціалізацій. Одні з них більш престижні університети, інші менш.

Рейтинг вищих навчальних закладів переписується щорічно, в зв'язку з тим, що всі прагнуть стати краще в освіті, вдосконалитися в технологіях і підвищити свій рівень акредитації. Рейтинг навчальних закладів варіюється в залежності від предметної області, це природничі науки і математика, техніка/технологія і інформатика, життя і сільськогосподарська наука, клінічна медицина і фармація, соціальні науки.