kpilogo shields

Substituted poly(benzobisoxazole)s and poly(biphenylbisoxazole)s were synthesized by polycondensation of silylated diaminohydroquinone or 3,3'-dihydroxybenzidine with substituted terephthaloyl chlorides. Hexadecylthio-, 2,5-bis(hexadecylthio)- and 2,5-bis(hexadecyloxy)terephthaloyl chloride were used as reaction partners. A reaction temperature of 300°C was required for the final cyclization step of the reaction sequence. At this high temperature partial crosslinking occurred in most cases. The poly(biphenylbisoxazole)s melt in the temperature range of 310-350°C, but the characterization of the melt was affected by rapid thermal degradation. By means of wide-angle X-ray scattering powder patterns and 13 C nuclear magnetic resonance cross-polarization/magic-angle spinning spectroscopy, two kinds of sanidic layer structures were found for the solid state. The hexadecyl side chains form reversibly melting quasicrystalline paraffin domains between the layers of the main chain. The molar fraction of these ordered paraffin domains is significantly higher for bis(hexadecylthio)-substituted chains than for bis(hexadecyloxy)-substituted ones.

Посилання на статтю:

New polymer syntheses: 74. Polybisoxazoles derived from bisalkoxyor bisalkylthio-terephthalic acid / Hans R. Kricheldorf and Angelika Domschke // Polymer. – 1994. – Vol 35. – P. 198-203.

New polymer syntheses: 74. Polybisoxazoles derived from bisalkoxyor bisalkylthio-terephthalic acid - Завантажити.

 

Корисні статті

Як стати інженером?

Кожна людина в процесі свідомого життя стикається з проблемою вибору професії. Найбільш актуальною ця проблема є для учнів старших класів – випускників, які добровільно або примусово здають шкільні іспити та зовнішнє незалежне оцінювання, за результатами чого приймають участь в конкурсному відборі на навчання у ВНЗ. Щоб обрана професія не стала важким випробовуванням, потрібно ще у шкільні роки зважити всі «за» і «проти», оцінити свої здібності, схильності, можливості.

Полімерні матеріали

Полімер це велика молекула, або макромолекула, котра складається з багатьох субодиниць. Через їх широкий спектр властивостей, синтетичні і природні полімери відіграють найважливішу і всюдисущу роль в повсякденному житті. Полімери в діапазоні від знайомих синтетичних пластмас, таких як полістирол природний біополімер, таких як ДНК і білки, які є основоположними для біологічної структури і функцій. Полімери, як природні і синтетичні, створюються за допомогою полімеризації багатьох малих молекул, відомих як мономери.

Що таке КПІ?

На сьогоднішній день багатьох випускників, ще недавно – школярів, цікавить наступне питання – куди поступити, куди піти навчатися? В нашій країні є дуже багато ВНЗ, які пропонують свої послуги з підготовки і навчання студентів. Одним з таких ВНЗ є Київський політехнічний інститут (КПІ).

Інженер-механік

Інженер-механік (від лат. Ingenium – талант, обдарованість, і mēchanicus – механік) – це технічний чи технологічний фахівець з вищою освітою, який застосовує отримані знання для конструювання, проектування, моделювання та експлуатації машин, апаратів та технічного обладнання в різних галузях сільського господарства та технічного виробництва. Першими з інженерів були саме механіки; вони розробляли і збирали різноманітні машини і механізми, в яких використовували принципи і закони механіки.

Хімічне машинобудування

Хімічне машинобудування багатопрофільна галузь машинобудування, що поєднує в собі природні та експериментальні науки (наприклад, фізика і хімія), разом з науками про життя (наприклад, біологія, мікробіологія та біохімія). Математику та економіку вокористовують для розробки, перетворення, транспортування, управління виробничими процесами, які перетворюють сировину в цінні продукти.