kpilogo shields

The solubility and association of water-soluble copolymers of N-(2-hydroxypropyl)methacrylamide (H PMA) containing both p-nitroaniline-terminated oligopeptide side-chains and N-2-hydroxyethylpiperazine-N'- ethanesulfonic acid (HEPES) side-chains in aqueous solvents were investigated using light scattering methods. The weight-average molar masses, second virial coefficients, diffusion coefficients and hydrodynamic sizes of the copolymer molecules and their aggregates were studied as a function of the copolymer concentration, temperature and solvent pH. The copolymers with a low content (< 2 mol%) of hydrophobic side-chains terminated in p-nitroaniline were soluble molecularly in aqueous solutions. The water solubility was substantially enhanced by the presence of HEPES side-chains. The copolymers with a high content (~ 7 mol%) of p-nitroaniline-containing side-chains associated in water, generally forming two types of micelles of different sizes. Micelle formation depended on hydrophobic and amphiphilic side-chain content, polymer concentration, temperature and solvent pH. Thus, macromolecules containing a higher amount of p-nitroaniline and a small amount of HEPES side-chains tended to form small, compact micelles with the hydrophobic p-nitroaniline molecules oriented into the core, while macromolecules with a high content of HEPES side-chains tended to form large micelles. The formation of large micelles was strongly dependent on solvent pH, due to the electrolyte behaviour of the HEPES moieties. The solution properties of the copolymers generally reflected the competition between these two association processes.

Посилання на статтю:

Effect of side-chains on solution properties of N- (2-hyd roxypropyl)methacrylamide copolymers in aqueous solvents / C. Konak*, R. C. Rathi, P. Kopeckova and J. Kopecek // Polymer. – 1993. – Vol 34. – P. 4767-4773.

Effect of side-chains on solution properties of N- (2-hyd roxypropyl)methacrylamide copolymers in aqueous solvents - Завантажити.

 

Корисні статті

Інженер-конструктор

Хто такий інженер-конструктор? Даним питанням задаються багато людей, які бажають пов'язати своє життя з цією професією. Варто відзначити, що ця професія однією з найбільш високооплачуваних на сучасному ринку праці, яка характеризується високим попитом з боку роботодавців. Інженер-конструктор машинобудування повинен володіти аналітичним складом розуму, підвищеною уважністю до деталей і відповідальним підходом до роботи. Дана діяльність пов'язана з прорахунками і різноманітним обладнанням. Першокласний інженер-конструктор механік володіє також такими рисами характеру, як раціональність і ерудованість. Важливу роль відіграє стресостійкість, адже робочий процес є досить трудомістким і при потребі замовника вимагає готовності швидко вносити зміни в готові креслення.

Хімічне машинобудування

Хімічне машинобудування багатопрофільна галузь машинобудування, що поєднує в собі природні та експериментальні науки (наприклад, фізика і хімія), разом з науками про життя (наприклад, біологія, мікробіологія та біохімія). Математику та економіку вокористовують для розробки, перетворення, транспортування, управління виробничими процесами, які перетворюють сировину в цінні продукти.

Полімерні матеріали

Полімер це велика молекула, або макромолекула, котра складається з багатьох субодиниць. Через їх широкий спектр властивостей, синтетичні і природні полімери відіграють найважливішу і всюдисущу роль в повсякденному житті. Полімери в діапазоні від знайомих синтетичних пластмас, таких як полістирол природний біополімер, таких як ДНК і білки, які є основоположними для біологічної структури і функцій. Полімери, як природні і синтетичні, створюються за допомогою полімеризації багатьох малих молекул, відомих як мономери.

Вибір професії

Кожна людина зіштовхується у своєму житті з вибором, який найсильніше вплине на все її подальше життя. Йдеться про вибір професії та вибір вищої освіти. Закінчуючи школу, молоді люди стикаються з величезним вибором професій та спеціальностей: інженер, економіст, юрист, менеджер, маркетолог, логіст, фінансист і т.д. При цьому навколо можна чути безліч стереотипних фраз: "Юристи багато заробляють", "Фінансисти працюють з грошима, тому у них хороші зарплати", "Маркетолог - основний людина в будь-якому бізнесі", а часом і просто без обґрунтування - "Менеджер - це круто ". Часом, такі "поради" впливають на вибір професії.

Інженер-механік

Інженер-механік (від лат. Ingenium – талант, обдарованість, і mēchanicus – механік) – це технічний чи технологічний фахівець з вищою освітою, який застосовує отримані знання для конструювання, проектування, моделювання та експлуатації машин, апаратів та технічного обладнання в різних галузях сільського господарства та технічного виробництва. Першими з інженерів були саме механіки; вони розробляли і збирали різноманітні машини і механізми, в яких використовували принципи і закони механіки.