kpilogo shields

Linear and three-arm star styrene-b-isobutylene-b-styrene block copolymers were synthesized by living cationic polymerization using ring-substituted di- or tricumyl chloride, respectively, as initiator, TIC14 as coinitiator, pyridine as an electron donor and 2,6-di-tert-butylpyridine as a proton trap in a 60/40 (v/v) methylcyclohexane/methyl chloride solvent mixture at -80°C. The polymers had equivalent compositions and segmental molecular weights allowing the effect of molecular geometry on sample morphology and physical properties to be determined. The samples exhibited a dual-phase morphology consisting of cylindrical polystyrene domains dispersed within a matrix of polyisobutylene; polymer geometry was found to have a significant effect on the tensile properties, with the three-arm star sample displaying a tensile strength twice that of the linear sample. In addition, the three-arm star block copolymer was found to have a higher rubbery plateau modulus than the linear block copolymer. Due to their perfectly saturated mid-block, polyisobutylene-based block copolymers were found to be much more thermally stable than the closely related styrene-b-(ethylene-co-l-butene)-b-styrene block copolymers (hydrogenated polybutadiene centre block).

Посилання на статтю:

Synthesis and characterization of linear and three-arm star radial poly(styrene-bisobutylene- b-styrene) block copolymers using blocked dicumyl chloride or tricumyl chloride/TiCli/pyridine initiating system / Robson F. Storey*, Bret J. Chisholm and Youngkwan Lee // Polymer. – 1993. – Vol 34. – P. 4330-4335.

Synthesis and characterization of linear and three-arm star radial poly(styrene-bisobutylene- b-styrene) block copolymers using blocked dicumyl chloride or tricumyl chloride/TiCli/pyridine initiating system - Завантажити.

 

Корисні статті

Хімічне машинобудування

Хімічне машинобудування багатопрофільна галузь машинобудування, що поєднує в собі природні та експериментальні науки (наприклад, фізика і хімія), разом з науками про життя (наприклад, біологія, мікробіологія та біохімія). Математику та економіку вокористовують для розробки, перетворення, транспортування, управління виробничими процесами, які перетворюють сировину в цінні продукти.

Полімерні матеріали

Полімер це велика молекула, або макромолекула, котра складається з багатьох субодиниць. Через їх широкий спектр властивостей, синтетичні і природні полімери відіграють найважливішу і всюдисущу роль в повсякденному житті. Полімери в діапазоні від знайомих синтетичних пластмас, таких як полістирол природний біополімер, таких як ДНК і білки, які є основоположними для біологічної структури і функцій. Полімери, як природні і синтетичні, створюються за допомогою полімеризації багатьох малих молекул, відомих як мономери.

Інженер-механік

Інженер-механік (від лат. Ingenium – талант, обдарованість, і mēchanicus – механік) – це технічний чи технологічний фахівець з вищою освітою, який застосовує отримані знання для конструювання, проектування, моделювання та експлуатації машин, апаратів та технічного обладнання в різних галузях сільського господарства та технічного виробництва. Першими з інженерів були саме механіки; вони розробляли і збирали різноманітні машини і механізми, в яких використовували принципи і закони механіки.

Інженер-конструктор

Хто такий інженер-конструктор? Даним питанням задаються багато людей, які бажають пов'язати своє життя з цією професією. Варто відзначити, що ця професія однією з найбільш високооплачуваних на сучасному ринку праці, яка характеризується високим попитом з боку роботодавців. Інженер-конструктор машинобудування повинен володіти аналітичним складом розуму, підвищеною уважністю до деталей і відповідальним підходом до роботи. Дана діяльність пов'язана з прорахунками і різноманітним обладнанням. Першокласний інженер-конструктор механік володіє також такими рисами характеру, як раціональність і ерудованість. Важливу роль відіграє стресостійкість, адже робочий процес є досить трудомістким і при потребі замовника вимагає готовності швидко вносити зміни в готові креслення.

Рейтинг вищих навчальних закладів

На даний час в світі існує маса університетів з дуже великою кількістю кваліфікацій, спеціальностей та спеціалізацій. Одні з них більш престижні університети, інші менш.

Рейтинг вищих навчальних закладів переписується щорічно, в зв'язку з тим, що всі прагнуть стати краще в освіті, вдосконалитися в технологіях і підвищити свій рівень акредитації. Рейтинг навчальних закладів варіюється в залежності від предметної області, це природничі науки і математика, техніка/технологія і інформатика, життя і сільськогосподарська наука, клінічна медицина і фармація, соціальні науки.