kpilogo shields

Swelling experiments were carried out with three cationic polyelectrolyte gels of N-n-butyl-4-vinylpyridinium bromide (BPyBr), N-n-butyl-N,N-dimethyl-4-vinylanilinium bromide (BAnBr) and N-n-butyl-N,Ndimethyl-( N'-acryloyl-3-aminopropyl)ammonium bromide (BAPABr). The swelling equilibria of the gels were measured in aqueous solutions of inorganic electrolytes: HBr, NaBr, KBr, NaCI and NaI. The swelling ratios of the gels did not depend on the cationic species of the electrolytes examined but depended strongly on the anionic species. Volume phase transitions were not observed with the BPyBr and BAnBr gels in aqueous solutions of NaC1 and NaBr whereas a phase transition was observed in an aqueous solution of NaI. The NaI concentration at which the phase transition occurred was raised with an increase in temperature. On the other hand, no discontinuous change was observed in the swelling equilibria of the BAPABr gel, even in the NaI aqueous solution. Comparison of the present results for the BAPABr gel with previous results for a polyelectrolyte gel verified the importance of hydrophobic interactions, which enhance the occurrence of volume phase transitions.

Посилання на статтю:

Swelling equilibria of cationic polyelectrolyte gels in aqueous solutions of various electrolytes / Shinichi Kudo, Mikio Konno* and Shozaburo Saito // Polymer. – 1993. – Vol 34. – P. 2370-2373.

Swelling equilibria of cationic polyelectrolyte gels in aqueous solutions of various electrolytes - Завантажити.

 

Корисні статті

Види та функції сучасної упаковки

Різноманітна упаковка щільно увішла у життя кожної людини. На полицях магазинів, в інтер'єрах помешкань можна побачити десятки пляшочок, коробок, аерозольних болончиків. Термін існування упаковки в нашому житті може продовжуватися від кількох хвилин до кількох років. Що ж таке сучасна упаковка? Чому вона займає стільки місця в нашому житті?

Хімічне машинобудування

Хімічне машинобудування багатопрофільна галузь машинобудування, що поєднує в собі природні та експериментальні науки (наприклад, фізика і хімія), разом з науками про життя (наприклад, біологія, мікробіологія та біохімія). Математику та економіку вокористовують для розробки, перетворення, транспортування, управління виробничими процесами, які перетворюють сировину в цінні продукти.

Полімерні матеріали

Полімер це велика молекула, або макромолекула, котра складається з багатьох субодиниць. Через їх широкий спектр властивостей, синтетичні і природні полімери відіграють найважливішу і всюдисущу роль в повсякденному житті. Полімери в діапазоні від знайомих синтетичних пластмас, таких як полістирол природний біополімер, таких як ДНК і білки, які є основоположними для біологічної структури і функцій. Полімери, як природні і синтетичні, створюються за допомогою полімеризації багатьох малих молекул, відомих як мономери.

Інженер-механік

Інженер-механік (від лат. Ingenium – талант, обдарованість, і mēchanicus – механік) – це технічний чи технологічний фахівець з вищою освітою, який застосовує отримані знання для конструювання, проектування, моделювання та експлуатації машин, апаратів та технічного обладнання в різних галузях сільського господарства та технічного виробництва. Першими з інженерів були саме механіки; вони розробляли і збирали різноманітні машини і механізми, в яких використовували принципи і закони механіки.

Рейтинг вищих навчальних закладів

На даний час в світі існує маса університетів з дуже великою кількістю кваліфікацій, спеціальностей та спеціалізацій. Одні з них більш престижні університети, інші менш.

Рейтинг вищих навчальних закладів переписується щорічно, в зв'язку з тим, що всі прагнуть стати краще в освіті, вдосконалитися в технологіях і підвищити свій рівень акредитації. Рейтинг навчальних закладів варіюється в залежності від предметної області, це природничі науки і математика, техніка/технологія і інформатика, життя і сільськогосподарська наука, клінічна медицина і фармація, соціальні науки.