kpilogo shields

Poly(ary1 ether ketone)s were synthesized by the reaction of 1,3-(bischlorobenzoyI)benzene or the corresponding fluoro analogue with bisphenoxides derived from either hydroquinone or 4,4’- isopropylidenebiphenol (bisphenol-A). With the stronger nucleophile, obtained from bisphenol-A, and either of the dihalides, high molecular weight polymers are formed exclusively via a nucleophilic aromatic substitution (S,AR) reaction. A similar reaction leads to the formation of a high molecular weight polymer when the weaker nucleophile, derived from hydroquinone, is allowed to react with the bisfluoride. On the other hand, oligomeric products are obtained when the bischloride is treated with this weaker nucleophile. In this case, both &AR and SRNl (substitution, radical-nucleophilic, unimolecular) mechanisms are operative for the replacement of the chlorine atoms. The E&,1 pathway, which is responsible for the formation of oligomeric products, can be eliminated by the addition of a suitable radical scavenger. High molecular weight poly(ary1 ether ketone) is then formed via the S,AR mechanism.

Посилання на статтю:

Poly(aryl ether ketone) synthesis via competing S,AR and SJ reactions: I. Polymers derived from 1,3-bis(p-chlorobenzoyl)benzene and 1,3-bis(p-fluorobenzoyl)benzene with hydroquinone and 4,4’-isopropylidenediphenol / R. S. Mani, 6. Zimmerman, A. Bhatnagar and D. K. Mohanty // Polymer. – 1993. – Vol 34. – P. 171-181.

Poly(aryl ether ketone) synthesis via competing S,AR and SJ reactions: I. Polymers derived from 1,3-bis(p-chlorobenzoyl)benzene and 1,3-bis(p-fluorobenzoyl)benzene with hydroquinone and 4,4’-isopropylidenediphenol - Завантажити.

 

Корисні статті

Види та функції сучасної упаковки

Різноманітна упаковка щільно увішла у життя кожної людини. На полицях магазинів, в інтер'єрах помешкань можна побачити десятки пляшочок, коробок, аерозольних болончиків. Термін існування упаковки в нашому житті може продовжуватися від кількох хвилин до кількох років. Що ж таке сучасна упаковка? Чому вона займає стільки місця в нашому житті?

Інженер-машинобудівник

Ні для кого не секрет, що при сучасних умовах життя, темпах розвитку промисловості, безперервній автоматизації та оптимізації роботи механізмів та виробничих процесів, великою популярністю та попитом на ринку праці користується професія інженера, особливо інженера-машинобудівника.

Щоб відповісти на питання «Хто такий інженер-машинобудівник?», необхідно розуміти , що несе в собі кожне з цих слів окремо. Інженер – це людина, яка отримала освіту з визначеного фаху. Інженер – це творець техніки. Інженер – це особа, що професійно займається інженерією, тобто на основі поєднання прикладних наукових знань, математики та винахідництва знаходить нові рішення технічних проблем. Тобто, виходячи з цих загальновживаних визначень слова «інженер» зрозуміло, що цій професії може присвятити себе лише людина з неабиякими здібностями, які ґрунтуються на знанні точних наук, логічному мисленні, невичерпному терпінні і постійному бажанні вдосконалювати світ інженерії. Від латини ingenium — здатність, винахідливість, що є свідченням того, що інженером перш за все є людина-думаюча, яка знаходиться в безперервному пошуку відповідей на складні технічні завдання.

Хто такий інженер

Інженер - професія нелегка, але одночасно з цим дуже цікава і захоплююча. Адже інженер це людина, у якого народжуються в голові нові ідеї і тому він здатний винаходити.

У багатьох виникає питання: хто такі інженери? Інженер (франц. Ingénieur) - фахівець з вищою технічною освітою. Спочатку інженерами називали людей, які керували військовими машинами. Поняття громадський інженер з'явилося в XVI столітті в Голландії, застосовано до сфери будівництва мостів і доріг, потім інженери з'явилися в Англії, а потім в інших країнах.

Хімічне машинобудування

Хімічне машинобудування багатопрофільна галузь машинобудування, що поєднує в собі природні та експериментальні науки (наприклад, фізика і хімія), разом з науками про життя (наприклад, біологія, мікробіологія та біохімія). Математику та економіку вокористовують для розробки, перетворення, транспортування, управління виробничими процесами, які перетворюють сировину в цінні продукти.

Полімерні матеріали

Полімер це велика молекула, або макромолекула, котра складається з багатьох субодиниць. Через їх широкий спектр властивостей, синтетичні і природні полімери відіграють найважливішу і всюдисущу роль в повсякденному житті. Полімери в діапазоні від знайомих синтетичних пластмас, таких як полістирол природний біополімер, таких як ДНК і білки, які є основоположними для біологічної структури і функцій. Полімери, як природні і синтетичні, створюються за допомогою полімеризації багатьох малих молекул, відомих як мономери.