kpilogo shields

A new processing route for poly(2,6-dimethyl-l,4-phenylene ether) (PPE), an intractable polymer on account of its thermal and oxidative sensitivity, was explored. PPE can be dissolved at elevated temperatures in epoxy resin and these solutions can then be processed at temperatures as low as 175°C. For solutions of PPE with a molecular weight of 10, 20 and 30kg tool-1, the phase diagram and the flow curves in the homogeneous region were determined. The upper critical solution temperature (UCST) cloud point curves intersect the glass transition--composition lines at a PPE content of ~ 70wt%. Below this composition, thermoreversible gelation is observed upon cooling which prevents complete phase separation. Curing of the homogeneous solutions, using diethyltoluene diamine, resulted in virtually complete phase separation. In the composition range that was studied (30-70wt% PPE), the chemically induced phase separation is accompanied by phase inversion, yielding a final morphology of epoxy spheres dispersed in a PPE matrix. Thus, after processing, the (reactive) solvent is converted into a dispersed phase. The mechanical and thermal properties of the final materials, such as toughness and glass transition temperature, are dominated by the continuous PPE matrix.

Посилання на статтю:

Processing of intractable polymers using reactive solvents: 1. Poly(2,6-dimethyl-1,4-phenylene ether)/epoxy resin / R. W. Venderbosch, H. E. H. Meijer and P. J. Lemstra // Polymer. – 1994. – Vol 35. – P. 4349-4357.

Processing of intractable polymers using reactive solvents: 1. Poly(2,6-dimethyl-1,4-phenylene ether)/epoxy resin - Завантажити.

 

Корисні статті

Хімічне машинобудування

Хімічне машинобудування багатопрофільна галузь машинобудування, що поєднує в собі природні та експериментальні науки (наприклад, фізика і хімія), разом з науками про життя (наприклад, біологія, мікробіологія та біохімія). Математику та економіку вокористовують для розробки, перетворення, транспортування, управління виробничими процесами, які перетворюють сировину в цінні продукти.

Хто такий інженер

Інженер - професія нелегка, але одночасно з цим дуже цікава і захоплююча. Адже інженер це людина, у якого народжуються в голові нові ідеї і тому він здатний винаходити.

У багатьох виникає питання: хто такі інженери? Інженер (франц. Ingénieur) - фахівець з вищою технічною освітою. Спочатку інженерами називали людей, які керували військовими машинами. Поняття громадський інженер з'явилося в XVI столітті в Голландії, застосовано до сфери будівництва мостів і доріг, потім інженери з'явилися в Англії, а потім в інших країнах.

Комп'ютер для інженера

У сучасному світі комп'ютери дуже поширені. Складно уявити людину, не знайому з цим поняттям. Багато професій зобов'язані своїм виникненням саме комп'ютеру, вони б просто не з'явилися без створення електронно-обчислювальної техніки.

І хоча відносно недавно, на початку XX століття, комп'ютери були розкішшю і використовувалися лише для самих складних розрахунків, у наш час комп'ютери та комп'ютерна техніка дуже глибоко інтегрувалися у наше життя. Сучасне людство залежить від комп'ютерів, що викликає подиву, якщо розглянути, коли і в яких випадках вони використовуються.

Що таке КПІ?

На сьогоднішній день багатьох випускників, ще недавно – школярів, цікавить наступне питання – куди поступити, куди піти навчатися? В нашій країні є дуже багато ВНЗ, які пропонують свої послуги з підготовки і навчання студентів. Одним з таких ВНЗ є Київський політехнічний інститут (КПІ).

Інженер-механік

Інженер-механік (від лат. Ingenium – талант, обдарованість, і mēchanicus – механік) – це технічний чи технологічний фахівець з вищою освітою, який застосовує отримані знання для конструювання, проектування, моделювання та експлуатації машин, апаратів та технічного обладнання в різних галузях сільського господарства та технічного виробництва. Першими з інженерів були саме механіки; вони розробляли і збирали різноманітні машини і механізми, в яких використовували принципи і закони механіки.