kpilogo shields

High molecular weight film-forming flexible fluorinated poly(arylene ether benzoxazole)s, which are suitable as gas separation membranes, adhesives and matrix resins, were synthesized in aprotic dipolar solvents such as N-methyl pyrrolidinone via an intermediate poly(hydroxy amide). The cyclodehydration was subsequently achieved at moderate temperatures (e.g. 150-195°C) in solution via an acid-catalysed (p-toluene sulfonic acid or pyridine hydrochloride) process. The water of dehydration could be azeotropically removed in an analogous manner to the well known synthesis of polyimides via intermediate poly(amide acid)s. The fluorinated monomers were bis(arylamino phenol)s based upon either the 6F or a novel 3F connecting link. Oxybis(benzoylchloride) appears to be a particularly attractive comonomer which allows the synthesis of soluble high molecular weight products. The amorphous macromolecules produced highly transparent ductile cast films with glass transition temperature values of about 300°C or higher. Semicrystalline morphologies could also be produced by incorporating more rigid comonomers. The synthetic procedures described herein are considered to be attractive relative to several alternative methods described in the literature for the synthesis of amorphous polybenzoxazoles

Посилання на статтю:

Synthesis and characterization of fluorinated polybenzoxazoles via solution cyclization techniques / W. D. JosephT, J. C. Abed, R. Mercier:l: and J. E. McGrath // Polymer. – 1994. – Vol 35. – P. 5046-5050.

Synthesis and characterization of fluorinated polybenzoxazoles via solution cyclization techniques - Завантажити.

 

Корисні статті

Хімічне машинобудування

Хімічне машинобудування багатопрофільна галузь машинобудування, що поєднує в собі природні та експериментальні науки (наприклад, фізика і хімія), разом з науками про життя (наприклад, біологія, мікробіологія та біохімія). Математику та економіку вокористовують для розробки, перетворення, транспортування, управління виробничими процесами, які перетворюють сировину в цінні продукти.

Що таке КПІ?

На сьогоднішній день багатьох випускників, ще недавно – школярів, цікавить наступне питання – куди поступити, куди піти навчатися? В нашій країні є дуже багато ВНЗ, які пропонують свої послуги з підготовки і навчання студентів. Одним з таких ВНЗ є Київський політехнічний інститут (КПІ).

Види та функції сучасної упаковки

Різноманітна упаковка щільно увішла у життя кожної людини. На полицях магазинів, в інтер'єрах помешкань можна побачити десятки пляшочок, коробок, аерозольних болончиків. Термін існування упаковки в нашому житті може продовжуватися від кількох хвилин до кількох років. Що ж таке сучасна упаковка? Чому вона займає стільки місця в нашому житті?

Хто такий інженер

Інженер - професія нелегка, але одночасно з цим дуже цікава і захоплююча. Адже інженер це людина, у якого народжуються в голові нові ідеї і тому він здатний винаходити.

У багатьох виникає питання: хто такі інженери? Інженер (франц. Ingénieur) - фахівець з вищою технічною освітою. Спочатку інженерами називали людей, які керували військовими машинами. Поняття громадський інженер з'явилося в XVI столітті в Голландії, застосовано до сфери будівництва мостів і доріг, потім інженери з'явилися в Англії, а потім в інших країнах.

Інженер-механік

Інженер-механік (від лат. Ingenium – талант, обдарованість, і mēchanicus – механік) – це технічний чи технологічний фахівець з вищою освітою, який застосовує отримані знання для конструювання, проектування, моделювання та експлуатації машин, апаратів та технічного обладнання в різних галузях сільського господарства та технічного виробництва. Першими з інженерів були саме механіки; вони розробляли і збирали різноманітні машини і механізми, в яких використовували принципи і закони механіки.