kpilogo shields

Blends of poly(methyl methacrylate) (PMMA) and bisphenol-A polycarbonate (PC) having high molecular weights do not form homogeneous mixtures at equilibrium above the glass transition temperature. In this paper, the possibility of developing blends of PMMA with polycarbonates that can be melt processed into homogeneous materials was examined by adding a comonomer to the polycarbonate. Hexafluorobisphenol- A appears to be an extremely effective comonomer for this purpose. The phase behaviour of PMMA blends with hexafluorobisphenol-A polycarbonate (HFPC) and with PC-HFPC copolycarbonates containing various amounts of hexafluorobisphenol-A was determined. The blends of PMMA and HFPC are miscible and do not phase separate prior to thermal decomposition. The phase separation temperatures of PMMA blends with the copolycarbonates increase dramatically as the hexafluorobisphenol-A content increases. Blends of PMMA with copolycarbonates containing 15 wt% hexafluorobisphenol-A or higher have phase separation temperatures above the temperature range required for melt processing. Additionally, the interaction energies for blends of PMMA with PC, bisphenol chloral polycarbonate and PC-HFPC copolymers were calculated from the phase boundaries using the lattice fluid theory and binary interaction model.

Посилання на статтю:

Miscibility of poly(methyl methacrylate) blends with halogen-containing polycarbonates and copolymers / C. K. Kim and D. R. Paul* // Polymer. – 1992. – Vol 33. – P. 4929-4940.

Miscibility of poly(methyl methacrylate) blends with halogen-containing polycarbonates and copolymers - Завантажити.

 

Корисні статті

Як стати інженером?

Кожна людина в процесі свідомого життя стикається з проблемою вибору професії. Найбільш актуальною ця проблема є для учнів старших класів – випускників, які добровільно або примусово здають шкільні іспити та зовнішнє незалежне оцінювання, за результатами чого приймають участь в конкурсному відборі на навчання у ВНЗ. Щоб обрана професія не стала важким випробовуванням, потрібно ще у шкільні роки зважити всі «за» і «проти», оцінити свої здібності, схильності, можливості.

Інженер-механік

Інженер-механік (від лат. Ingenium – талант, обдарованість, і mēchanicus – механік) – це технічний чи технологічний фахівець з вищою освітою, який застосовує отримані знання для конструювання, проектування, моделювання та експлуатації машин, апаратів та технічного обладнання в різних галузях сільського господарства та технічного виробництва. Першими з інженерів були саме механіки; вони розробляли і збирали різноманітні машини і механізми, в яких використовували принципи і закони механіки.

Хто такий інженер

Інженер - професія нелегка, але одночасно з цим дуже цікава і захоплююча. Адже інженер це людина, у якого народжуються в голові нові ідеї і тому він здатний винаходити.

У багатьох виникає питання: хто такі інженери? Інженер (франц. Ingénieur) - фахівець з вищою технічною освітою. Спочатку інженерами називали людей, які керували військовими машинами. Поняття громадський інженер з'явилося в XVI столітті в Голландії, застосовано до сфери будівництва мостів і доріг, потім інженери з'явилися в Англії, а потім в інших країнах.

Що таке КПІ?

На сьогоднішній день багатьох випускників, ще недавно – школярів, цікавить наступне питання – куди поступити, куди піти навчатися? В нашій країні є дуже багато ВНЗ, які пропонують свої послуги з підготовки і навчання студентів. Одним з таких ВНЗ є Київський політехнічний інститут (КПІ).

Комп'ютер для інженера

У сучасному світі комп'ютери дуже поширені. Складно уявити людину, не знайому з цим поняттям. Багато професій зобов'язані своїм виникненням саме комп'ютеру, вони б просто не з'явилися без створення електронно-обчислювальної техніки.

І хоча відносно недавно, на початку XX століття, комп'ютери були розкішшю і використовувалися лише для самих складних розрахунків, у наш час комп'ютери та комп'ютерна техніка дуже глибоко інтегрувалися у наше життя. Сучасне людство залежить від комп'ютерів, що викликає подиву, якщо розглянути, коли і в яких випадках вони використовуються.