kpilogo shields

End-linked networks of poly(tetrahydrofuran) (PTHF) having a narrow molecular weight distribution were prepared by living cationic polymerization of PTHF followed by a crosslink reaction with pentaerythritol tetrakis(3-mercaptopropionate). It was found that the PTHF network was capable of crystallization even in the presence of crosslinks. The rate of isothermal crystallization at 20°C was of the order of days. The crystallization kinetics of the networks in a film form at 20°C was studied by monitoring the ageing time dependence of the mechanical and thermal properties, and infra-red absorption (i.r.) spectra. The mechanical behaviour was typical of that of elastomers in the induction and/or early stage of crystallization (~ 300 min). However, it changed gradually to that of semicrystalline polymers at the late stage (~ 5670min). The Avrami exponent was estimated by two methods, i.e. time evolution of the characteristic i.r. absorption band (i.r. method) and of the enthalpy of fusion (differential scanning calorimetry) (d.s.c.) method. The exponents were 2.2 by the i.r. method and 2.4 by the d.s.c, method. Morphological studies on the aged films revealed the presence of spherulites of the order of 50 to t00#m, which were much larger than those for prepolymers (25 to 50 #m). The effects of crosslinks on the crystallization kinetics and morphology as well as on the mechanical properties are discussed.

Посилання на статтю:

Isothermal crystallization of end-linked poly(tetrahydrofuran) networks / Mitsuhiro Shibayama*, Hiroshi Takahashi, Hideki Yamaguchi,Shinichi Sakurai and Shunji Nomura // Polymer. – 1994. – Vol 35. – P. 2944-2951.

Isothermal crystallization of end-linked poly(tetrahydrofuran) networks - Завантажити.

 

Корисні статті

ВНЗ України

Вища освіта є невід'ємним елементом перспективного кар'єрного росту, тому перед кожним абітурієнтом виникає проблема, в які інститути подавати документи. Варто відзначити, що в Україні існує велика кількість вузів. Всі навчальні заклади поділяються на державні та приватні, пропонуючи різноманітні освітні програми по різних профілів. Щоб пошук інститутів дав задовільні результати, слід визначитися з найбільш прийнятними спеціальностями. Також підбір університету передбачає вибір підходящої форми навчання, наявність високої акредитації у вузу і рівень його престижності.

Рейтинг вищих навчальних закладів

На даний час в світі існує маса університетів з дуже великою кількістю кваліфікацій, спеціальностей та спеціалізацій. Одні з них більш престижні університети, інші менш.

Рейтинг вищих навчальних закладів переписується щорічно, в зв'язку з тим, що всі прагнуть стати краще в освіті, вдосконалитися в технологіях і підвищити свій рівень акредитації. Рейтинг навчальних закладів варіюється в залежності від предметної області, це природничі науки і математика, техніка/технологія і інформатика, життя і сільськогосподарська наука, клінічна медицина і фармація, соціальні науки.

Що таке КПІ?

На сьогоднішній день багатьох випускників, ще недавно – школярів, цікавить наступне питання – куди поступити, куди піти навчатися? В нашій країні є дуже багато ВНЗ, які пропонують свої послуги з підготовки і навчання студентів. Одним з таких ВНЗ є Київський політехнічний інститут (КПІ).

Інженер-механік

Інженер-механік (від лат. Ingenium – талант, обдарованість, і mēchanicus – механік) – це технічний чи технологічний фахівець з вищою освітою, який застосовує отримані знання для конструювання, проектування, моделювання та експлуатації машин, апаратів та технічного обладнання в різних галузях сільського господарства та технічного виробництва. Першими з інженерів були саме механіки; вони розробляли і збирали різноманітні машини і механізми, в яких використовували принципи і закони механіки.

Полімерні матеріали

Полімер це велика молекула, або макромолекула, котра складається з багатьох субодиниць. Через їх широкий спектр властивостей, синтетичні і природні полімери відіграють найважливішу і всюдисущу роль в повсякденному житті. Полімери в діапазоні від знайомих синтетичних пластмас, таких як полістирол природний біополімер, таких як ДНК і білки, які є основоположними для біологічної структури і функцій. Полімери, як природні і синтетичні, створюються за допомогою полімеризації багатьох малих молекул, відомих як мономери.