kpilogo shields

Real time X-ray diffraction patterns were recorded as a function of heating and cooling cycles using a synchrotron radiation source for copolyesters of 4-hydroxybenzoic acid (HBA) and 2-hydroxy-6-naphthoic acid (HNA) with monomer ratios 75/25, 58/42 and 30/70. The angular positions of the two main interchain X-ray diffraction reflections 1 1 0 and 2 0 0 were obtained at temperatures below the melting point with a powder diffractometer, and the unit cell dimensions of the copolymers were measured. For the 30/70 and 58/42 compositions the cell dimensions vary linearly and reversibly with temperature. For the 75/25 copolymer the cell dimensions show a clear bend with temperature, which can be associated with a transformation from an orthorhombic to a quasi-hexagonal phase. It is further shown that at higher temperature the dimensions of the D11 o and D2oo coherently diffracting domains increase while the scattering intensity of the diffraction peaks decreases with temperature. These changes are reversible with temperature. Results are discussed in terms of partial melting of smaller crystallites contributing in a reversible manner to the occurrence of a mobile high temperature quasi-hexagonal phase.

Посилання на статтю:

Reversible changes in the solid state of HBA/HNA liquid crystalline copolyesters studied by X-ray diffraction / A. Flores, F. Ania and F. J. Baltb Calleja // Polymer. – 1993. – Vol 34. – P. 2915-2920.

Reversible changes in the solid state of HBA/HNA liquid crystalline copolyesters studied by X-ray diffraction - Завантажити.

 

Корисні статті

Види та функції сучасної упаковки

Різноманітна упаковка щільно увішла у життя кожної людини. На полицях магазинів, в інтер'єрах помешкань можна побачити десятки пляшочок, коробок, аерозольних болончиків. Термін існування упаковки в нашому житті може продовжуватися від кількох хвилин до кількох років. Що ж таке сучасна упаковка? Чому вона займає стільки місця в нашому житті?

Хто такий інженер

Інженер - професія нелегка, але одночасно з цим дуже цікава і захоплююча. Адже інженер це людина, у якого народжуються в голові нові ідеї і тому він здатний винаходити.

У багатьох виникає питання: хто такі інженери? Інженер (франц. Ingénieur) - фахівець з вищою технічною освітою. Спочатку інженерами називали людей, які керували військовими машинами. Поняття громадський інженер з'явилося в XVI столітті в Голландії, застосовано до сфери будівництва мостів і доріг, потім інженери з'явилися в Англії, а потім в інших країнах.

Хімічне машинобудування

Хімічне машинобудування багатопрофільна галузь машинобудування, що поєднує в собі природні та експериментальні науки (наприклад, фізика і хімія), разом з науками про життя (наприклад, біологія, мікробіологія та біохімія). Математику та економіку вокористовують для розробки, перетворення, транспортування, управління виробничими процесами, які перетворюють сировину в цінні продукти.

Полімерні матеріали

Полімер це велика молекула, або макромолекула, котра складається з багатьох субодиниць. Через їх широкий спектр властивостей, синтетичні і природні полімери відіграють найважливішу і всюдисущу роль в повсякденному житті. Полімери в діапазоні від знайомих синтетичних пластмас, таких як полістирол природний біополімер, таких як ДНК і білки, які є основоположними для біологічної структури і функцій. Полімери, як природні і синтетичні, створюються за допомогою полімеризації багатьох малих молекул, відомих як мономери.

Інженер-машинобудівник

Ні для кого не секрет, що при сучасних умовах життя, темпах розвитку промисловості, безперервній автоматизації та оптимізації роботи механізмів та виробничих процесів, великою популярністю та попитом на ринку праці користується професія інженера, особливо інженера-машинобудівника.

Щоб відповісти на питання «Хто такий інженер-машинобудівник?», необхідно розуміти , що несе в собі кожне з цих слів окремо. Інженер – це людина, яка отримала освіту з визначеного фаху. Інженер – це творець техніки. Інженер – це особа, що професійно займається інженерією, тобто на основі поєднання прикладних наукових знань, математики та винахідництва знаходить нові рішення технічних проблем. Тобто, виходячи з цих загальновживаних визначень слова «інженер» зрозуміло, що цій професії може присвятити себе лише людина з неабиякими здібностями, які ґрунтуються на знанні точних наук, логічному мисленні, невичерпному терпінні і постійному бажанні вдосконалювати світ інженерії. Від латини ingenium — здатність, винахідливість, що є свідченням того, що інженером перш за все є людина-думаюча, яка знаходиться в безперервному пошуку відповідей на складні технічні завдання.