kpilogo shields

Blends of poly(methyl methacrylate) (PMMA) and bisphenol-A polycarbonate (PC) having high molecular weights do not form homogeneous mixtures at equilibrium above the glass transition temperature. In this paper, the possibility of developing blends of PMMA with polycarbonates that can be melt processed into homogeneous materials was examined by adding a comonomer to the polycarbonate. Hexafluorobisphenol- A appears to be an extremely effective comonomer for this purpose. The phase behaviour of PMMA blends with hexafluorobisphenol-A polycarbonate (HFPC) and with PC-HFPC copolycarbonates containing various amounts of hexafluorobisphenol-A was determined. The blends of PMMA and HFPC are miscible and do not phase separate prior to thermal decomposition. The phase separation temperatures of PMMA blends with the copolycarbonates increase dramatically as the hexafluorobisphenol-A content increases. Blends of PMMA with copolycarbonates containing 15 wt% hexafluorobisphenol-A or higher have phase separation temperatures above the temperature range required for melt processing. Additionally, the interaction energies for blends of PMMA with PC, bisphenol chloral polycarbonate and PC-HFPC copolymers were calculated from the phase boundaries using the lattice fluid theory and binary interaction model.

Посилання на статтю:

Miscibility of poly(methyl methacrylate) blends with halogen-containing polycarbonates and copolymers / C. K. Kim and D. R. Paul* // Polymer. – 1992. – Vol 33. – P. 4929-4940.

Miscibility of poly(methyl methacrylate) blends with halogen-containing polycarbonates and copolymers - Завантажити.

 

Корисні статті

Комп'ютер для інженера

У сучасному світі комп'ютери дуже поширені. Складно уявити людину, не знайому з цим поняттям. Багато професій зобов'язані своїм виникненням саме комп'ютеру, вони б просто не з'явилися без створення електронно-обчислювальної техніки.

І хоча відносно недавно, на початку XX століття, комп'ютери були розкішшю і використовувалися лише для самих складних розрахунків, у наш час комп'ютери та комп'ютерна техніка дуже глибоко інтегрувалися у наше життя. Сучасне людство залежить від комп'ютерів, що викликає подиву, якщо розглянути, коли і в яких випадках вони використовуються.

Що таке КПІ?

На сьогоднішній день багатьох випускників, ще недавно – школярів, цікавить наступне питання – куди поступити, куди піти навчатися? В нашій країні є дуже багато ВНЗ, які пропонують свої послуги з підготовки і навчання студентів. Одним з таких ВНЗ є Київський політехнічний інститут (КПІ).

ВНЗ України

Вища освіта є невід'ємним елементом перспективного кар'єрного росту, тому перед кожним абітурієнтом виникає проблема, в які інститути подавати документи. Варто відзначити, що в Україні існує велика кількість вузів. Всі навчальні заклади поділяються на державні та приватні, пропонуючи різноманітні освітні програми по різних профілів. Щоб пошук інститутів дав задовільні результати, слід визначитися з найбільш прийнятними спеціальностями. Також підбір університету передбачає вибір підходящої форми навчання, наявність високої акредитації у вузу і рівень його престижності.

Хімічне машинобудування

Хімічне машинобудування багатопрофільна галузь машинобудування, що поєднує в собі природні та експериментальні науки (наприклад, фізика і хімія), разом з науками про життя (наприклад, біологія, мікробіологія та біохімія). Математику та економіку вокористовують для розробки, перетворення, транспортування, управління виробничими процесами, які перетворюють сировину в цінні продукти.

Полімерні матеріали

Полімер це велика молекула, або макромолекула, котра складається з багатьох субодиниць. Через їх широкий спектр властивостей, синтетичні і природні полімери відіграють найважливішу і всюдисущу роль в повсякденному житті. Полімери в діапазоні від знайомих синтетичних пластмас, таких як полістирол природний біополімер, таких як ДНК і білки, які є основоположними для біологічної структури і функцій. Полімери, як природні і синтетичні, створюються за допомогою полімеризації багатьох малих молекул, відомих як мономери.