kpilogo shields

Racemic and meso D,L-lactide were polymerized at 90 or 120°C in xylylene or at 120, 150 and 180°C in bulk. Furthermore, copolymerizations of racemic D,L-lactide and L,L-lactide were conducted at 180°C in bulk. Tributyltin methoxide (Bu3SnOMe), dibutyltin dimethoxide (Bu2Sn(OMe)2) and Sn(II) octoate were used as initiators. Despite high yields only low molecular weights were obtained with both tin methoxides. Sn(II) octoate gave significantly higher molecular weights. The stereosequences were analysed by 1H and 13C n.m.r, spectroscopy on the basis of tetrad effects. The signal assignments are discussed. Bu3SnOMe and Bu2Sn(OMe)z are effective transesterification catalysts and cause 'back-biting' degradation even at 90°C. In all series of polymerizations initiated with tin methoxides two tendencies are detectable: increasing randomization of the stereosequence with increasing reaction time and with higher reaction temperatures. In contrast, Sn(II) octoate does not cause transesterification at ~< 120°C and even at 180°C randomization of the stereosequences is slow.

Посилання на статтю:

Polylactones: 23. Polymerization of racemic and meso D,L-lactide with various organotin catalysts stereochemical aspects / Hans R. Kricheldorf, Caroline Boettcher and Kai-Uwe Tonnes // Polymer. – 1992. – Vol 33. – P. 2817-2824.

Polylactones: 23. Polymerization of racemic and meso D,L-lactide with various organotin catalysts stereochemical aspects - Завантажити.

 

Корисні статті

Полімерні матеріали

Полімер це велика молекула, або макромолекула, котра складається з багатьох субодиниць. Через їх широкий спектр властивостей, синтетичні і природні полімери відіграють найважливішу і всюдисущу роль в повсякденному житті. Полімери в діапазоні від знайомих синтетичних пластмас, таких як полістирол природний біополімер, таких як ДНК і білки, які є основоположними для біологічної структури і функцій. Полімери, як природні і синтетичні, створюються за допомогою полімеризації багатьох малих молекул, відомих як мономери.

Що таке КПІ?

На сьогоднішній день багатьох випускників, ще недавно – школярів, цікавить наступне питання – куди поступити, куди піти навчатися? В нашій країні є дуже багато ВНЗ, які пропонують свої послуги з підготовки і навчання студентів. Одним з таких ВНЗ є Київський політехнічний інститут (КПІ).

ВНЗ України

Вища освіта є невід'ємним елементом перспективного кар'єрного росту, тому перед кожним абітурієнтом виникає проблема, в які інститути подавати документи. Варто відзначити, що в Україні існує велика кількість вузів. Всі навчальні заклади поділяються на державні та приватні, пропонуючи різноманітні освітні програми по різних профілів. Щоб пошук інститутів дав задовільні результати, слід визначитися з найбільш прийнятними спеціальностями. Також підбір університету передбачає вибір підходящої форми навчання, наявність високої акредитації у вузу і рівень його престижності.

Хімічне машинобудування

Хімічне машинобудування багатопрофільна галузь машинобудування, що поєднує в собі природні та експериментальні науки (наприклад, фізика і хімія), разом з науками про життя (наприклад, біологія, мікробіологія та біохімія). Математику та економіку вокористовують для розробки, перетворення, транспортування, управління виробничими процесами, які перетворюють сировину в цінні продукти.

Інженер-механік

Інженер-механік (від лат. Ingenium – талант, обдарованість, і mēchanicus – механік) – це технічний чи технологічний фахівець з вищою освітою, який застосовує отримані знання для конструювання, проектування, моделювання та експлуатації машин, апаратів та технічного обладнання в різних галузях сільського господарства та технічного виробництва. Першими з інженерів були саме механіки; вони розробляли і збирали різноманітні машини і механізми, в яких використовували принципи і закони механіки.