kpilogo shields

Dielectric permittivity and loss have been measured over the frequency range 10-2 Hz-10 kHz between 100 K and 350 K for samples of two mesomorphic side-chain poly(vinyl ether)s, poly(4-(11-(vinyloxy)undecyloxy)- 4-ethoxyphenylbenzoate) (P-EtO) and poly(4-(11-(vinyloxy)undecyloxy)-4-cyanophenylbenzoate) (P-CN) of different degree of mesogen group orientation. X-ray scattering showed that P-EtO was in a semicrystalline state below 345 K, whereas P-CN displayed a tilted smectic structure at temperatures lower than 315 K. Four relaxation transitions were found in P-EtO: ~, the glass-rubber transition occurring at 290-300 K, and three subglass processes referred to as/~, 7 and 6. P-CN exhibited only three dielectric processes, ~,/~ and 7. The low temperature process, 6, was absent in P-CN and could be assigned to torsion about the pendent phenyl-carbon-ether-oxygen bond. Subglass processes/~ and 7 exhibited an Arrhenius temperature dependence with activation energies of 60-105 and 32+ 2 kJmol-1, respectively. The activation energy of the 7 process was insensitive to morphology and it was assigned to local motions in the spacer group. The activation energy of the/~ process varied considerably among the studied polymers with higher values for the highly ordered P-EtO than for P-CN. It is suggested that the/~ process leads to reorientation of the carboxylic group in the phenyl benzoate moiety.

Посилання на статтю:

Dielectric relaxation of liquid crystalline side-chain poly(vinyl ether)s / U. W. Gedde*, F. Liut, A. Hult, F. Sahl6n and R. H. Boyd // Polymer. – 1994. – Vol 35. – P. 2056-2062.

Dielectric relaxation of liquid crystalline side-chain poly(vinyl ether)s - Завантажити.

 

Корисні статті

Що таке КПІ?

На сьогоднішній день багатьох випускників, ще недавно – школярів, цікавить наступне питання – куди поступити, куди піти навчатися? В нашій країні є дуже багато ВНЗ, які пропонують свої послуги з підготовки і навчання студентів. Одним з таких ВНЗ є Київський політехнічний інститут (КПІ).

Види та функції сучасної упаковки

Різноманітна упаковка щільно увішла у життя кожної людини. На полицях магазинів, в інтер'єрах помешкань можна побачити десятки пляшочок, коробок, аерозольних болончиків. Термін існування упаковки в нашому житті може продовжуватися від кількох хвилин до кількох років. Що ж таке сучасна упаковка? Чому вона займає стільки місця в нашому житті?

Інженер-машинобудівник

Ні для кого не секрет, що при сучасних умовах життя, темпах розвитку промисловості, безперервній автоматизації та оптимізації роботи механізмів та виробничих процесів, великою популярністю та попитом на ринку праці користується професія інженера, особливо інженера-машинобудівника.

Щоб відповісти на питання «Хто такий інженер-машинобудівник?», необхідно розуміти , що несе в собі кожне з цих слів окремо. Інженер – це людина, яка отримала освіту з визначеного фаху. Інженер – це творець техніки. Інженер – це особа, що професійно займається інженерією, тобто на основі поєднання прикладних наукових знань, математики та винахідництва знаходить нові рішення технічних проблем. Тобто, виходячи з цих загальновживаних визначень слова «інженер» зрозуміло, що цій професії може присвятити себе лише людина з неабиякими здібностями, які ґрунтуються на знанні точних наук, логічному мисленні, невичерпному терпінні і постійному бажанні вдосконалювати світ інженерії. Від латини ingenium — здатність, винахідливість, що є свідченням того, що інженером перш за все є людина-думаюча, яка знаходиться в безперервному пошуку відповідей на складні технічні завдання.

Інженер-механік

Інженер-механік (від лат. Ingenium – талант, обдарованість, і mēchanicus – механік) – це технічний чи технологічний фахівець з вищою освітою, який застосовує отримані знання для конструювання, проектування, моделювання та експлуатації машин, апаратів та технічного обладнання в різних галузях сільського господарства та технічного виробництва. Першими з інженерів були саме механіки; вони розробляли і збирали різноманітні машини і механізми, в яких використовували принципи і закони механіки.

Хто такий інженер

Інженер - професія нелегка, але одночасно з цим дуже цікава і захоплююча. Адже інженер це людина, у якого народжуються в голові нові ідеї і тому він здатний винаходити.

У багатьох виникає питання: хто такі інженери? Інженер (франц. Ingénieur) - фахівець з вищою технічною освітою. Спочатку інженерами називали людей, які керували військовими машинами. Поняття громадський інженер з'явилося в XVI столітті в Голландії, застосовано до сфери будівництва мостів і доріг, потім інженери з'явилися в Англії, а потім в інших країнах.