kpilogo shields

The preparation of hetero difunctional oligodimethylsiloxanes (ODMSs) was carried out. The ODMSs contained 2-(4-pyridyl)ethyl (Py) or 2-(2,6-di-t-butyl-4-pyridyl)ethyl (DBPy) at one end and a reactive group, such as 3-methacryloxypropyl (MP) or hydrosilyl (H), at the other end. These oligosiloxanes were prepared by anionic ring-opening polymerization of hexamethylcyclotrisiloxane (D3) initiated with silanolate anions containing pyridyl groups. To obtain the initiators, novel silanol compounds containing Py or DBPy groups were prepared from 4-methylpyridine and 2,6-di-t-butyl-4-methylpyridine, respectively. The average degree of polymerization could be controlled by changing the ratio of D3 and the initiator. Py-ODMS-MP and DBPy-ODMS-MP were copolymerized with methyl methacrylate or butyl methacrylate to yield the desired graft copolymers containing pyridyl groups at the side chain ends. Also, the hydrosilylation of DBPy-ODMS-H with vinyldimethylsilylated polysulphone (PSF) was carried out to afford PSF/DBPy-ODMS graft copolymer. The gas permeability coefficients of nitrogen, oxygen and carbon dioxide for the copolymer membranes were evaluated.

Посилання на статтю:

Preparation of pyridyl-terminated oligodimethylsiloxane and siloxane-grafted copolymers containing pyridyl groups at the side chain ends / Takao Aoyagi, Yuriko Takamura, Tomoko Nakamura and Yu Nagase // Polymer. – 1992. – Vol 33. – P. 1530-1536.

Preparation of pyridyl-terminated oligodimethylsiloxane and siloxane-grafted copolymers containing pyridyl groups at the side chain ends - Завантажити.

 

Корисні статті

Комп'ютер для інженера

У сучасному світі комп'ютери дуже поширені. Складно уявити людину, не знайому з цим поняттям. Багато професій зобов'язані своїм виникненням саме комп'ютеру, вони б просто не з'явилися без створення електронно-обчислювальної техніки.

І хоча відносно недавно, на початку XX століття, комп'ютери були розкішшю і використовувалися лише для самих складних розрахунків, у наш час комп'ютери та комп'ютерна техніка дуже глибоко інтегрувалися у наше життя. Сучасне людство залежить від комп'ютерів, що викликає подиву, якщо розглянути, коли і в яких випадках вони використовуються.

Рейтинг вищих навчальних закладів

На даний час в світі існує маса університетів з дуже великою кількістю кваліфікацій, спеціальностей та спеціалізацій. Одні з них більш престижні університети, інші менш.

Рейтинг вищих навчальних закладів переписується щорічно, в зв'язку з тим, що всі прагнуть стати краще в освіті, вдосконалитися в технологіях і підвищити свій рівень акредитації. Рейтинг навчальних закладів варіюється в залежності від предметної області, це природничі науки і математика, техніка/технологія і інформатика, життя і сільськогосподарська наука, клінічна медицина і фармація, соціальні науки.

Види та функції сучасної упаковки

Різноманітна упаковка щільно увішла у життя кожної людини. На полицях магазинів, в інтер'єрах помешкань можна побачити десятки пляшочок, коробок, аерозольних болончиків. Термін існування упаковки в нашому житті може продовжуватися від кількох хвилин до кількох років. Що ж таке сучасна упаковка? Чому вона займає стільки місця в нашому житті?

Що таке КПІ?

На сьогоднішній день багатьох випускників, ще недавно – школярів, цікавить наступне питання – куди поступити, куди піти навчатися? В нашій країні є дуже багато ВНЗ, які пропонують свої послуги з підготовки і навчання студентів. Одним з таких ВНЗ є Київський політехнічний інститут (КПІ).

Як стати інженером?

Кожна людина в процесі свідомого життя стикається з проблемою вибору професії. Найбільш актуальною ця проблема є для учнів старших класів – випускників, які добровільно або примусово здають шкільні іспити та зовнішнє незалежне оцінювання, за результатами чого приймають участь в конкурсному відборі на навчання у ВНЗ. Щоб обрана професія не стала важким випробовуванням, потрібно ще у шкільні роки зважити всі «за» і «проти», оцінити свої здібності, схильності, можливості.