kpilogo shields

Styrene (S)-isoprene (I) star-shaped block copolymers of the (SI)4 and (SI)l 2 types were prepared by an anionic polymerization technique. Linear SI arm molecules were prepared with sec-butyilithium as an initiator in benzene, followed by a coupling reaction with the 4-functional linking agent 1,2-bis(methyldichlorosilyl) ethane and the 12-functional 1,1,2,2-tetrakis(2-(trichlorosilyl)ethyl)silane, respectively, under vacuum. The star-shaped block copolymers were isolated by precipitational fractionation from aspolymerized crude products using benzene-methanol mixtures. They were confirmed to have the designed molecular structures by careful characterization. Using a transmission electron microscope it was observed that the microphase-separated structures of solvent-cast films of the samples are polystyrene (PS) cylinders in a polyisoprene (PI) matrix, alternating lametlar structures and PI cylinders in a PS matrix for 4-armed star-shaped block copolymers when the values of the volume fraction of PS, q~s, are 0.23, 0.47 and 0.78, respectively, and lamellar structures for the 12-armed star-shaped block copolymers when the q~s values are ~0.5. Small-angle X-ray scattering studies revealed that lamellar domain spacings of the star-shaped block copolymers are essentially the same as those of the arm molecules, that is, linear diblock copolymers, irrespective of the number of arms.

Посилання на статтю:

Preparation and morphologies of 4- and 12-armed styrene-isoprene star-shaped block copolymers / Y. Matsushita*, T. Takasut, K. Yagi~, K. Tomioka§ and I. Noda // Polymer. – 1994. – Vol 35. – P. 2862-2866.

Preparation and morphologies of 4- and 12-armed styrene-isoprene star-shaped block copolymers - Завантажити.

 

Корисні статті

Хімічне машинобудування

Хімічне машинобудування багатопрофільна галузь машинобудування, що поєднує в собі природні та експериментальні науки (наприклад, фізика і хімія), разом з науками про життя (наприклад, біологія, мікробіологія та біохімія). Математику та економіку вокористовують для розробки, перетворення, транспортування, управління виробничими процесами, які перетворюють сировину в цінні продукти.

Вибір професії

Кожна людина зіштовхується у своєму житті з вибором, який найсильніше вплине на все її подальше життя. Йдеться про вибір професії та вибір вищої освіти. Закінчуючи школу, молоді люди стикаються з величезним вибором професій та спеціальностей: інженер, економіст, юрист, менеджер, маркетолог, логіст, фінансист і т.д. При цьому навколо можна чути безліч стереотипних фраз: "Юристи багато заробляють", "Фінансисти працюють з грошима, тому у них хороші зарплати", "Маркетолог - основний людина в будь-якому бізнесі", а часом і просто без обґрунтування - "Менеджер - це круто ". Часом, такі "поради" впливають на вибір професії.

Полімерні матеріали

Полімер це велика молекула, або макромолекула, котра складається з багатьох субодиниць. Через їх широкий спектр властивостей, синтетичні і природні полімери відіграють найважливішу і всюдисущу роль в повсякденному житті. Полімери в діапазоні від знайомих синтетичних пластмас, таких як полістирол природний біополімер, таких як ДНК і білки, які є основоположними для біологічної структури і функцій. Полімери, як природні і синтетичні, створюються за допомогою полімеризації багатьох малих молекул, відомих як мономери.

ВНЗ України

Вища освіта є невід'ємним елементом перспективного кар'єрного росту, тому перед кожним абітурієнтом виникає проблема, в які інститути подавати документи. Варто відзначити, що в Україні існує велика кількість вузів. Всі навчальні заклади поділяються на державні та приватні, пропонуючи різноманітні освітні програми по різних профілів. Щоб пошук інститутів дав задовільні результати, слід визначитися з найбільш прийнятними спеціальностями. Також підбір університету передбачає вибір підходящої форми навчання, наявність високої акредитації у вузу і рівень його престижності.

Інженер-конструктор

Хто такий інженер-конструктор? Даним питанням задаються багато людей, які бажають пов'язати своє життя з цією професією. Варто відзначити, що ця професія однією з найбільш високооплачуваних на сучасному ринку праці, яка характеризується високим попитом з боку роботодавців. Інженер-конструктор машинобудування повинен володіти аналітичним складом розуму, підвищеною уважністю до деталей і відповідальним підходом до роботи. Дана діяльність пов'язана з прорахунками і різноманітним обладнанням. Першокласний інженер-конструктор механік володіє також такими рисами характеру, як раціональність і ерудованість. Важливу роль відіграє стресостійкість, адже робочий процес є досить трудомістким і при потребі замовника вимагає готовності швидко вносити зміни в готові креслення.