kpilogo shields

Nylon 13,13 samples were prepared by various solvent-casting and thermal-treatment methods. Melt-quenched material showed broad, amorphous-like peaks in the X-ray powder pattern (at 20=21 ° , 4.2 A) and both the ~3C and 15N solid-state n.m.r, spectra. Two different crystal forms of this polymer could be generated using different methods: a type A form was obtained by extended annealing just below the melting temperature and by film casting from 1,1,1,3,3,3-hexafluoroisopropanol, while a type B form developed on precipitating from m-cresol into methanol or film casting from m-cresol. The X-ray pattern for type A was similar to those of other nylons possessing an or-crystal form, although the n.m.r, data, especially the strong, sharp 15N peak at 88.7 ppm, was more consistent with a 7-phase. The type B crystals gave an X-ray pattern similar to those of other y-form nylons and to the pseudohexagonal phase observed in some homo- and copolyamides. The n.m.r, data for the type B form (especially the sharp ~SN peak at 87.3 ppm) seemed to indicate an amide conformation of c. 30 ° with respect to the planes of the attached all-trans methylene chains; this value is half-way between those of the ct and 7-crystal forms of most nylons (~ 5N chemical shifts of c. 84 and 89 ppm, respectively). We believe these crystal forms are unique to nylon 13,13 but have insufficient data to further describe the molecular conformations and crystalline packings that correspond to each.

Посилання на статтю:

Nylon 13,13 analysis by X-ray and solid state n.m.r.: treatment-dependent crystal forms / C. Gregory Johnson and Lon J. Mathias // Polymer. – 1993. – Vol 34. – P. 4978-4981.

Nylon 13,13 analysis by X-ray and solid state n.m.r.: treatment-dependent crystal forms - Завантажити.

 

Корисні статті

Хто такий інженер

Інженер - професія нелегка, але одночасно з цим дуже цікава і захоплююча. Адже інженер це людина, у якого народжуються в голові нові ідеї і тому він здатний винаходити.

У багатьох виникає питання: хто такі інженери? Інженер (франц. Ingénieur) - фахівець з вищою технічною освітою. Спочатку інженерами називали людей, які керували військовими машинами. Поняття громадський інженер з'явилося в XVI столітті в Голландії, застосовано до сфери будівництва мостів і доріг, потім інженери з'явилися в Англії, а потім в інших країнах.

Вибір професії

Кожна людина зіштовхується у своєму житті з вибором, який найсильніше вплине на все її подальше життя. Йдеться про вибір професії та вибір вищої освіти. Закінчуючи школу, молоді люди стикаються з величезним вибором професій та спеціальностей: інженер, економіст, юрист, менеджер, маркетолог, логіст, фінансист і т.д. При цьому навколо можна чути безліч стереотипних фраз: "Юристи багато заробляють", "Фінансисти працюють з грошима, тому у них хороші зарплати", "Маркетолог - основний людина в будь-якому бізнесі", а часом і просто без обґрунтування - "Менеджер - це круто ". Часом, такі "поради" впливають на вибір професії.

Комп'ютер для інженера

У сучасному світі комп'ютери дуже поширені. Складно уявити людину, не знайому з цим поняттям. Багато професій зобов'язані своїм виникненням саме комп'ютеру, вони б просто не з'явилися без створення електронно-обчислювальної техніки.

І хоча відносно недавно, на початку XX століття, комп'ютери були розкішшю і використовувалися лише для самих складних розрахунків, у наш час комп'ютери та комп'ютерна техніка дуже глибоко інтегрувалися у наше життя. Сучасне людство залежить від комп'ютерів, що викликає подиву, якщо розглянути, коли і в яких випадках вони використовуються.

Інженер-механік

Інженер-механік (від лат. Ingenium – талант, обдарованість, і mēchanicus – механік) – це технічний чи технологічний фахівець з вищою освітою, який застосовує отримані знання для конструювання, проектування, моделювання та експлуатації машин, апаратів та технічного обладнання в різних галузях сільського господарства та технічного виробництва. Першими з інженерів були саме механіки; вони розробляли і збирали різноманітні машини і механізми, в яких використовували принципи і закони механіки.

Полімерні матеріали

Полімер це велика молекула, або макромолекула, котра складається з багатьох субодиниць. Через їх широкий спектр властивостей, синтетичні і природні полімери відіграють найважливішу і всюдисущу роль в повсякденному житті. Полімери в діапазоні від знайомих синтетичних пластмас, таких як полістирол природний біополімер, таких як ДНК і білки, які є основоположними для біологічної структури і функцій. Полімери, як природні і синтетичні, створюються за допомогою полімеризації багатьох малих молекул, відомих як мономери.