kpilogo shields

The surface structure and bulk compositions of random copolymer systems based on poly (N-vinylpyridine) (N =2,4) and poly(N-vinylimidazole) copolymerized with polystyrene were examined by X-ray photoelectron spectroscopy (X.p.s.) or electron spectroscopy for chemical analysis, Fourier transform infra-red spectroscopy (FTi.r.) and static secondary ion mass spectrometry (s.i.m.s.). The spectroscopic results were correlated with morphology determined from scanning electron microscopy (SEM) and transmission electron microscopy (TEM). The X.p.s. results from solution-cast thick films and films cast at the air/water interface from poly(N-vinylpyridine-co-styrene) copolymers indicate equivalent surface and bulk compositions for all angle- and energy-dependent measurements, which are further supported by FTi.r. and EM analyses. On the other hand, surface enrichment of polystyrene was observed in angle-dependent X.p.s. analysis of poly(N-vinylimidazole-co-styrene) preparations. Attenuated total reflectance and transmission i,r. peak intensity ratios are equivalent, which suggests that segregation of polystyrene in the poly(N-vinylimidazole-co-styrene) system is localized to a region less than 30 A from the air/polymer interface. In addition, the s.i.m.s, technique was shown to be sensitive to structural differences arising from pH changes as well as to the detection of dimer ions in these systems.

Посилання на статтю:

Multitechnique surface analysis of poly (N-vinylpyridine-co-styrene) and poly (N-vinylimidazole-co-styrene) random copolymers / Helen F. Lee* and Joseph A. Gardella Jr // Polymer. – 1992. – Vol 33. – P. 4250-4259.

Multitechnique surface analysis of poly (N-vinylpyridine-co-styrene) and poly (N-vinylimidazole-co-styrene) random copolymers - Завантажити.

 

Корисні статті

Полімерні матеріали

Полімер це велика молекула, або макромолекула, котра складається з багатьох субодиниць. Через їх широкий спектр властивостей, синтетичні і природні полімери відіграють найважливішу і всюдисущу роль в повсякденному житті. Полімери в діапазоні від знайомих синтетичних пластмас, таких як полістирол природний біополімер, таких як ДНК і білки, які є основоположними для біологічної структури і функцій. Полімери, як природні і синтетичні, створюються за допомогою полімеризації багатьох малих молекул, відомих як мономери.

Комп'ютер для інженера

У сучасному світі комп'ютери дуже поширені. Складно уявити людину, не знайому з цим поняттям. Багато професій зобов'язані своїм виникненням саме комп'ютеру, вони б просто не з'явилися без створення електронно-обчислювальної техніки.

І хоча відносно недавно, на початку XX століття, комп'ютери були розкішшю і використовувалися лише для самих складних розрахунків, у наш час комп'ютери та комп'ютерна техніка дуже глибоко інтегрувалися у наше життя. Сучасне людство залежить від комп'ютерів, що викликає подиву, якщо розглянути, коли і в яких випадках вони використовуються.

Хто такий інженер

Інженер - професія нелегка, але одночасно з цим дуже цікава і захоплююча. Адже інженер це людина, у якого народжуються в голові нові ідеї і тому він здатний винаходити.

У багатьох виникає питання: хто такі інженери? Інженер (франц. Ingénieur) - фахівець з вищою технічною освітою. Спочатку інженерами називали людей, які керували військовими машинами. Поняття громадський інженер з'явилося в XVI столітті в Голландії, застосовано до сфери будівництва мостів і доріг, потім інженери з'явилися в Англії, а потім в інших країнах.

Що таке КПІ?

На сьогоднішній день багатьох випускників, ще недавно – школярів, цікавить наступне питання – куди поступити, куди піти навчатися? В нашій країні є дуже багато ВНЗ, які пропонують свої послуги з підготовки і навчання студентів. Одним з таких ВНЗ є Київський політехнічний інститут (КПІ).

Хімічне машинобудування

Хімічне машинобудування багатопрофільна галузь машинобудування, що поєднує в собі природні та експериментальні науки (наприклад, фізика і хімія), разом з науками про життя (наприклад, біологія, мікробіологія та біохімія). Математику та економіку вокористовують для розробки, перетворення, транспортування, управління виробничими процесами, які перетворюють сировину в цінні продукти.