kpilogo shields

Poly(butylene terephthalate) (PBT), poly(ether ester) (PEE) based on PBT and poly(ethylene glycol) (PEG) (PBT/PEG=49/51 wt%) and their blend are extruded with quenching, drawn x 5 and annealed together with undrawn samples at 170, 180, 190 and 200°C for 6 h in vacuum. All samples are characterized by differential scanning calorimetry (d.s.c.), small-angle and wide-angle X-ray scattering, dynamic mechanical thermal analysis and static mechanical measurements. D.s.c. and X-ray results show the absence of complete cocrystallization of homo-PBT and PBT from PEE in the blend in accordance with other reports. The drawn blend annealed at 200°C reveals much higher (by 30°C) T m than the PEE component (49/51). Also the mechanical properties of the blend are in between those of the components (homo-PBT and PEE 49/51) but improved compared to those of PEE with the same chemical composition (PEE 75/25). Both observations are explained by partial cocrystallization, i.e. formation of crystallites consisting of two populations of crystallites differing in their size, perfection, origin and time of appearance. The lack of complete cocrystallization and miscibility in this particular blend as well as in other cases with PEE containing less than 75 wt% PBT is explained by the insufficient length of PBT hard segments in PEE necessary for the formation of lamellar thickness typical of the crystallites of homo-PBT.

Посилання на статтю:

Structural and mechanical studies of a blend of poly(butylene terephthalate) and poly(ether ester) based on poly(butylene terephthalate) and poly(ethylene glycol) / A. A. Apostolov and S. Fakirov*, B. Sezen and I. Bahar // Polymer. – 1994. – Vol 35. – P. 5247-5255.

Structural and mechanical studies of a blend of poly(butylene terephthalate) and poly(ether ester) based on poly(butylene terephthalate) and poly(ethylene glycol) - Завантажити.

 

Корисні статті

Як стати інженером?

Кожна людина в процесі свідомого життя стикається з проблемою вибору професії. Найбільш актуальною ця проблема є для учнів старших класів – випускників, які добровільно або примусово здають шкільні іспити та зовнішнє незалежне оцінювання, за результатами чого приймають участь в конкурсному відборі на навчання у ВНЗ. Щоб обрана професія не стала важким випробовуванням, потрібно ще у шкільні роки зважити всі «за» і «проти», оцінити свої здібності, схильності, можливості.

Інженер-машинобудівник

Ні для кого не секрет, що при сучасних умовах життя, темпах розвитку промисловості, безперервній автоматизації та оптимізації роботи механізмів та виробничих процесів, великою популярністю та попитом на ринку праці користується професія інженера, особливо інженера-машинобудівника.

Щоб відповісти на питання «Хто такий інженер-машинобудівник?», необхідно розуміти , що несе в собі кожне з цих слів окремо. Інженер – це людина, яка отримала освіту з визначеного фаху. Інженер – це творець техніки. Інженер – це особа, що професійно займається інженерією, тобто на основі поєднання прикладних наукових знань, математики та винахідництва знаходить нові рішення технічних проблем. Тобто, виходячи з цих загальновживаних визначень слова «інженер» зрозуміло, що цій професії може присвятити себе лише людина з неабиякими здібностями, які ґрунтуються на знанні точних наук, логічному мисленні, невичерпному терпінні і постійному бажанні вдосконалювати світ інженерії. Від латини ingenium — здатність, винахідливість, що є свідченням того, що інженером перш за все є людина-думаюча, яка знаходиться в безперервному пошуку відповідей на складні технічні завдання.

Що таке КПІ?

На сьогоднішній день багатьох випускників, ще недавно – школярів, цікавить наступне питання – куди поступити, куди піти навчатися? В нашій країні є дуже багато ВНЗ, які пропонують свої послуги з підготовки і навчання студентів. Одним з таких ВНЗ є Київський політехнічний інститут (КПІ).

Хто такий інженер

Інженер - професія нелегка, але одночасно з цим дуже цікава і захоплююча. Адже інженер це людина, у якого народжуються в голові нові ідеї і тому він здатний винаходити.

У багатьох виникає питання: хто такі інженери? Інженер (франц. Ingénieur) - фахівець з вищою технічною освітою. Спочатку інженерами називали людей, які керували військовими машинами. Поняття громадський інженер з'явилося в XVI столітті в Голландії, застосовано до сфери будівництва мостів і доріг, потім інженери з'явилися в Англії, а потім в інших країнах.

Рейтинг вищих навчальних закладів

На даний час в світі існує маса університетів з дуже великою кількістю кваліфікацій, спеціальностей та спеціалізацій. Одні з них більш престижні університети, інші менш.

Рейтинг вищих навчальних закладів переписується щорічно, в зв'язку з тим, що всі прагнуть стати краще в освіті, вдосконалитися в технологіях і підвищити свій рівень акредитації. Рейтинг навчальних закладів варіюється в залежності від предметної області, це природничі науки і математика, техніка/технологія і інформатика, життя і сільськогосподарська наука, клінічна медицина і фармація, соціальні науки.