kpilogo shields

Anisotropic homopolymerization of 2,5-dihydroxyterephthalic acid (DHTA) and 2,5-diamino-l,4-benzenedithiol dihydrochloride (DABDT.2HC1), and copolymerization of DHTA, terephthalic acid and DABDT.2HC1 in polyphosphoric acid (PPA), afforded high molecular weight rigid-rod polymer and copolymers, with two hydroxyl groups as pendants per repeat unit. In PPA, the lyotropic liquid crystalline behaviour of the homopolymer was distinctly affected by the polymerization temperature. Spectroscopic evidence strongly suggested a completely planar and ribbon-like structure, the consequence of the strong intramolecular hydrogen bonds between the OH moieties and the N atoms of the nearby benzothiazole units. The homopolymer also exhibited the unusual capability, characteristic of BBL-type ladder polymers, to form directly from its precipitate an aggregated film which displayed little or no shrinkage when dried. Anisotropic dopes of the homopolymer (dihydroxy-polybenzothiazole (PBZT)) and certain dihydroxy- PBZT/PBZT copolymers were spun into fibres with typical tensile properties for modified PBZT polymers, but marginal compressive strength (4-30ksi (l ksi=6.9 MPa) for homopolymer and 16-61ksi for the copolymers). The intrinsic conductivity for the as-spun fibre of the homopolymer was 2.2 x 10-7S cm-1 and that for heat-treated (435°C) fibre was 5.6 x 10-8 S cm-1.

Посилання на статтю:

Pseudo-ladder rigid-rod polymers: dihydroxy pendent benzothiazole aromatic heterocyclic polymer and copolymers / Loon-Seng Tan* and F. E. Arnold // Polymer. – 1994. – Vol 35. – P. 3091-3101.

Pseudo-ladder rigid-rod polymers: dihydroxy pendent benzothiazole aromatic heterocyclic polymer and copolymers - Завантажити.

 

Корисні статті

Інженер-конструктор

Хто такий інженер-конструктор? Даним питанням задаються багато людей, які бажають пов'язати своє життя з цією професією. Варто відзначити, що ця професія однією з найбільш високооплачуваних на сучасному ринку праці, яка характеризується високим попитом з боку роботодавців. Інженер-конструктор машинобудування повинен володіти аналітичним складом розуму, підвищеною уважністю до деталей і відповідальним підходом до роботи. Дана діяльність пов'язана з прорахунками і різноманітним обладнанням. Першокласний інженер-конструктор механік володіє також такими рисами характеру, як раціональність і ерудованість. Важливу роль відіграє стресостійкість, адже робочий процес є досить трудомістким і при потребі замовника вимагає готовності швидко вносити зміни в готові креслення.

Як стати інженером?

Кожна людина в процесі свідомого життя стикається з проблемою вибору професії. Найбільш актуальною ця проблема є для учнів старших класів – випускників, які добровільно або примусово здають шкільні іспити та зовнішнє незалежне оцінювання, за результатами чого приймають участь в конкурсному відборі на навчання у ВНЗ. Щоб обрана професія не стала важким випробовуванням, потрібно ще у шкільні роки зважити всі «за» і «проти», оцінити свої здібності, схильності, можливості.

Інженер-механік

Інженер-механік (від лат. Ingenium – талант, обдарованість, і mēchanicus – механік) – це технічний чи технологічний фахівець з вищою освітою, який застосовує отримані знання для конструювання, проектування, моделювання та експлуатації машин, апаратів та технічного обладнання в різних галузях сільського господарства та технічного виробництва. Першими з інженерів були саме механіки; вони розробляли і збирали різноманітні машини і механізми, в яких використовували принципи і закони механіки.

Хімічне машинобудування

Хімічне машинобудування багатопрофільна галузь машинобудування, що поєднує в собі природні та експериментальні науки (наприклад, фізика і хімія), разом з науками про життя (наприклад, біологія, мікробіологія та біохімія). Математику та економіку вокористовують для розробки, перетворення, транспортування, управління виробничими процесами, які перетворюють сировину в цінні продукти.

Рейтинг вищих навчальних закладів

На даний час в світі існує маса університетів з дуже великою кількістю кваліфікацій, спеціальностей та спеціалізацій. Одні з них більш престижні університети, інші менш.

Рейтинг вищих навчальних закладів переписується щорічно, в зв'язку з тим, що всі прагнуть стати краще в освіті, вдосконалитися в технологіях і підвищити свій рівень акредитації. Рейтинг навчальних закладів варіюється в залежності від предметної області, це природничі науки і математика, техніка/технологія і інформатика, життя і сільськогосподарська наука, клінічна медицина і фармація, соціальні науки.