kpilogo shields

The influence of reaction conditions and temperature on the free radical copolymerization of furfuryl methacrylate with N-vinylpyrrolidone, initiated by 2,2'-azobisisobutyronitrile (AIBN) is studied. The initiation step is promoted by the thermal decomposition at 50°C of the AIBN molecules in N,N-dimethylformamide (DMF) solution or photochemically at 0 and 40°C in bulk. The variation of the average composition of copolymer chains with the conversion for two different compositions of the monomer feed, f~=0.02 and 0.50, is analysed from the classical integrated copolymerization equation. Since the reactivity ratios of this pair are very different, rF=3.92 and rp=0.004, a simplified approximation of the integrated Skeist's equation is proposed. The experimental data obtained under different experimental conditions fit adequately the theoretical predictions, suggesting that the reaction medium (solution or bulk) or initiation technique (thermal or photochemical) do not affect the average composition of the copolymer chains at different conversions. However, the variation of the cumulative composition of copolymer chains with the degree of conversion is very sensitive to the initial composition of monomer feed. In addition, the average rate of copolymerization seems to be also dependent on the feed composition

Посилання на статтю:

High conversion copolymerization of furfuryl methacrylate and N-vinylpyrrolidone. A kinetic approach to Skeist's treatment for free radical copolymerization in different reaction media / Dionisio Zaldivar, Natalia Davidenko and Carlos Peniche // Polymer. – 1994. – Vol 35. – P. 2390-2396.

High conversion copolymerization of furfuryl methacrylate and N-vinylpyrrolidone. A kinetic approach to Skeist's treatment for free radical copolymerization in different reaction media - Завантажити.

 

Корисні статті

Рейтинг вищих навчальних закладів

На даний час в світі існує маса університетів з дуже великою кількістю кваліфікацій, спеціальностей та спеціалізацій. Одні з них більш престижні університети, інші менш.

Рейтинг вищих навчальних закладів переписується щорічно, в зв'язку з тим, що всі прагнуть стати краще в освіті, вдосконалитися в технологіях і підвищити свій рівень акредитації. Рейтинг навчальних закладів варіюється в залежності від предметної області, це природничі науки і математика, техніка/технологія і інформатика, життя і сільськогосподарська наука, клінічна медицина і фармація, соціальні науки.

Як стати інженером?

Кожна людина в процесі свідомого життя стикається з проблемою вибору професії. Найбільш актуальною ця проблема є для учнів старших класів – випускників, які добровільно або примусово здають шкільні іспити та зовнішнє незалежне оцінювання, за результатами чого приймають участь в конкурсному відборі на навчання у ВНЗ. Щоб обрана професія не стала важким випробовуванням, потрібно ще у шкільні роки зважити всі «за» і «проти», оцінити свої здібності, схильності, можливості.

Вибір професії

Кожна людина зіштовхується у своєму житті з вибором, який найсильніше вплине на все її подальше життя. Йдеться про вибір професії та вибір вищої освіти. Закінчуючи школу, молоді люди стикаються з величезним вибором професій та спеціальностей: інженер, економіст, юрист, менеджер, маркетолог, логіст, фінансист і т.д. При цьому навколо можна чути безліч стереотипних фраз: "Юристи багато заробляють", "Фінансисти працюють з грошима, тому у них хороші зарплати", "Маркетолог - основний людина в будь-якому бізнесі", а часом і просто без обґрунтування - "Менеджер - це круто ". Часом, такі "поради" впливають на вибір професії.

Хімічне машинобудування

Хімічне машинобудування багатопрофільна галузь машинобудування, що поєднує в собі природні та експериментальні науки (наприклад, фізика і хімія), разом з науками про життя (наприклад, біологія, мікробіологія та біохімія). Математику та економіку вокористовують для розробки, перетворення, транспортування, управління виробничими процесами, які перетворюють сировину в цінні продукти.

Хто такий інженер

Інженер - професія нелегка, але одночасно з цим дуже цікава і захоплююча. Адже інженер це людина, у якого народжуються в голові нові ідеї і тому він здатний винаходити.

У багатьох виникає питання: хто такі інженери? Інженер (франц. Ingénieur) - фахівець з вищою технічною освітою. Спочатку інженерами називали людей, які керували військовими машинами. Поняття громадський інженер з'явилося в XVI столітті в Голландії, застосовано до сфери будівництва мостів і доріг, потім інженери з'явилися в Англії, а потім в інших країнах.