kpilogo shields

Thermal behaviour and miscibility of poly(3-hydroxybutyrate) (P(3HB))/poly(vinyl alcohol) (PVA) blend films prepared by casting have been analysed by d.s.c., n.m.r, and density measurements. Blends containing glycerine were also analysed by d.s.c. Melting temperature (Tin) of the P(3HB) crystalline phases decreased as PVA content increased, whereas T m of the PVA phase remained almost unchanged. The crystallinity of P(3HB) in the blends also decreased with increase of PVA content. These results indicated that the thermal behaviour of the P(3HB) phase was influenced by the existence of PVA. Glycerine had no effect on the thermal properties of the blend, except for depression of Tm of the PVA phase. Miscibility in the amorphous phase of the blend has been analysed by density measurement. If P(3HB) is completely immiscible with PVA, the crystallinity of PVA can be estimated from the crystallinity of P(3HB) and the density of the sample. However, the crystallinities of the PVA phase estimated for some blend samples were greater than unity. This behaviour can be accounted for when these blends are partially miscible in the amorphous phase. In order to investigate the miscibility in detail, we have determined the 1H spin-lattice relaxation times in the laboratory frame (T1) and in the rotating frame (Tip). Both Ta and Tap values for the P(3HB) and PVA phases tend to approach those of blend partners with increase of PVA content. That is to say, the increase of PVA content in a blend enhances the miscibility.

Посилання на статтю:

Thermal behaviour and miscibility of poly(3-hydroxybutyrate)/poly(vinyl alcohol) blends / Yoichiro Azuma, Naoko Yoshie*, Minoru Sakurai, Yoshio Inoue andRiichiro Chujo // Polymer. – 1992. – Vol 33. – P. 4763-4767.

Thermal behaviour and miscibility of poly(3-hydroxybutyrate)/poly(vinyl alcohol) blends - Завантажити.

 

Корисні статті

Хто такий інженер

Інженер - професія нелегка, але одночасно з цим дуже цікава і захоплююча. Адже інженер це людина, у якого народжуються в голові нові ідеї і тому він здатний винаходити.

У багатьох виникає питання: хто такі інженери? Інженер (франц. Ingénieur) - фахівець з вищою технічною освітою. Спочатку інженерами називали людей, які керували військовими машинами. Поняття громадський інженер з'явилося в XVI столітті в Голландії, застосовано до сфери будівництва мостів і доріг, потім інженери з'явилися в Англії, а потім в інших країнах.

Інженер-конструктор

Хто такий інженер-конструктор? Даним питанням задаються багато людей, які бажають пов'язати своє життя з цією професією. Варто відзначити, що ця професія однією з найбільш високооплачуваних на сучасному ринку праці, яка характеризується високим попитом з боку роботодавців. Інженер-конструктор машинобудування повинен володіти аналітичним складом розуму, підвищеною уважністю до деталей і відповідальним підходом до роботи. Дана діяльність пов'язана з прорахунками і різноманітним обладнанням. Першокласний інженер-конструктор механік володіє також такими рисами характеру, як раціональність і ерудованість. Важливу роль відіграє стресостійкість, адже робочий процес є досить трудомістким і при потребі замовника вимагає готовності швидко вносити зміни в готові креслення.

Інженер-механік

Інженер-механік (від лат. Ingenium – талант, обдарованість, і mēchanicus – механік) – це технічний чи технологічний фахівець з вищою освітою, який застосовує отримані знання для конструювання, проектування, моделювання та експлуатації машин, апаратів та технічного обладнання в різних галузях сільського господарства та технічного виробництва. Першими з інженерів були саме механіки; вони розробляли і збирали різноманітні машини і механізми, в яких використовували принципи і закони механіки.

Полімерні матеріали

Полімер це велика молекула, або макромолекула, котра складається з багатьох субодиниць. Через їх широкий спектр властивостей, синтетичні і природні полімери відіграють найважливішу і всюдисущу роль в повсякденному житті. Полімери в діапазоні від знайомих синтетичних пластмас, таких як полістирол природний біополімер, таких як ДНК і білки, які є основоположними для біологічної структури і функцій. Полімери, як природні і синтетичні, створюються за допомогою полімеризації багатьох малих молекул, відомих як мономери.

ВНЗ України

Вища освіта є невід'ємним елементом перспективного кар'єрного росту, тому перед кожним абітурієнтом виникає проблема, в які інститути подавати документи. Варто відзначити, що в Україні існує велика кількість вузів. Всі навчальні заклади поділяються на державні та приватні, пропонуючи різноманітні освітні програми по різних профілів. Щоб пошук інститутів дав задовільні результати, слід визначитися з найбільш прийнятними спеціальностями. Також підбір університету передбачає вибір підходящої форми навчання, наявність високої акредитації у вузу і рівень його престижності.