kpilogo shields

Anisotropic homopolymerization of 2,5-dihydroxyterephthalic acid (DHTA) and 2,5-diamino-l,4-benzenedithiol dihydrochloride (DABDT.2HC1), and copolymerization of DHTA, terephthalic acid and DABDT.2HC1 in polyphosphoric acid (PPA), afforded high molecular weight rigid-rod polymer and copolymers, with two hydroxyl groups as pendants per repeat unit. In PPA, the lyotropic liquid crystalline behaviour of the homopolymer was distinctly affected by the polymerization temperature. Spectroscopic evidence strongly suggested a completely planar and ribbon-like structure, the consequence of the strong intramolecular hydrogen bonds between the OH moieties and the N atoms of the nearby benzothiazole units. The homopolymer also exhibited the unusual capability, characteristic of BBL-type ladder polymers, to form directly from its precipitate an aggregated film which displayed little or no shrinkage when dried. Anisotropic dopes of the homopolymer (dihydroxy-polybenzothiazole (PBZT)) and certain dihydroxy- PBZT/PBZT copolymers were spun into fibres with typical tensile properties for modified PBZT polymers, but marginal compressive strength (4-30ksi (l ksi=6.9 MPa) for homopolymer and 16-61ksi for the copolymers). The intrinsic conductivity for the as-spun fibre of the homopolymer was 2.2 x 10-7S cm-1 and that for heat-treated (435°C) fibre was 5.6 x 10-8 S cm-1.

Посилання на статтю:

Pseudo-ladder rigid-rod polymers: dihydroxy pendent benzothiazole aromatic heterocyclic polymer and copolymers / Loon-Seng Tan* and F. E. Arnold // Polymer. – 1994. – Vol 35. – P. 3091-3101.

Pseudo-ladder rigid-rod polymers: dihydroxy pendent benzothiazole aromatic heterocyclic polymer and copolymers - Завантажити.

 

Корисні статті

Види та функції сучасної упаковки

Різноманітна упаковка щільно увішла у життя кожної людини. На полицях магазинів, в інтер'єрах помешкань можна побачити десятки пляшочок, коробок, аерозольних болончиків. Термін існування упаковки в нашому житті може продовжуватися від кількох хвилин до кількох років. Що ж таке сучасна упаковка? Чому вона займає стільки місця в нашому житті?

ВНЗ України

Вища освіта є невід'ємним елементом перспективного кар'єрного росту, тому перед кожним абітурієнтом виникає проблема, в які інститути подавати документи. Варто відзначити, що в Україні існує велика кількість вузів. Всі навчальні заклади поділяються на державні та приватні, пропонуючи різноманітні освітні програми по різних профілів. Щоб пошук інститутів дав задовільні результати, слід визначитися з найбільш прийнятними спеціальностями. Також підбір університету передбачає вибір підходящої форми навчання, наявність високої акредитації у вузу і рівень його престижності.

Інженер-машинобудівник

Ні для кого не секрет, що при сучасних умовах життя, темпах розвитку промисловості, безперервній автоматизації та оптимізації роботи механізмів та виробничих процесів, великою популярністю та попитом на ринку праці користується професія інженера, особливо інженера-машинобудівника.

Щоб відповісти на питання «Хто такий інженер-машинобудівник?», необхідно розуміти , що несе в собі кожне з цих слів окремо. Інженер – це людина, яка отримала освіту з визначеного фаху. Інженер – це творець техніки. Інженер – це особа, що професійно займається інженерією, тобто на основі поєднання прикладних наукових знань, математики та винахідництва знаходить нові рішення технічних проблем. Тобто, виходячи з цих загальновживаних визначень слова «інженер» зрозуміло, що цій професії може присвятити себе лише людина з неабиякими здібностями, які ґрунтуються на знанні точних наук, логічному мисленні, невичерпному терпінні і постійному бажанні вдосконалювати світ інженерії. Від латини ingenium — здатність, винахідливість, що є свідченням того, що інженером перш за все є людина-думаюча, яка знаходиться в безперервному пошуку відповідей на складні технічні завдання.

Що таке КПІ?

На сьогоднішній день багатьох випускників, ще недавно – школярів, цікавить наступне питання – куди поступити, куди піти навчатися? В нашій країні є дуже багато ВНЗ, які пропонують свої послуги з підготовки і навчання студентів. Одним з таких ВНЗ є Київський політехнічний інститут (КПІ).

Полімерні матеріали

Полімер це велика молекула, або макромолекула, котра складається з багатьох субодиниць. Через їх широкий спектр властивостей, синтетичні і природні полімери відіграють найважливішу і всюдисущу роль в повсякденному житті. Полімери в діапазоні від знайомих синтетичних пластмас, таких як полістирол природний біополімер, таких як ДНК і білки, які є основоположними для біологічної структури і функцій. Полімери, як природні і синтетичні, створюються за допомогою полімеризації багатьох малих молекул, відомих як мономери.