kpilogo shields

Styrene (S)-isoprene (I) star-shaped block copolymers of the (SI)4 and (SI)l 2 types were prepared by an anionic polymerization technique. Linear SI arm molecules were prepared with sec-butyilithium as an initiator in benzene, followed by a coupling reaction with the 4-functional linking agent 1,2-bis(methyldichlorosilyl) ethane and the 12-functional 1,1,2,2-tetrakis(2-(trichlorosilyl)ethyl)silane, respectively, under vacuum. The star-shaped block copolymers were isolated by precipitational fractionation from aspolymerized crude products using benzene-methanol mixtures. They were confirmed to have the designed molecular structures by careful characterization. Using a transmission electron microscope it was observed that the microphase-separated structures of solvent-cast films of the samples are polystyrene (PS) cylinders in a polyisoprene (PI) matrix, alternating lametlar structures and PI cylinders in a PS matrix for 4-armed star-shaped block copolymers when the values of the volume fraction of PS, q~s, are 0.23, 0.47 and 0.78, respectively, and lamellar structures for the 12-armed star-shaped block copolymers when the q~s values are ~0.5. Small-angle X-ray scattering studies revealed that lamellar domain spacings of the star-shaped block copolymers are essentially the same as those of the arm molecules, that is, linear diblock copolymers, irrespective of the number of arms.

Посилання на статтю:

Preparation and morphologies of 4- and 12-armed styrene-isoprene star-shaped block copolymers / Y. Matsushita*, T. Takasut, K. Yagi~, K. Tomioka§ and I. Noda // Polymer. – 1994. – Vol 35. – P. 2862-2866.

Preparation and morphologies of 4- and 12-armed styrene-isoprene star-shaped block copolymers - Завантажити.

 

Корисні статті

Рейтинг вищих навчальних закладів

На даний час в світі існує маса університетів з дуже великою кількістю кваліфікацій, спеціальностей та спеціалізацій. Одні з них більш престижні університети, інші менш.

Рейтинг вищих навчальних закладів переписується щорічно, в зв'язку з тим, що всі прагнуть стати краще в освіті, вдосконалитися в технологіях і підвищити свій рівень акредитації. Рейтинг навчальних закладів варіюється в залежності від предметної області, це природничі науки і математика, техніка/технологія і інформатика, життя і сільськогосподарська наука, клінічна медицина і фармація, соціальні науки.

Як стати інженером?

Кожна людина в процесі свідомого життя стикається з проблемою вибору професії. Найбільш актуальною ця проблема є для учнів старших класів – випускників, які добровільно або примусово здають шкільні іспити та зовнішнє незалежне оцінювання, за результатами чого приймають участь в конкурсному відборі на навчання у ВНЗ. Щоб обрана професія не стала важким випробовуванням, потрібно ще у шкільні роки зважити всі «за» і «проти», оцінити свої здібності, схильності, можливості.

Види та функції сучасної упаковки

Різноманітна упаковка щільно увішла у життя кожної людини. На полицях магазинів, в інтер'єрах помешкань можна побачити десятки пляшочок, коробок, аерозольних болончиків. Термін існування упаковки в нашому житті може продовжуватися від кількох хвилин до кількох років. Що ж таке сучасна упаковка? Чому вона займає стільки місця в нашому житті?

Що таке КПІ?

На сьогоднішній день багатьох випускників, ще недавно – школярів, цікавить наступне питання – куди поступити, куди піти навчатися? В нашій країні є дуже багато ВНЗ, які пропонують свої послуги з підготовки і навчання студентів. Одним з таких ВНЗ є Київський політехнічний інститут (КПІ).

Полімерні матеріали

Полімер це велика молекула, або макромолекула, котра складається з багатьох субодиниць. Через їх широкий спектр властивостей, синтетичні і природні полімери відіграють найважливішу і всюдисущу роль в повсякденному житті. Полімери в діапазоні від знайомих синтетичних пластмас, таких як полістирол природний біополімер, таких як ДНК і білки, які є основоположними для біологічної структури і функцій. Полімери, як природні і синтетичні, створюються за допомогою полімеризації багатьох малих молекул, відомих як мономери.