kpilogo shields

Linear and three-arm star styrene-b-isobutylene-b-styrene block copolymers were synthesized by living cationic polymerization using ring-substituted di- or tricumyl chloride, respectively, as initiator, TIC14 as coinitiator, pyridine as an electron donor and 2,6-di-tert-butylpyridine as a proton trap in a 60/40 (v/v) methylcyclohexane/methyl chloride solvent mixture at -80°C. The polymers had equivalent compositions and segmental molecular weights allowing the effect of molecular geometry on sample morphology and physical properties to be determined. The samples exhibited a dual-phase morphology consisting of cylindrical polystyrene domains dispersed within a matrix of polyisobutylene; polymer geometry was found to have a significant effect on the tensile properties, with the three-arm star sample displaying a tensile strength twice that of the linear sample. In addition, the three-arm star block copolymer was found to have a higher rubbery plateau modulus than the linear block copolymer. Due to their perfectly saturated mid-block, polyisobutylene-based block copolymers were found to be much more thermally stable than the closely related styrene-b-(ethylene-co-l-butene)-b-styrene block copolymers (hydrogenated polybutadiene centre block).

Посилання на статтю:

Synthesis and characterization of linear and three-arm star radial poly(styrene-bisobutylene- b-styrene) block copolymers using blocked dicumyl chloride or tricumyl chloride/TiCli/pyridine initiating system / Robson F. Storey*, Bret J. Chisholm and Youngkwan Lee // Polymer. – 1993. – Vol 34. – P. 4330-4335.

Synthesis and characterization of linear and three-arm star radial poly(styrene-bisobutylene- b-styrene) block copolymers using blocked dicumyl chloride or tricumyl chloride/TiCli/pyridine initiating system - Завантажити.

 

Корисні статті

Комп'ютер для інженера

У сучасному світі комп'ютери дуже поширені. Складно уявити людину, не знайому з цим поняттям. Багато професій зобов'язані своїм виникненням саме комп'ютеру, вони б просто не з'явилися без створення електронно-обчислювальної техніки.

І хоча відносно недавно, на початку XX століття, комп'ютери були розкішшю і використовувалися лише для самих складних розрахунків, у наш час комп'ютери та комп'ютерна техніка дуже глибоко інтегрувалися у наше життя. Сучасне людство залежить від комп'ютерів, що викликає подиву, якщо розглянути, коли і в яких випадках вони використовуються.

Хто такий інженер

Інженер - професія нелегка, але одночасно з цим дуже цікава і захоплююча. Адже інженер це людина, у якого народжуються в голові нові ідеї і тому він здатний винаходити.

У багатьох виникає питання: хто такі інженери? Інженер (франц. Ingénieur) - фахівець з вищою технічною освітою. Спочатку інженерами називали людей, які керували військовими машинами. Поняття громадський інженер з'явилося в XVI столітті в Голландії, застосовано до сфери будівництва мостів і доріг, потім інженери з'явилися в Англії, а потім в інших країнах.

Хімічне машинобудування

Хімічне машинобудування багатопрофільна галузь машинобудування, що поєднує в собі природні та експериментальні науки (наприклад, фізика і хімія), разом з науками про життя (наприклад, біологія, мікробіологія та біохімія). Математику та економіку вокористовують для розробки, перетворення, транспортування, управління виробничими процесами, які перетворюють сировину в цінні продукти.

Що таке КПІ?

На сьогоднішній день багатьох випускників, ще недавно – школярів, цікавить наступне питання – куди поступити, куди піти навчатися? В нашій країні є дуже багато ВНЗ, які пропонують свої послуги з підготовки і навчання студентів. Одним з таких ВНЗ є Київський політехнічний інститут (КПІ).

Полімерні матеріали

Полімер це велика молекула, або макромолекула, котра складається з багатьох субодиниць. Через їх широкий спектр властивостей, синтетичні і природні полімери відіграють найважливішу і всюдисущу роль в повсякденному житті. Полімери в діапазоні від знайомих синтетичних пластмас, таких як полістирол природний біополімер, таких як ДНК і білки, які є основоположними для біологічної структури і функцій. Полімери, як природні і синтетичні, створюються за допомогою полімеризації багатьох малих молекул, відомих як мономери.