kpilogo shields

When selective solvents are used for the dissolution of block copolymers, their solid-state structure may be partly preserved in solution. At room temperature, polystyrene-block-poly(ethylene-co-propylene) dissolves in decane, a selective solvent for the aliphatic block, to form a solution of metastable micellar structures with polystyrene core. These convert to stable micelles at elevated temperature; the molar mass of the micelles is reduced several times after the heat treatment. The change of the structure is explained by the existence of a frozen state of the micellar core at room temperature. A possible connection with the glass transition of the core is discussed. Static and dynamic light scattering, small-angle X-ray scattering, differential scanning calorimetry and viscometry have been used to characterize equilibrium and nonequilibrium micelles. A pronounced mutual interaction of micelles has been observed by light scattering even at a concentration as low as 5 x 10-4g cm -3. The concept of sticky chains is introduced to explain the association of the micellar shells. The behaviour of micelles in another selective solvent, diisopropylether, is simpler, both effects observed in decane being absent

Посилання на статтю:

Equilibrium and non-equilibrium copolymer micelles: polystyrene-block-poly ( ethyleneco- propylene) in decane and in d iisopropylether / J. Stejskal*, D. Hlavat6, A. Sikora, C. Kohbk, J. Ple~til and P. Kratochvil // Polymer. – 1992. – Vol 33. – P. 3675-3685.

Equilibrium and non-equilibrium copolymer micelles: polystyrene-block-poly ( ethyleneco- propylene) in decane and in d iisopropylether - Завантажити.

 

Корисні статті

Вибір професії

Кожна людина зіштовхується у своєму житті з вибором, який найсильніше вплине на все її подальше життя. Йдеться про вибір професії та вибір вищої освіти. Закінчуючи школу, молоді люди стикаються з величезним вибором професій та спеціальностей: інженер, економіст, юрист, менеджер, маркетолог, логіст, фінансист і т.д. При цьому навколо можна чути безліч стереотипних фраз: "Юристи багато заробляють", "Фінансисти працюють з грошима, тому у них хороші зарплати", "Маркетолог - основний людина в будь-якому бізнесі", а часом і просто без обґрунтування - "Менеджер - це круто ". Часом, такі "поради" впливають на вибір професії.

Хімічне машинобудування

Хімічне машинобудування багатопрофільна галузь машинобудування, що поєднує в собі природні та експериментальні науки (наприклад, фізика і хімія), разом з науками про життя (наприклад, біологія, мікробіологія та біохімія). Математику та економіку вокористовують для розробки, перетворення, транспортування, управління виробничими процесами, які перетворюють сировину в цінні продукти.

Види та функції сучасної упаковки

Різноманітна упаковка щільно увішла у життя кожної людини. На полицях магазинів, в інтер'єрах помешкань можна побачити десятки пляшочок, коробок, аерозольних болончиків. Термін існування упаковки в нашому житті може продовжуватися від кількох хвилин до кількох років. Що ж таке сучасна упаковка? Чому вона займає стільки місця в нашому житті?

Інженер-механік

Інженер-механік (від лат. Ingenium – талант, обдарованість, і mēchanicus – механік) – це технічний чи технологічний фахівець з вищою освітою, який застосовує отримані знання для конструювання, проектування, моделювання та експлуатації машин, апаратів та технічного обладнання в різних галузях сільського господарства та технічного виробництва. Першими з інженерів були саме механіки; вони розробляли і збирали різноманітні машини і механізми, в яких використовували принципи і закони механіки.

Комп'ютер для інженера

У сучасному світі комп'ютери дуже поширені. Складно уявити людину, не знайому з цим поняттям. Багато професій зобов'язані своїм виникненням саме комп'ютеру, вони б просто не з'явилися без створення електронно-обчислювальної техніки.

І хоча відносно недавно, на початку XX століття, комп'ютери були розкішшю і використовувалися лише для самих складних розрахунків, у наш час комп'ютери та комп'ютерна техніка дуже глибоко інтегрувалися у наше життя. Сучасне людство залежить від комп'ютерів, що викликає подиву, якщо розглянути, коли і в яких випадках вони використовуються.