kpilogo shields

With potassium persulphate as initiator and sodium dodecyl sulphate as emulsifier, the batch emulsion copolymerization rate behaviour of styrene (S) and methyl acrylate (MA) was investigated at SO”C, varying the monomer ratio and the monomer to water ratio. The composition drift occurring during the copolymerization is determined by the reactivity ratios and by the monomer partitioning between the various phases present in the emulsion system. Monomer partitioning studies show that the monomer ratio in the latex particles is equal to the monomer ratio in the droplets, although the total monomer swellability of the (co)polymer latex particles depends upon copolymer composition and monomer droplet composition. In the absence of monomer droplets the equilibrium monomer concentration in the aqueous phase is closer to its saturation value (i.e. water solubility) than the monomer concentration in the latex particles. As a consequence of the composition drift, the kinetic behaviour differs widely from the homopolymerizations depending upon the initial monomer ratio. The copolymerization rate strongly varies during copolymerization resulting in a conversion-time plot differing in shape from the sigmoidal shape usually observed in emulsion homopolymerization. The penultimate effect in S-MA copolymerization has been proved to be responsible for this, as can be seen clearly from the conversion dependence of the copolymerization rate during batch emulsion copolymerizations starting from an MA-rich monomer feed, leading to a strong composition drift.

Посилання на статтю:

Effect of composition drift on emulsion copolymerization rate / G. H. J. van Doremaele, F. H. J. M. Geerts, H. A. S. Schoonbrood,J. Kurja and A. L. German* // Polymer. – 1992. – Vol 33. – P. 1914-1921.

Effect of composition drift on emulsion copolymerization rate - Завантажити.

 

Корисні статті

Полімерні матеріали

Полімер це велика молекула, або макромолекула, котра складається з багатьох субодиниць. Через їх широкий спектр властивостей, синтетичні і природні полімери відіграють найважливішу і всюдисущу роль в повсякденному житті. Полімери в діапазоні від знайомих синтетичних пластмас, таких як полістирол природний біополімер, таких як ДНК і білки, які є основоположними для біологічної структури і функцій. Полімери, як природні і синтетичні, створюються за допомогою полімеризації багатьох малих молекул, відомих як мономери.

Інженер-механік

Інженер-механік (від лат. Ingenium – талант, обдарованість, і mēchanicus – механік) – це технічний чи технологічний фахівець з вищою освітою, який застосовує отримані знання для конструювання, проектування, моделювання та експлуатації машин, апаратів та технічного обладнання в різних галузях сільського господарства та технічного виробництва. Першими з інженерів були саме механіки; вони розробляли і збирали різноманітні машини і механізми, в яких використовували принципи і закони механіки.

Що таке КПІ?

На сьогоднішній день багатьох випускників, ще недавно – школярів, цікавить наступне питання – куди поступити, куди піти навчатися? В нашій країні є дуже багато ВНЗ, які пропонують свої послуги з підготовки і навчання студентів. Одним з таких ВНЗ є Київський політехнічний інститут (КПІ).

Рейтинг вищих навчальних закладів

На даний час в світі існує маса університетів з дуже великою кількістю кваліфікацій, спеціальностей та спеціалізацій. Одні з них більш престижні університети, інші менш.

Рейтинг вищих навчальних закладів переписується щорічно, в зв'язку з тим, що всі прагнуть стати краще в освіті, вдосконалитися в технологіях і підвищити свій рівень акредитації. Рейтинг навчальних закладів варіюється в залежності від предметної області, це природничі науки і математика, техніка/технологія і інформатика, життя і сільськогосподарська наука, клінічна медицина і фармація, соціальні науки.

Вибір професії

Кожна людина зіштовхується у своєму житті з вибором, який найсильніше вплине на все її подальше життя. Йдеться про вибір професії та вибір вищої освіти. Закінчуючи школу, молоді люди стикаються з величезним вибором професій та спеціальностей: інженер, економіст, юрист, менеджер, маркетолог, логіст, фінансист і т.д. При цьому навколо можна чути безліч стереотипних фраз: "Юристи багато заробляють", "Фінансисти працюють з грошима, тому у них хороші зарплати", "Маркетолог - основний людина в будь-якому бізнесі", а часом і просто без обґрунтування - "Менеджер - це круто ". Часом, такі "поради" впливають на вибір професії.