kpilogo shields

A comparative study of the different relaxations present in poly(ethylene-2,6-naphthalene dicarboxylate) (PEN) is carried out by thermally stimulated depolarization current (t.s.d.c.), dynamic mechanical analysis (d.m.a.) and dynamic electric analysis (d.e.a.). In the temperature range from ¹ 150 to 200°C, PEN shows four relaxations located, in increasing temperature order, around ¹ 70°C (b), 60°C (b*), 130°C (a) and 170°C (r). The two sub-glass transition relaxations detected are attributed to dipolar motions of the polymer chain and their origin is discussed. Above the glass transition (a relaxation) the r peak is shown to be of non-dipolar origin and associated with free charge detrapping in the material. The kinetic parameters of the relaxations observed by these techniques in the aforementioned temperature range have been determined by fitting the experimental data to standard models. The activation energies calculated in this way vary from 0.5 eV for the b relaxation to 2.2 eV for the r relaxation. The b* and a relaxations are distributed and it is shown that they follow the compensation law.

Посилання на статтю:

Relaxational study of poly(ethylene-2,6-naphthalene dicarboxylate) by t.s.d.c., d.e.a. and d.m.a. / J.C. Cañadas, J.A. Diego, M. Mudarra, J. Belana, R. Dı́az-Calleja, M.J. Sanchis, C. Jaime´s // Polymer. – 1999. – N 40. – P. 1181–1190.

Relaxational study of poly(ethylene-2,6-naphthalene dicarboxylate) by t.s.d.c., d.e.a. and d.m.a. - Завантажити.

 

Корисні статті

Комп'ютер для інженера

У сучасному світі комп'ютери дуже поширені. Складно уявити людину, не знайому з цим поняттям. Багато професій зобов'язані своїм виникненням саме комп'ютеру, вони б просто не з'явилися без створення електронно-обчислювальної техніки.

І хоча відносно недавно, на початку XX століття, комп'ютери були розкішшю і використовувалися лише для самих складних розрахунків, у наш час комп'ютери та комп'ютерна техніка дуже глибоко інтегрувалися у наше життя. Сучасне людство залежить від комп'ютерів, що викликає подиву, якщо розглянути, коли і в яких випадках вони використовуються.

Хімічне машинобудування

Хімічне машинобудування багатопрофільна галузь машинобудування, що поєднує в собі природні та експериментальні науки (наприклад, фізика і хімія), разом з науками про життя (наприклад, біологія, мікробіологія та біохімія). Математику та економіку вокористовують для розробки, перетворення, транспортування, управління виробничими процесами, які перетворюють сировину в цінні продукти.

Інженер-механік

Інженер-механік (від лат. Ingenium – талант, обдарованість, і mēchanicus – механік) – це технічний чи технологічний фахівець з вищою освітою, який застосовує отримані знання для конструювання, проектування, моделювання та експлуатації машин, апаратів та технічного обладнання в різних галузях сільського господарства та технічного виробництва. Першими з інженерів були саме механіки; вони розробляли і збирали різноманітні машини і механізми, в яких використовували принципи і закони механіки.

ВНЗ України

Вища освіта є невід'ємним елементом перспективного кар'єрного росту, тому перед кожним абітурієнтом виникає проблема, в які інститути подавати документи. Варто відзначити, що в Україні існує велика кількість вузів. Всі навчальні заклади поділяються на державні та приватні, пропонуючи різноманітні освітні програми по різних профілів. Щоб пошук інститутів дав задовільні результати, слід визначитися з найбільш прийнятними спеціальностями. Також підбір університету передбачає вибір підходящої форми навчання, наявність високої акредитації у вузу і рівень його престижності.

Хто такий інженер

Інженер - професія нелегка, але одночасно з цим дуже цікава і захоплююча. Адже інженер це людина, у якого народжуються в голові нові ідеї і тому він здатний винаходити.

У багатьох виникає питання: хто такі інженери? Інженер (франц. Ingénieur) - фахівець з вищою технічною освітою. Спочатку інженерами називали людей, які керували військовими машинами. Поняття громадський інженер з'явилося в XVI столітті в Голландії, застосовано до сфери будівництва мостів і доріг, потім інженери з'явилися в Англії, а потім в інших країнах.