kpilogo shields

The solution-precipitated morphology of a new sulphonated aromatic polyimide, poly(benzophenone tetracarboxylic dianhydride 3,Y-diaminodiphenylsulphone) (BTDA 3, 3'-DDS), has been studied by transmission electron microscopy (t.e.m.) and wide-angle X-ray diffraction (WAXD). First, it has been shown that if held in solution in dimethylacetamide for an extended period, the polymer can crystallize as sheaf-like, multicrystallite aggregates that take on the appearance of axialites at a sufficiently advanced stage of growth. This morphology is very similar to that displayed by other relatively stiff polymers such as poly(ether ether ketone) (PEEK), poly(ether ketone) (PEK), and poly(phenylene sulphide). The generation of this general type of morphology is attributed to the inflexibility of the backbone, which renders folding difficult and hence leads to the production of a thick amorphous region on the lamellar surface, which then limits lateral crystal growth and creates a high density of cilia that cause nucleation of other crystals, leading to the formation of multilayered aggregates. Secondly, if the solvent is evaporated in moist air before crystallization can occur, a phase separation takes place on absorption of water vapour from the atmosphere. In this case the resulting polymer is amorphous and adopts a bead-like morphology on the scale of 300-2000 A (1 A = 10-1° m)

Посилання на статтю:

Crystalline and amorphous morphologies of an aromatic polyimide formed on precipitation from solution / A. J. Waddon and F. E. Karasz // Polymer. – 1992. – Vol 33. – P. 3783-3789.

Crystalline and amorphous morphologies of an aromatic polyimide formed on precipitation from solution - Завантажити.

 

Корисні статті

Комп'ютер для інженера

У сучасному світі комп'ютери дуже поширені. Складно уявити людину, не знайому з цим поняттям. Багато професій зобов'язані своїм виникненням саме комп'ютеру, вони б просто не з'явилися без створення електронно-обчислювальної техніки.

І хоча відносно недавно, на початку XX століття, комп'ютери були розкішшю і використовувалися лише для самих складних розрахунків, у наш час комп'ютери та комп'ютерна техніка дуже глибоко інтегрувалися у наше життя. Сучасне людство залежить від комп'ютерів, що викликає подиву, якщо розглянути, коли і в яких випадках вони використовуються.

Вибір професії

Кожна людина зіштовхується у своєму житті з вибором, який найсильніше вплине на все її подальше життя. Йдеться про вибір професії та вибір вищої освіти. Закінчуючи школу, молоді люди стикаються з величезним вибором професій та спеціальностей: інженер, економіст, юрист, менеджер, маркетолог, логіст, фінансист і т.д. При цьому навколо можна чути безліч стереотипних фраз: "Юристи багато заробляють", "Фінансисти працюють з грошима, тому у них хороші зарплати", "Маркетолог - основний людина в будь-якому бізнесі", а часом і просто без обґрунтування - "Менеджер - це круто ". Часом, такі "поради" впливають на вибір професії.

Що таке КПІ?

На сьогоднішній день багатьох випускників, ще недавно – школярів, цікавить наступне питання – куди поступити, куди піти навчатися? В нашій країні є дуже багато ВНЗ, які пропонують свої послуги з підготовки і навчання студентів. Одним з таких ВНЗ є Київський політехнічний інститут (КПІ).

Рейтинг вищих навчальних закладів

На даний час в світі існує маса університетів з дуже великою кількістю кваліфікацій, спеціальностей та спеціалізацій. Одні з них більш престижні університети, інші менш.

Рейтинг вищих навчальних закладів переписується щорічно, в зв'язку з тим, що всі прагнуть стати краще в освіті, вдосконалитися в технологіях і підвищити свій рівень акредитації. Рейтинг навчальних закладів варіюється в залежності від предметної області, це природничі науки і математика, техніка/технологія і інформатика, життя і сільськогосподарська наука, клінічна медицина і фармація, соціальні науки.

Хімічне машинобудування

Хімічне машинобудування багатопрофільна галузь машинобудування, що поєднує в собі природні та експериментальні науки (наприклад, фізика і хімія), разом з науками про життя (наприклад, біологія, мікробіологія та біохімія). Математику та економіку вокористовують для розробки, перетворення, транспортування, управління виробничими процесами, які перетворюють сировину в цінні продукти.