kpilogo shields

The crystal and molecular structures of two oligomeric aromatic ether-imides PhOArN(OC)2Ar'-XAr'( CO)2NArOPh [X=-SO2- (4) or -C(CF3) 2- (5); Ar=a 1,4- and Ar'=a 1,3,4-substituted aromatic residue] have been determined by single crystal X-ray diffraction. Crystal data for 4, C4oH24N2OsS.0.25 H20: orthorhombic, Pbnm; a= 5.628(1), b = 24.903(8), c =47.175(17)A. Crystal data for 5, C43H24F6NaO6: monoclinic, P21/c; a = 6.919(1), b = 11.977(2), c =43.203(9)A; fl = 94.23(2) °. Molecules of the sulfone-bridged oligomer 4 pack in discrete chevron-like lamellae, within which complementary, parallel ring-stacking (~ 3.5 ~ interplanar separation) occurs ~tween aminophenol (-NC6H40-) and arene-imide [-Ar(CO)2NAr'-] residues. In contrast, the hexafluoroisopropylidene-bridged oligomer 5 packs in a linearly displaced, non-lamellar fashion in the crystal, the structure showing no evidence for adjacent stacking of electronically complementary molecular sub-units.

Посилання на статтю:

Single crystal X-ray studies of aromatic oligomers: structural models for polyimides derived from hexafluoroisopropylideneand sulfone-bridged dianhydrides / Howard M. Colquhoun and Caroline A. O'Mahoney and David J. Williams // Polymer. – 1994. – Vol 35. – P. 2265-2271.

Single crystal X-ray studies of aromatic oligomers: structural models for polyimides derived from hexafluoroisopropylideneand sulfone-bridged dianhydrides - Завантажити.

 

Корисні статті

Полімерні матеріали

Полімер це велика молекула, або макромолекула, котра складається з багатьох субодиниць. Через їх широкий спектр властивостей, синтетичні і природні полімери відіграють найважливішу і всюдисущу роль в повсякденному житті. Полімери в діапазоні від знайомих синтетичних пластмас, таких як полістирол природний біополімер, таких як ДНК і білки, які є основоположними для біологічної структури і функцій. Полімери, як природні і синтетичні, створюються за допомогою полімеризації багатьох малих молекул, відомих як мономери.

Вибір професії

Кожна людина зіштовхується у своєму житті з вибором, який найсильніше вплине на все її подальше життя. Йдеться про вибір професії та вибір вищої освіти. Закінчуючи школу, молоді люди стикаються з величезним вибором професій та спеціальностей: інженер, економіст, юрист, менеджер, маркетолог, логіст, фінансист і т.д. При цьому навколо можна чути безліч стереотипних фраз: "Юристи багато заробляють", "Фінансисти працюють з грошима, тому у них хороші зарплати", "Маркетолог - основний людина в будь-якому бізнесі", а часом і просто без обґрунтування - "Менеджер - це круто ". Часом, такі "поради" впливають на вибір професії.

Інженер-механік

Інженер-механік (від лат. Ingenium – талант, обдарованість, і mēchanicus – механік) – це технічний чи технологічний фахівець з вищою освітою, який застосовує отримані знання для конструювання, проектування, моделювання та експлуатації машин, апаратів та технічного обладнання в різних галузях сільського господарства та технічного виробництва. Першими з інженерів були саме механіки; вони розробляли і збирали різноманітні машини і механізми, в яких використовували принципи і закони механіки.

Що таке КПІ?

На сьогоднішній день багатьох випускників, ще недавно – школярів, цікавить наступне питання – куди поступити, куди піти навчатися? В нашій країні є дуже багато ВНЗ, які пропонують свої послуги з підготовки і навчання студентів. Одним з таких ВНЗ є Київський політехнічний інститут (КПІ).

ВНЗ України

Вища освіта є невід'ємним елементом перспективного кар'єрного росту, тому перед кожним абітурієнтом виникає проблема, в які інститути подавати документи. Варто відзначити, що в Україні існує велика кількість вузів. Всі навчальні заклади поділяються на державні та приватні, пропонуючи різноманітні освітні програми по різних профілів. Щоб пошук інститутів дав задовільні результати, слід визначитися з найбільш прийнятними спеціальностями. Також підбір університету передбачає вибір підходящої форми навчання, наявність високої акредитації у вузу і рівень його престижності.