kpilogo shields

The crystal and molecular structures of two oligomeric aromatic ether-imides PhOArN(OC)2Ar'-XAr'( CO)2NArOPh [X=-SO2- (4) or -C(CF3) 2- (5); Ar=a 1,4- and Ar'=a 1,3,4-substituted aromatic residue] have been determined by single crystal X-ray diffraction. Crystal data for 4, C4oH24N2OsS.0.25 H20: orthorhombic, Pbnm; a= 5.628(1), b = 24.903(8), c =47.175(17)A. Crystal data for 5, C43H24F6NaO6: monoclinic, P21/c; a = 6.919(1), b = 11.977(2), c =43.203(9)A; fl = 94.23(2) °. Molecules of the sulfone-bridged oligomer 4 pack in discrete chevron-like lamellae, within which complementary, parallel ring-stacking (~ 3.5 ~ interplanar separation) occurs ~tween aminophenol (-NC6H40-) and arene-imide [-Ar(CO)2NAr'-] residues. In contrast, the hexafluoroisopropylidene-bridged oligomer 5 packs in a linearly displaced, non-lamellar fashion in the crystal, the structure showing no evidence for adjacent stacking of electronically complementary molecular sub-units.

Посилання на статтю:

Single crystal X-ray studies of aromatic oligomers: structural models for polyimides derived from hexafluoroisopropylideneand sulfone-bridged dianhydrides / Howard M. Colquhoun and Caroline A. O'Mahoney and David J. Williams // Polymer. – 1994. – Vol 35. – P. 2265-2271.

Single crystal X-ray studies of aromatic oligomers: structural models for polyimides derived from hexafluoroisopropylideneand sulfone-bridged dianhydrides - Завантажити.

 

Корисні статті

Хімічне машинобудування

Хімічне машинобудування багатопрофільна галузь машинобудування, що поєднує в собі природні та експериментальні науки (наприклад, фізика і хімія), разом з науками про життя (наприклад, біологія, мікробіологія та біохімія). Математику та економіку вокористовують для розробки, перетворення, транспортування, управління виробничими процесами, які перетворюють сировину в цінні продукти.

ВНЗ України

Вища освіта є невід'ємним елементом перспективного кар'єрного росту, тому перед кожним абітурієнтом виникає проблема, в які інститути подавати документи. Варто відзначити, що в Україні існує велика кількість вузів. Всі навчальні заклади поділяються на державні та приватні, пропонуючи різноманітні освітні програми по різних профілів. Щоб пошук інститутів дав задовільні результати, слід визначитися з найбільш прийнятними спеціальностями. Також підбір університету передбачає вибір підходящої форми навчання, наявність високої акредитації у вузу і рівень його престижності.

Вибір професії

Кожна людина зіштовхується у своєму житті з вибором, який найсильніше вплине на все її подальше життя. Йдеться про вибір професії та вибір вищої освіти. Закінчуючи школу, молоді люди стикаються з величезним вибором професій та спеціальностей: інженер, економіст, юрист, менеджер, маркетолог, логіст, фінансист і т.д. При цьому навколо можна чути безліч стереотипних фраз: "Юристи багато заробляють", "Фінансисти працюють з грошима, тому у них хороші зарплати", "Маркетолог - основний людина в будь-якому бізнесі", а часом і просто без обґрунтування - "Менеджер - це круто ". Часом, такі "поради" впливають на вибір професії.

Як стати інженером?

Кожна людина в процесі свідомого життя стикається з проблемою вибору професії. Найбільш актуальною ця проблема є для учнів старших класів – випускників, які добровільно або примусово здають шкільні іспити та зовнішнє незалежне оцінювання, за результатами чого приймають участь в конкурсному відборі на навчання у ВНЗ. Щоб обрана професія не стала важким випробовуванням, потрібно ще у шкільні роки зважити всі «за» і «проти», оцінити свої здібності, схильності, можливості.

Хто такий інженер

Інженер - професія нелегка, але одночасно з цим дуже цікава і захоплююча. Адже інженер це людина, у якого народжуються в голові нові ідеї і тому він здатний винаходити.

У багатьох виникає питання: хто такі інженери? Інженер (франц. Ingénieur) - фахівець з вищою технічною освітою. Спочатку інженерами називали людей, які керували військовими машинами. Поняття громадський інженер з'явилося в XVI столітті в Голландії, застосовано до сфери будівництва мостів і доріг, потім інженери з'явилися в Англії, а потім в інших країнах.