kpilogo shields

Dynamic viscoelasticity of a,o)-dimethyl silyl poly(propylene oxide) solutions was studied through the gelation process with end-linking. The gel point was determined as the reaction time, t = to, at which the storage and the loss shear moduli, G'(co) and G"(~o), respectively, both became proportional to ~o" over the whole co range measured, where ro is the angular frequency and n is a constant. Effects of polymer molecular weight M and concentration c on the steady-state viscosity r/ before the gel point and the equilibrium modulus Geq after the gel point were examined in terms of critical exponents, k and z, defined by power laws, ~/~(It- tcl/tc) -k ~e -k and G~q ~e =, respectively (~ being the relative distance from the gel point). The three exponents n, k and z were found to take universal values of n = 0.66 4- 0.02, k = 1.0 4- 0.1 and Z = 2.0 4- 0.1 irrespective of M and c for unentangled systems. In these systems, the reduced plot of G~q(~)/G~o versus gave a single composite curve in the range of 0.1 < ~ < 0.7, where G~o was the modulus for the ideal network in which all functional groups reacted. The presence of entanglement coupling in the prepolymer solutions made the critical behaviour of t/and Geq obscure and affected the exponent values. The results were briefly compared with theoretical predictions

Посилання на статтю:

Dynamic viscoelasticity of end-linking =,ta-dimethyl silyl poly(propylene oxide) solutions near the gel point / Akihiro Koike, Norio Nemoto*, Masaoki Takahashit and Kunihiro Osaki // Polymer. – 1994. – Vol 35. – P. 3005-3010.

Dynamic viscoelasticity of end-linking =,ta-dimethyl silyl poly(propylene oxide) solutions near the gel point - Завантажити.

 

Корисні статті

Полімерні матеріали

Полімер це велика молекула, або макромолекула, котра складається з багатьох субодиниць. Через їх широкий спектр властивостей, синтетичні і природні полімери відіграють найважливішу і всюдисущу роль в повсякденному житті. Полімери в діапазоні від знайомих синтетичних пластмас, таких як полістирол природний біополімер, таких як ДНК і білки, які є основоположними для біологічної структури і функцій. Полімери, як природні і синтетичні, створюються за допомогою полімеризації багатьох малих молекул, відомих як мономери.

Хімічне машинобудування

Хімічне машинобудування багатопрофільна галузь машинобудування, що поєднує в собі природні та експериментальні науки (наприклад, фізика і хімія), разом з науками про життя (наприклад, біологія, мікробіологія та біохімія). Математику та економіку вокористовують для розробки, перетворення, транспортування, управління виробничими процесами, які перетворюють сировину в цінні продукти.

Інженер-конструктор

Хто такий інженер-конструктор? Даним питанням задаються багато людей, які бажають пов'язати своє життя з цією професією. Варто відзначити, що ця професія однією з найбільш високооплачуваних на сучасному ринку праці, яка характеризується високим попитом з боку роботодавців. Інженер-конструктор машинобудування повинен володіти аналітичним складом розуму, підвищеною уважністю до деталей і відповідальним підходом до роботи. Дана діяльність пов'язана з прорахунками і різноманітним обладнанням. Першокласний інженер-конструктор механік володіє також такими рисами характеру, як раціональність і ерудованість. Важливу роль відіграє стресостійкість, адже робочий процес є досить трудомістким і при потребі замовника вимагає готовності швидко вносити зміни в готові креслення.

Комп'ютер для інженера

У сучасному світі комп'ютери дуже поширені. Складно уявити людину, не знайому з цим поняттям. Багато професій зобов'язані своїм виникненням саме комп'ютеру, вони б просто не з'явилися без створення електронно-обчислювальної техніки.

І хоча відносно недавно, на початку XX століття, комп'ютери були розкішшю і використовувалися лише для самих складних розрахунків, у наш час комп'ютери та комп'ютерна техніка дуже глибоко інтегрувалися у наше життя. Сучасне людство залежить від комп'ютерів, що викликає подиву, якщо розглянути, коли і в яких випадках вони використовуються.

Інженер-механік

Інженер-механік (від лат. Ingenium – талант, обдарованість, і mēchanicus – механік) – це технічний чи технологічний фахівець з вищою освітою, який застосовує отримані знання для конструювання, проектування, моделювання та експлуатації машин, апаратів та технічного обладнання в різних галузях сільського господарства та технічного виробництва. Першими з інженерів були саме механіки; вони розробляли і збирали різноманітні машини і механізми, в яких використовували принципи і закони механіки.