kpilogo shields

For blends of a poly(methyl methacrylate) (PMMA) and a poly(vinylidene fluoride-co-hexafluoro acetone) [P(VDF-HFA)], we examined phase behavior and crystalline melting (T m) and glass transition (T g) temperatures. In the range 130–160°C, which is a miscible one-phase region between their lower critical solution temperature (LCST: T c ¼ 220°C; f c ⬵ 0.5) and T m ( ⬵ 120°C) of P(VDF-HFA), simultaneous measurements of transient tensile stress j(t) and birefringence Dn(t) were conducted via elongational flow opto-rheometry (EFOR) on the blends under uniaxial elongation at constant Hencky strain rates. The stress optical coefficient C(t)( ⬅ Dn(t)/j(t)) increased monotonically with increasing volume fraction f P(VDF-HFA) of P(VDF-HFA) in the blend. Molten PMMA/P(VDF-HFA) blends in the one-phase region appear to follow the stress optical rule with C(t) obeying the simple additivity: C(t) ¼ C P(VDF-HFA)f P(VDF-HFA) þ C PMMAf PMMA with the suffices being relevant to each component. The value of C(t) extrapolated to f P(VDF-HFA) ¼ 1 yielded C P(VDF-HFA) ¼ 6.5 х 10 ¹9 Pa ¹1. The C(t) vs f P(VDF-NFA) behavior suggested that C(t) can be zero for the (97/3) blend or the addition of only 3% P(VDF-HFA) to PMMA makes the blend non-birefringent. Thus, P(VDF-HFA) can be an optimal modifier when PMMA is used as a high-technology optical material, e.g., optical discs and lenses.

Посилання на статтю:

Polymer Communication Elongational flow birefringence of poly(methyl methacrylate)/ poly(vinylidene fluoride-co-hexafluoro acetone) blends / Yoshihisa Kano, Masami Okamoto, Tadao Kotaka, // Polymer. – 1999. – N 40. – P. 2459–2463.

Polymer Communication Elongational flow birefringence of poly(methyl methacrylate)/ poly(vinylidene fluoride-co-hexafluoro acetone) blends - Завантажити.

 

Корисні статті

Як стати інженером?

Кожна людина в процесі свідомого життя стикається з проблемою вибору професії. Найбільш актуальною ця проблема є для учнів старших класів – випускників, які добровільно або примусово здають шкільні іспити та зовнішнє незалежне оцінювання, за результатами чого приймають участь в конкурсному відборі на навчання у ВНЗ. Щоб обрана професія не стала важким випробовуванням, потрібно ще у шкільні роки зважити всі «за» і «проти», оцінити свої здібності, схильності, можливості.

Інженер-машинобудівник

Ні для кого не секрет, що при сучасних умовах життя, темпах розвитку промисловості, безперервній автоматизації та оптимізації роботи механізмів та виробничих процесів, великою популярністю та попитом на ринку праці користується професія інженера, особливо інженера-машинобудівника.

Щоб відповісти на питання «Хто такий інженер-машинобудівник?», необхідно розуміти , що несе в собі кожне з цих слів окремо. Інженер – це людина, яка отримала освіту з визначеного фаху. Інженер – це творець техніки. Інженер – це особа, що професійно займається інженерією, тобто на основі поєднання прикладних наукових знань, математики та винахідництва знаходить нові рішення технічних проблем. Тобто, виходячи з цих загальновживаних визначень слова «інженер» зрозуміло, що цій професії може присвятити себе лише людина з неабиякими здібностями, які ґрунтуються на знанні точних наук, логічному мисленні, невичерпному терпінні і постійному бажанні вдосконалювати світ інженерії. Від латини ingenium — здатність, винахідливість, що є свідченням того, що інженером перш за все є людина-думаюча, яка знаходиться в безперервному пошуку відповідей на складні технічні завдання.

Комп'ютер для інженера

У сучасному світі комп'ютери дуже поширені. Складно уявити людину, не знайому з цим поняттям. Багато професій зобов'язані своїм виникненням саме комп'ютеру, вони б просто не з'явилися без створення електронно-обчислювальної техніки.

І хоча відносно недавно, на початку XX століття, комп'ютери були розкішшю і використовувалися лише для самих складних розрахунків, у наш час комп'ютери та комп'ютерна техніка дуже глибоко інтегрувалися у наше життя. Сучасне людство залежить від комп'ютерів, що викликає подиву, якщо розглянути, коли і в яких випадках вони використовуються.

Полімерні матеріали

Полімер це велика молекула, або макромолекула, котра складається з багатьох субодиниць. Через їх широкий спектр властивостей, синтетичні і природні полімери відіграють найважливішу і всюдисущу роль в повсякденному житті. Полімери в діапазоні від знайомих синтетичних пластмас, таких як полістирол природний біополімер, таких як ДНК і білки, які є основоположними для біологічної структури і функцій. Полімери, як природні і синтетичні, створюються за допомогою полімеризації багатьох малих молекул, відомих як мономери.

Види та функції сучасної упаковки

Різноманітна упаковка щільно увішла у життя кожної людини. На полицях магазинів, в інтер'єрах помешкань можна побачити десятки пляшочок, коробок, аерозольних болончиків. Термін існування упаковки в нашому житті може продовжуватися від кількох хвилин до кількох років. Що ж таке сучасна упаковка? Чому вона займає стільки місця в нашому житті?