kpilogo shields

Two novel 2-substituted derivatives of thioxanthone-containing cinnamate (ethyl ester of 2-propenoic acid) and cinnamamide (N,N-dimethylacrylamide) groups are synthesized and characterized. The spectroscopic properties of these two new photoinitiators are examined and related to their photocuring behaviour in an epoxy acrylate resin and compared with those of commercial 2-isopropylthioxanthone. Despite an increase in the longest wavelength absorption maximum and corresponding extinction coefficient, most of the derivatives showed little improvement in photocuring activity when compared with 2-isopropylthioxanthone. Their lower activities were reflected in reduced fluorescence quantum yields and reduced phosphorescence quantum yields. Photolysis quantum yields of the cinnamate esters, however, were found to be increased compared with those of 2-isopropylthioxanthone. In this case photoreaction was observed in both nitrogen-saturated and oxygen-saturated 2-propanol. Using FTi.r. and FTh.m.r. analysis, the cinnamate groups were found to undergo a primary reaction involving (2 + 2) cycloaddition via the lowest excited singlet excited state. The cycloaddition reaction is found to compete effectively with hydrogen atom abstraction. This is confirmed on microsecond flash photolysis by the absence of any ketyl radical formation in nitrogen-saturated 2-propanol. The role of the cycloaddition reaction in controlling the photochemical activity of the thioxanthone chromophore is discussed

Посилання на статтю:

Synthesis and spectroscopic properties of novel cinnamate derivatives of thioxanthone: photocuring activity versus photodimerization / Norman S. Allen* and Deborah Mallon and Alan Timms and Arthur W. Greenand Alan Timms and Arthur W. Green // Polymer. – 1993. – Vol 34. – P. 2401-2406.

Synthesis and spectroscopic properties of novel cinnamate derivatives of thioxanthone: photocuring activity versus photodimerization - Завантажити.

 

Корисні статті

Полімерні матеріали

Полімер це велика молекула, або макромолекула, котра складається з багатьох субодиниць. Через їх широкий спектр властивостей, синтетичні і природні полімери відіграють найважливішу і всюдисущу роль в повсякденному житті. Полімери в діапазоні від знайомих синтетичних пластмас, таких як полістирол природний біополімер, таких як ДНК і білки, які є основоположними для біологічної структури і функцій. Полімери, як природні і синтетичні, створюються за допомогою полімеризації багатьох малих молекул, відомих як мономери.

Як стати інженером?

Кожна людина в процесі свідомого життя стикається з проблемою вибору професії. Найбільш актуальною ця проблема є для учнів старших класів – випускників, які добровільно або примусово здають шкільні іспити та зовнішнє незалежне оцінювання, за результатами чого приймають участь в конкурсному відборі на навчання у ВНЗ. Щоб обрана професія не стала важким випробовуванням, потрібно ще у шкільні роки зважити всі «за» і «проти», оцінити свої здібності, схильності, можливості.

Хімічне машинобудування

Хімічне машинобудування багатопрофільна галузь машинобудування, що поєднує в собі природні та експериментальні науки (наприклад, фізика і хімія), разом з науками про життя (наприклад, біологія, мікробіологія та біохімія). Математику та економіку вокористовують для розробки, перетворення, транспортування, управління виробничими процесами, які перетворюють сировину в цінні продукти.

Хто такий інженер

Інженер - професія нелегка, але одночасно з цим дуже цікава і захоплююча. Адже інженер це людина, у якого народжуються в голові нові ідеї і тому він здатний винаходити.

У багатьох виникає питання: хто такі інженери? Інженер (франц. Ingénieur) - фахівець з вищою технічною освітою. Спочатку інженерами називали людей, які керували військовими машинами. Поняття громадський інженер з'явилося в XVI столітті в Голландії, застосовано до сфери будівництва мостів і доріг, потім інженери з'явилися в Англії, а потім в інших країнах.

Види та функції сучасної упаковки

Різноманітна упаковка щільно увішла у життя кожної людини. На полицях магазинів, в інтер'єрах помешкань можна побачити десятки пляшочок, коробок, аерозольних болончиків. Термін існування упаковки в нашому житті може продовжуватися від кількох хвилин до кількох років. Що ж таке сучасна упаковка? Чому вона займає стільки місця в нашому житті?