kpilogo shields

In this paper we describe the synthesis and characterization of a new series of diarylsiloxane polymers, in which the aryl substituents are either m-tolyl, 4-methoxyphenyl or 4-propylphenyl. The polymers were prepared by the ring-opening anionic polymerization of cyclic trimers in solution at high temperatures. The structure and compositions of the cyclic trimers were confirmed by ~H and 29Si n.m.r. The new diaryl polymers are all highly crystalline, and each melts to a liquid crystalline state. The crystal-liquid crystal transition temperatures depend on the nature of substituents and follow the order: di(4-methoxyphenyl) di(p-tolyl) > di(phenyl) > di(4-propylphenyl) > di(m-tolyl). The transition temperatures of polydi(4-methoxyphenyl) siloxane and polydi(p-tolyi)siloxane are both very high (300°C). The solubility of the diarylsiloxane polymers is strongly affected by the nature of the aryl substituents. Polymers having di(4-methoxyphenyl), di(p-tolyl) or di(phenyl) substituents are only soluble at temperatures above 150°C in solvents such as dimethylsulfoxide and diphenyl ether. Polydi(m-tolyl)siloxane and the mixed poly(p-tolyl/phenyl)siloxanes are soluble in toluene and chloroform at room temperature. Polydi(4-propylphenyl)siloxane crystallizes slowly, and if recovered and tested before becoming fully crystalline it will dissolve in common solvents such as toluene and chloroform at room temperature. However, after annealing it becomes soluble only at high temperatures. The cyclic trimer of di(o-tolyl)siloxane could only be prepared in trace quantities, and we were unsuccessful in preparing polydi(o-tolyl)siloxane, probably because of the steric interactions of the o-tolyl groups.

Посилання на статтю:

Synthesis and properties of diarylsiloxane and (aryl/methyl)siloxane polymers: 3. New aryl substituents / Michael K. Lee and Dale J. Meier // Polymer. – 1994. – Vol 35. – P. 4197-4202.

Synthesis and properties of diarylsiloxane and (aryl/methyl)siloxane polymers: 3. New aryl substituents - Завантажити.

 

Корисні статті

Полімерні матеріали

Полімер це велика молекула, або макромолекула, котра складається з багатьох субодиниць. Через їх широкий спектр властивостей, синтетичні і природні полімери відіграють найважливішу і всюдисущу роль в повсякденному житті. Полімери в діапазоні від знайомих синтетичних пластмас, таких як полістирол природний біополімер, таких як ДНК і білки, які є основоположними для біологічної структури і функцій. Полімери, як природні і синтетичні, створюються за допомогою полімеризації багатьох малих молекул, відомих як мономери.

Інженер-конструктор

Хто такий інженер-конструктор? Даним питанням задаються багато людей, які бажають пов'язати своє життя з цією професією. Варто відзначити, що ця професія однією з найбільш високооплачуваних на сучасному ринку праці, яка характеризується високим попитом з боку роботодавців. Інженер-конструктор машинобудування повинен володіти аналітичним складом розуму, підвищеною уважністю до деталей і відповідальним підходом до роботи. Дана діяльність пов'язана з прорахунками і різноманітним обладнанням. Першокласний інженер-конструктор механік володіє також такими рисами характеру, як раціональність і ерудованість. Важливу роль відіграє стресостійкість, адже робочий процес є досить трудомістким і при потребі замовника вимагає готовності швидко вносити зміни в готові креслення.

Комп'ютер для інженера

У сучасному світі комп'ютери дуже поширені. Складно уявити людину, не знайому з цим поняттям. Багато професій зобов'язані своїм виникненням саме комп'ютеру, вони б просто не з'явилися без створення електронно-обчислювальної техніки.

І хоча відносно недавно, на початку XX століття, комп'ютери були розкішшю і використовувалися лише для самих складних розрахунків, у наш час комп'ютери та комп'ютерна техніка дуже глибоко інтегрувалися у наше життя. Сучасне людство залежить від комп'ютерів, що викликає подиву, якщо розглянути, коли і в яких випадках вони використовуються.

Види та функції сучасної упаковки

Різноманітна упаковка щільно увішла у життя кожної людини. На полицях магазинів, в інтер'єрах помешкань можна побачити десятки пляшочок, коробок, аерозольних болончиків. Термін існування упаковки в нашому житті може продовжуватися від кількох хвилин до кількох років. Що ж таке сучасна упаковка? Чому вона займає стільки місця в нашому житті?

Хто такий інженер

Інженер - професія нелегка, але одночасно з цим дуже цікава і захоплююча. Адже інженер це людина, у якого народжуються в голові нові ідеї і тому він здатний винаходити.

У багатьох виникає питання: хто такі інженери? Інженер (франц. Ingénieur) - фахівець з вищою технічною освітою. Спочатку інженерами називали людей, які керували військовими машинами. Поняття громадський інженер з'явилося в XVI столітті в Голландії, застосовано до сфери будівництва мостів і доріг, потім інженери з'явилися в Англії, а потім в інших країнах.