kpilogo shields

Dielectric permittivity and loss have been measured over the frequency range 10-2 Hz-10 kHz between 100 K and 350 K for samples of two mesomorphic side-chain poly(vinyl ether)s, poly(4-(11-(vinyloxy)undecyloxy)- 4-ethoxyphenylbenzoate) (P-EtO) and poly(4-(11-(vinyloxy)undecyloxy)-4-cyanophenylbenzoate) (P-CN) of different degree of mesogen group orientation. X-ray scattering showed that P-EtO was in a semicrystalline state below 345 K, whereas P-CN displayed a tilted smectic structure at temperatures lower than 315 K. Four relaxation transitions were found in P-EtO: ~, the glass-rubber transition occurring at 290-300 K, and three subglass processes referred to as/~, 7 and 6. P-CN exhibited only three dielectric processes, ~,/~ and 7. The low temperature process, 6, was absent in P-CN and could be assigned to torsion about the pendent phenyl-carbon-ether-oxygen bond. Subglass processes/~ and 7 exhibited an Arrhenius temperature dependence with activation energies of 60-105 and 32+ 2 kJmol-1, respectively. The activation energy of the 7 process was insensitive to morphology and it was assigned to local motions in the spacer group. The activation energy of the/~ process varied considerably among the studied polymers with higher values for the highly ordered P-EtO than for P-CN. It is suggested that the/~ process leads to reorientation of the carboxylic group in the phenyl benzoate moiety.

Посилання на статтю:

Dielectric relaxation of liquid crystalline side-chain poly(vinyl ether)s / U. W. Gedde*, F. Liut, A. Hult, F. Sahl6n and R. H. Boyd // Polymer. – 1994. – Vol 35. – P. 2056-2062.

Dielectric relaxation of liquid crystalline side-chain poly(vinyl ether)s - Завантажити.

 

Корисні статті

ВНЗ України

Вища освіта є невід'ємним елементом перспективного кар'єрного росту, тому перед кожним абітурієнтом виникає проблема, в які інститути подавати документи. Варто відзначити, що в Україні існує велика кількість вузів. Всі навчальні заклади поділяються на державні та приватні, пропонуючи різноманітні освітні програми по різних профілів. Щоб пошук інститутів дав задовільні результати, слід визначитися з найбільш прийнятними спеціальностями. Також підбір університету передбачає вибір підходящої форми навчання, наявність високої акредитації у вузу і рівень його престижності.

Інженер-механік

Інженер-механік (від лат. Ingenium – талант, обдарованість, і mēchanicus – механік) – це технічний чи технологічний фахівець з вищою освітою, який застосовує отримані знання для конструювання, проектування, моделювання та експлуатації машин, апаратів та технічного обладнання в різних галузях сільського господарства та технічного виробництва. Першими з інженерів були саме механіки; вони розробляли і збирали різноманітні машини і механізми, в яких використовували принципи і закони механіки.

Як стати інженером?

Кожна людина в процесі свідомого життя стикається з проблемою вибору професії. Найбільш актуальною ця проблема є для учнів старших класів – випускників, які добровільно або примусово здають шкільні іспити та зовнішнє незалежне оцінювання, за результатами чого приймають участь в конкурсному відборі на навчання у ВНЗ. Щоб обрана професія не стала важким випробовуванням, потрібно ще у шкільні роки зважити всі «за» і «проти», оцінити свої здібності, схильності, можливості.

Інженер-машинобудівник

Ні для кого не секрет, що при сучасних умовах життя, темпах розвитку промисловості, безперервній автоматизації та оптимізації роботи механізмів та виробничих процесів, великою популярністю та попитом на ринку праці користується професія інженера, особливо інженера-машинобудівника.

Щоб відповісти на питання «Хто такий інженер-машинобудівник?», необхідно розуміти , що несе в собі кожне з цих слів окремо. Інженер – це людина, яка отримала освіту з визначеного фаху. Інженер – це творець техніки. Інженер – це особа, що професійно займається інженерією, тобто на основі поєднання прикладних наукових знань, математики та винахідництва знаходить нові рішення технічних проблем. Тобто, виходячи з цих загальновживаних визначень слова «інженер» зрозуміло, що цій професії може присвятити себе лише людина з неабиякими здібностями, які ґрунтуються на знанні точних наук, логічному мисленні, невичерпному терпінні і постійному бажанні вдосконалювати світ інженерії. Від латини ingenium — здатність, винахідливість, що є свідченням того, що інженером перш за все є людина-думаюча, яка знаходиться в безперервному пошуку відповідей на складні технічні завдання.

Що таке КПІ?

На сьогоднішній день багатьох випускників, ще недавно – школярів, цікавить наступне питання – куди поступити, куди піти навчатися? В нашій країні є дуже багато ВНЗ, які пропонують свої послуги з підготовки і навчання студентів. Одним з таких ВНЗ є Київський політехнічний інститут (КПІ).