kpilogo shields

Blends consisting of a polyamide 66 (PA) matrix (75 wt%) and a dispersed isotactic polypropylene (PP) phase were prepared by extrusion with anhydride-grafted isotactic polypropylene compatibilizers, one of high anhydride content (HAC, 2.7 wt% grafted maleic anhydride) and one of low anhydride content (LAC, 0.2 wt% grafted anhydride). HAC and LAC had similar effects on PP domain size and tensile properties at equal loadings, unlike the anhydride concentration dependency that had been reported for high PP content blends. As compatibilizer loading increased from 0wt% to 7.5 wt%, a skin/core injection-moulded morphology gradient diminished, PP domain size decreased to less than 1/~m, tensile strain increased and microscale deformation of the PP phase progressed from debonding to particle drawing and debonding to fibril fracture. The PP phase deformation mode depends on the interfacial strength as compared to the PP domain strength. HAC and LAC are postulated to behave similarly because of sufficient reactivity with PA and similar surface coverage by HAC-g-PA and LAC-g-PA. Interfacial strength is postulated to increase with decreasing particle size because of increasing surface/volume ratio at relatively constant surface coverage

Посилання на статтю:

Effect of compatibilization on the properties of polyamide 66/polypropylene (75/25 wt/wt) blends / J. Duvall, C. Sellitti, V. Topolkaraev, A. Hiltner* and E. Baer // Polymer. – 1994. – Vol 35. – P. 3948-3957.

Effect of compatibilization on the properties of polyamide 66/polypropylene (75/25 wt/wt) blends - Завантажити.

 

Корисні статті

Полімерні матеріали

Полімер це велика молекула, або макромолекула, котра складається з багатьох субодиниць. Через їх широкий спектр властивостей, синтетичні і природні полімери відіграють найважливішу і всюдисущу роль в повсякденному житті. Полімери в діапазоні від знайомих синтетичних пластмас, таких як полістирол природний біополімер, таких як ДНК і білки, які є основоположними для біологічної структури і функцій. Полімери, як природні і синтетичні, створюються за допомогою полімеризації багатьох малих молекул, відомих як мономери.

Як стати інженером?

Кожна людина в процесі свідомого життя стикається з проблемою вибору професії. Найбільш актуальною ця проблема є для учнів старших класів – випускників, які добровільно або примусово здають шкільні іспити та зовнішнє незалежне оцінювання, за результатами чого приймають участь в конкурсному відборі на навчання у ВНЗ. Щоб обрана професія не стала важким випробовуванням, потрібно ще у шкільні роки зважити всі «за» і «проти», оцінити свої здібності, схильності, можливості.

Інженер-механік

Інженер-механік (від лат. Ingenium – талант, обдарованість, і mēchanicus – механік) – це технічний чи технологічний фахівець з вищою освітою, який застосовує отримані знання для конструювання, проектування, моделювання та експлуатації машин, апаратів та технічного обладнання в різних галузях сільського господарства та технічного виробництва. Першими з інженерів були саме механіки; вони розробляли і збирали різноманітні машини і механізми, в яких використовували принципи і закони механіки.

Що таке КПІ?

На сьогоднішній день багатьох випускників, ще недавно – школярів, цікавить наступне питання – куди поступити, куди піти навчатися? В нашій країні є дуже багато ВНЗ, які пропонують свої послуги з підготовки і навчання студентів. Одним з таких ВНЗ є Київський політехнічний інститут (КПІ).

Комп'ютер для інженера

У сучасному світі комп'ютери дуже поширені. Складно уявити людину, не знайому з цим поняттям. Багато професій зобов'язані своїм виникненням саме комп'ютеру, вони б просто не з'явилися без створення електронно-обчислювальної техніки.

І хоча відносно недавно, на початку XX століття, комп'ютери були розкішшю і використовувалися лише для самих складних розрахунків, у наш час комп'ютери та комп'ютерна техніка дуже глибоко інтегрувалися у наше життя. Сучасне людство залежить від комп'ютерів, що викликає подиву, якщо розглянути, коли і в яких випадках вони використовуються.