kpilogo shields

The effect of block copolymers on the interfacial tension tr was investigated for poly(ethylene oxide) (PEO)/poly(dimethylsiloxane) (PDMS) and for PDMS/polystyrene (PS). With PEO/PDMS the additives were the triblock copolymers PDMS-block-PEO-block-PDMS [P(DMS-EO-DMS)] and PEO-block- PDMS-block-PEO [P(EO-DMS-EO)]. For the former additive the number of monomeric units of the end blocks varied between 4 and 32 and that of the middle block between 23 and 77; these numbers are 70 and 52, respectively, for the latter. In the case of the system PS/PDMS, the diblock copolymer PS-block-PDMS [P(S-DMS)], consisting of 430 S and 68 DMS units, was studied. The effects turned out to be largest for the system PDMS/PEO/P(DMS-EO-DMS); it was therefore studied in greater detail within the temperature range of 70-150°C. Upon addition of increasing amounts of copolymer, tr falls rapidly to ~ 10% of its initial value and levels off as the critical micelle concentration (<0.5 wt% in the PEO phase at 100°C) is surpassed. Similarly, at a given concentration of the additive, tr approaches a limiting value as the number of monomeric units in the PDMS block is increased above 15. In contrast to the value of a of the pure blend, which is practically independent of temperature, that of the ternary system increases markedly with temperature. The results are compared with the predictions of Vilgis and Noolandi.

Посилання на статтю:

Effect of block copolymers on the interfacial tension between two "immiscible" homopolymers / M. Wagner and B. A. Wolf // Polymer. – 1993. – Vol 34. – P. 1460-1464.

Effect of block copolymers on the interfacial tension between two "immiscible" homopolymers - Завантажити.

 

Корисні статті

Рейтинг вищих навчальних закладів

На даний час в світі існує маса університетів з дуже великою кількістю кваліфікацій, спеціальностей та спеціалізацій. Одні з них більш престижні університети, інші менш.

Рейтинг вищих навчальних закладів переписується щорічно, в зв'язку з тим, що всі прагнуть стати краще в освіті, вдосконалитися в технологіях і підвищити свій рівень акредитації. Рейтинг навчальних закладів варіюється в залежності від предметної області, це природничі науки і математика, техніка/технологія і інформатика, життя і сільськогосподарська наука, клінічна медицина і фармація, соціальні науки.

Полімерні матеріали

Полімер це велика молекула, або макромолекула, котра складається з багатьох субодиниць. Через їх широкий спектр властивостей, синтетичні і природні полімери відіграють найважливішу і всюдисущу роль в повсякденному житті. Полімери в діапазоні від знайомих синтетичних пластмас, таких як полістирол природний біополімер, таких як ДНК і білки, які є основоположними для біологічної структури і функцій. Полімери, як природні і синтетичні, створюються за допомогою полімеризації багатьох малих молекул, відомих як мономери.

Інженер-конструктор

Хто такий інженер-конструктор? Даним питанням задаються багато людей, які бажають пов'язати своє життя з цією професією. Варто відзначити, що ця професія однією з найбільш високооплачуваних на сучасному ринку праці, яка характеризується високим попитом з боку роботодавців. Інженер-конструктор машинобудування повинен володіти аналітичним складом розуму, підвищеною уважністю до деталей і відповідальним підходом до роботи. Дана діяльність пов'язана з прорахунками і різноманітним обладнанням. Першокласний інженер-конструктор механік володіє також такими рисами характеру, як раціональність і ерудованість. Важливу роль відіграє стресостійкість, адже робочий процес є досить трудомістким і при потребі замовника вимагає готовності швидко вносити зміни в готові креслення.

Інженер-механік

Інженер-механік (від лат. Ingenium – талант, обдарованість, і mēchanicus – механік) – це технічний чи технологічний фахівець з вищою освітою, який застосовує отримані знання для конструювання, проектування, моделювання та експлуатації машин, апаратів та технічного обладнання в різних галузях сільського господарства та технічного виробництва. Першими з інженерів були саме механіки; вони розробляли і збирали різноманітні машини і механізми, в яких використовували принципи і закони механіки.

ВНЗ України

Вища освіта є невід'ємним елементом перспективного кар'єрного росту, тому перед кожним абітурієнтом виникає проблема, в які інститути подавати документи. Варто відзначити, що в Україні існує велика кількість вузів. Всі навчальні заклади поділяються на державні та приватні, пропонуючи різноманітні освітні програми по різних профілів. Щоб пошук інститутів дав задовільні результати, слід визначитися з найбільш прийнятними спеціальностями. Також підбір університету передбачає вибір підходящої форми навчання, наявність високої акредитації у вузу і рівень його престижності.