kpilogo shields

The stability of sodium-2-acrylamido-2-methylpropanesulfonate (P), copolymerized with acrylamide (M) or acrylic acid (A), towards amide hydrolysis at > 100°C is examined. Two copolymers, with average structural sequences of MMMP (polymer I) and APAP (polymer II), were aged at high temperature in 0.1 N NaC1 and the hydrolysis monitored by integration of carbonyl resonances. M hydrolysis in polymer I at pH 8 (energy of activation= 85.9 kJ mo1-1) is 10 times greater at 150°C than at 120°C and is unaffected by the presence of P. P hydrolysis occurs in two steps for both polymers at 150°C. The initial hydrolysis rate increases dramatically after half of the P units are hydrolysed. Intramolecular P hydrolysis catalysed by an adjacent dissociated carboxylate in A is proposed to explain the rapid hydrolysis. Nearby Ps prohibit this hydrolysis. The initial P hydrolysis rate in polymer II is enhanced five times on decreasing the pH from 8 to 6 due to decreased Coulombic repulsion between hydroxide and the polymer. At pH 8 and 150°C, P in polymer II is two times more stable than in polymer I lasting 9 days before complete hydrolysis occurs.

Посилання на статтю:

Hydrolysis of sodium-2-acrylamido-2- methylpropanesulfonate copolymers at elevated temperature in aqueous solution via 13C n.m.r, spectroscopy / W. O. Parker Jr and A. kezzi // Polymer. – 1993. – Vol 34. – P. 4913-4918.

Hydrolysis of sodium-2-acrylamido-2- methylpropanesulfonate copolymers at elevated temperature in aqueous solution via 13C n.m.r, spectroscopy - Завантажити.

 

Корисні статті

Інженер-механік

Інженер-механік (від лат. Ingenium – талант, обдарованість, і mēchanicus – механік) – це технічний чи технологічний фахівець з вищою освітою, який застосовує отримані знання для конструювання, проектування, моделювання та експлуатації машин, апаратів та технічного обладнання в різних галузях сільського господарства та технічного виробництва. Першими з інженерів були саме механіки; вони розробляли і збирали різноманітні машини і механізми, в яких використовували принципи і закони механіки.

Комп'ютер для інженера

У сучасному світі комп'ютери дуже поширені. Складно уявити людину, не знайому з цим поняттям. Багато професій зобов'язані своїм виникненням саме комп'ютеру, вони б просто не з'явилися без створення електронно-обчислювальної техніки.

І хоча відносно недавно, на початку XX століття, комп'ютери були розкішшю і використовувалися лише для самих складних розрахунків, у наш час комп'ютери та комп'ютерна техніка дуже глибоко інтегрувалися у наше життя. Сучасне людство залежить від комп'ютерів, що викликає подиву, якщо розглянути, коли і в яких випадках вони використовуються.

Що таке КПІ?

На сьогоднішній день багатьох випускників, ще недавно – школярів, цікавить наступне питання – куди поступити, куди піти навчатися? В нашій країні є дуже багато ВНЗ, які пропонують свої послуги з підготовки і навчання студентів. Одним з таких ВНЗ є Київський політехнічний інститут (КПІ).

Вибір професії

Кожна людина зіштовхується у своєму житті з вибором, який найсильніше вплине на все її подальше життя. Йдеться про вибір професії та вибір вищої освіти. Закінчуючи школу, молоді люди стикаються з величезним вибором професій та спеціальностей: інженер, економіст, юрист, менеджер, маркетолог, логіст, фінансист і т.д. При цьому навколо можна чути безліч стереотипних фраз: "Юристи багато заробляють", "Фінансисти працюють з грошима, тому у них хороші зарплати", "Маркетолог - основний людина в будь-якому бізнесі", а часом і просто без обґрунтування - "Менеджер - це круто ". Часом, такі "поради" впливають на вибір професії.

Рейтинг вищих навчальних закладів

На даний час в світі існує маса університетів з дуже великою кількістю кваліфікацій, спеціальностей та спеціалізацій. Одні з них більш престижні університети, інші менш.

Рейтинг вищих навчальних закладів переписується щорічно, в зв'язку з тим, що всі прагнуть стати краще в освіті, вдосконалитися в технологіях і підвищити свій рівень акредитації. Рейтинг навчальних закладів варіюється в залежності від предметної області, це природничі науки і математика, техніка/технологія і інформатика, життя і сільськогосподарська наука, клінічна медицина і фармація, соціальні науки.