kpilogo shields

The effect of fibre reinforcement, industrial processing and subsequent annealing on the structure of polyamide-6,6 was analysed in this paper from the correlation between photoacoustic Fourier transform infra-red (PA FTi.r.) spectroscopic and differential scanning calorimetry (d.s.c.) thermal measurements. Using the band situated at 1650cm-1 as an internal reference band, no spectral change was detected in the bands at 936 and 1146 cm- 1. Furthermore, the bands centred at 1335 and 1224 cm- 1, which are related to chain-folding, appear in the unannealed composite, whereas in the matrix these were only detected at the highest annealing temperatures. It seems that the manufacturing process used for the composite determines its microstructure and the subsequent annealing does not produce further conformational changes. On the other hand, the composite satisfies a two-phase conformational model, different from that of the matrix, which can be related to the strong interactions between the polymer and the glass fibres with surface treatment. In the thermal analysis, in contrast to the spectroscopic results, substantial changes in the endothermic melting peaks and in the degree of crystallinity can be noted. Up to an annealing temperature of ~ 120-150°C, the composite crystallinity is constant and lower than the matrix crystallinity, but above this temperature the value rises and tends towards the values of the matrix. Furthermore, there was a more homogeneous crystalline distribution detected in the unannealed matrix, along with a greater size and perfection of the crystals than that seen in those of the unannealed composite. We suggest that the d.s.c, variation in the crystallinity can be attributed to an improvement in the fibre-matrix interface, in which the crystals of the interfacial phase change to more perfect ones as a result of the annealing treatment

Посилання на статтю:

Structural analysis of polyamide-6,6 reinforced with glass fibre by the use of Fourier transform infra-red spectroscopy with photoacoustic detection and differential scanning calorimetry / L. Quintanilla and J. M. Pastor // Polymer. – 1994. – Vol 35. – P. 5241-5246.

Structural analysis of polyamide-6,6 reinforced with glass fibre by the use of Fourier transform infra-red spectroscopy with photoacoustic detection and differential scanning calorimetry - Завантажити.

 

Корисні статті

Види та функції сучасної упаковки

Різноманітна упаковка щільно увішла у життя кожної людини. На полицях магазинів, в інтер'єрах помешкань можна побачити десятки пляшочок, коробок, аерозольних болончиків. Термін існування упаковки в нашому житті може продовжуватися від кількох хвилин до кількох років. Що ж таке сучасна упаковка? Чому вона займає стільки місця в нашому житті?

Інженер-механік

Інженер-механік (від лат. Ingenium – талант, обдарованість, і mēchanicus – механік) – це технічний чи технологічний фахівець з вищою освітою, який застосовує отримані знання для конструювання, проектування, моделювання та експлуатації машин, апаратів та технічного обладнання в різних галузях сільського господарства та технічного виробництва. Першими з інженерів були саме механіки; вони розробляли і збирали різноманітні машини і механізми, в яких використовували принципи і закони механіки.

Полімерні матеріали

Полімер це велика молекула, або макромолекула, котра складається з багатьох субодиниць. Через їх широкий спектр властивостей, синтетичні і природні полімери відіграють найважливішу і всюдисущу роль в повсякденному житті. Полімери в діапазоні від знайомих синтетичних пластмас, таких як полістирол природний біополімер, таких як ДНК і білки, які є основоположними для біологічної структури і функцій. Полімери, як природні і синтетичні, створюються за допомогою полімеризації багатьох малих молекул, відомих як мономери.

Комп'ютер для інженера

У сучасному світі комп'ютери дуже поширені. Складно уявити людину, не знайому з цим поняттям. Багато професій зобов'язані своїм виникненням саме комп'ютеру, вони б просто не з'явилися без створення електронно-обчислювальної техніки.

І хоча відносно недавно, на початку XX століття, комп'ютери були розкішшю і використовувалися лише для самих складних розрахунків, у наш час комп'ютери та комп'ютерна техніка дуже глибоко інтегрувалися у наше життя. Сучасне людство залежить від комп'ютерів, що викликає подиву, якщо розглянути, коли і в яких випадках вони використовуються.

Інженер-машинобудівник

Ні для кого не секрет, що при сучасних умовах життя, темпах розвитку промисловості, безперервній автоматизації та оптимізації роботи механізмів та виробничих процесів, великою популярністю та попитом на ринку праці користується професія інженера, особливо інженера-машинобудівника.

Щоб відповісти на питання «Хто такий інженер-машинобудівник?», необхідно розуміти , що несе в собі кожне з цих слів окремо. Інженер – це людина, яка отримала освіту з визначеного фаху. Інженер – це творець техніки. Інженер – це особа, що професійно займається інженерією, тобто на основі поєднання прикладних наукових знань, математики та винахідництва знаходить нові рішення технічних проблем. Тобто, виходячи з цих загальновживаних визначень слова «інженер» зрозуміло, що цій професії може присвятити себе лише людина з неабиякими здібностями, які ґрунтуються на знанні точних наук, логічному мисленні, невичерпному терпінні і постійному бажанні вдосконалювати світ інженерії. Від латини ingenium — здатність, винахідливість, що є свідченням того, що інженером перш за все є людина-думаюча, яка знаходиться в безперервному пошуку відповідей на складні технічні завдання.