kpilogo shields

Poly(diarylsiloxane)s are highly crystalline, high-melting polymers with excellent high-temperature properties. As a consequence of the rigid polymer backbone, they show crystal-liquid-crystal transitions, and both nematic and smectic states have been observed by optical microscopy. The polymers of greatest interest in this investigation have been those containing phenyl and p-tolyl substituents on the siloxane backbone. We have prepared a series of polymers with various combinations of these substituents, as well as the end members of the series, poly(diphenylsiloxane) and poly(di(p-tolyl)siloxane). The polymers are prepared with controlled molecular weights and distribution by ring-opening anionic polymerization of the cyclic trimers in solution. The crystal-liquid-crystal transition temperatures, Tic, for poly(diphenylsiloxane) and poly(di(p-tolyl)siloxane) are very high (265 and 300°C, respectively) and the polymers are only soluble in a few solvents at temperatures above 150°C. However, the T~c values are reduced for the mixed poly((phenyl/p-tolyl)siloxane)s and the polymers become soluble at lower temperatures. The symmetric poly((phenyl/p-tolyl)siloxane) is of particular interest since T~c is reduced to 150-160°C, and the polymer is soluble at room temperature in common solvents such as toluene, tetrahydrofuran and chloroform. In contrast to the retention of the crystalline and liquid-crystalline character in the mixed diarylsiloxanes, the replacement of a single phenyl group by a methyl group in the repeat hexaphenyl triad sequence of poly(diphenylsiloxane) is sufficient to destroy both the crystalline and liquid crystalline character of the polymer.

Посилання на статтю:

Synthesis and properties of diarylsiloxane and (aryl/methyl)siloxane polymers: 1. Thermal properties / Michael K. Lee and Dale J. Meier // Polymer. – 1993. – Vol 34. – P. 4882-4892.

Synthesis and properties of diarylsiloxane and (aryl/methyl)siloxane polymers: 1. Thermal properties - Завантажити.

 

Корисні статті

Полімерні матеріали

Полімер це велика молекула, або макромолекула, котра складається з багатьох субодиниць. Через їх широкий спектр властивостей, синтетичні і природні полімери відіграють найважливішу і всюдисущу роль в повсякденному житті. Полімери в діапазоні від знайомих синтетичних пластмас, таких як полістирол природний біополімер, таких як ДНК і білки, які є основоположними для біологічної структури і функцій. Полімери, як природні і синтетичні, створюються за допомогою полімеризації багатьох малих молекул, відомих як мономери.

Як стати інженером?

Кожна людина в процесі свідомого життя стикається з проблемою вибору професії. Найбільш актуальною ця проблема є для учнів старших класів – випускників, які добровільно або примусово здають шкільні іспити та зовнішнє незалежне оцінювання, за результатами чого приймають участь в конкурсному відборі на навчання у ВНЗ. Щоб обрана професія не стала важким випробовуванням, потрібно ще у шкільні роки зважити всі «за» і «проти», оцінити свої здібності, схильності, можливості.

Хімічне машинобудування

Хімічне машинобудування багатопрофільна галузь машинобудування, що поєднує в собі природні та експериментальні науки (наприклад, фізика і хімія), разом з науками про життя (наприклад, біологія, мікробіологія та біохімія). Математику та економіку вокористовують для розробки, перетворення, транспортування, управління виробничими процесами, які перетворюють сировину в цінні продукти.

Інженер-механік

Інженер-механік (від лат. Ingenium – талант, обдарованість, і mēchanicus – механік) – це технічний чи технологічний фахівець з вищою освітою, який застосовує отримані знання для конструювання, проектування, моделювання та експлуатації машин, апаратів та технічного обладнання в різних галузях сільського господарства та технічного виробництва. Першими з інженерів були саме механіки; вони розробляли і збирали різноманітні машини і механізми, в яких використовували принципи і закони механіки.

Комп'ютер для інженера

У сучасному світі комп'ютери дуже поширені. Складно уявити людину, не знайому з цим поняттям. Багато професій зобов'язані своїм виникненням саме комп'ютеру, вони б просто не з'явилися без створення електронно-обчислювальної техніки.

І хоча відносно недавно, на початку XX століття, комп'ютери були розкішшю і використовувалися лише для самих складних розрахунків, у наш час комп'ютери та комп'ютерна техніка дуже глибоко інтегрувалися у наше життя. Сучасне людство залежить від комп'ютерів, що викликає подиву, якщо розглянути, коли і в яких випадках вони використовуються.