kpilogo shields

Poly(butylene terephthalate) (PBT), poly(ether ester) (PEE) based on PBT and poly(ethylene glycol) (PEG) (PBT/PEG=49/51 wt%) and their blend are extruded with quenching, drawn x 5 and annealed together with undrawn samples at 170, 180, 190 and 200°C for 6 h in vacuum. All samples are characterized by differential scanning calorimetry (d.s.c.), small-angle and wide-angle X-ray scattering, dynamic mechanical thermal analysis and static mechanical measurements. D.s.c. and X-ray results show the absence of complete cocrystallization of homo-PBT and PBT from PEE in the blend in accordance with other reports. The drawn blend annealed at 200°C reveals much higher (by 30°C) T m than the PEE component (49/51). Also the mechanical properties of the blend are in between those of the components (homo-PBT and PEE 49/51) but improved compared to those of PEE with the same chemical composition (PEE 75/25). Both observations are explained by partial cocrystallization, i.e. formation of crystallites consisting of two populations of crystallites differing in their size, perfection, origin and time of appearance. The lack of complete cocrystallization and miscibility in this particular blend as well as in other cases with PEE containing less than 75 wt% PBT is explained by the insufficient length of PBT hard segments in PEE necessary for the formation of lamellar thickness typical of the crystallites of homo-PBT.

Посилання на статтю:

Structural and mechanical studies of a blend of poly(butylene terephthalate) and poly(ether ester) based on poly(butylene terephthalate) and poly(ethylene glycol) / A. A. Apostolov and S. Fakirov*, B. Sezen and I. Bahar // Polymer. – 1994. – Vol 35. – P. 5247-5255.

Structural and mechanical studies of a blend of poly(butylene terephthalate) and poly(ether ester) based on poly(butylene terephthalate) and poly(ethylene glycol) - Завантажити.

 

Корисні статті

Хто такий інженер

Інженер - професія нелегка, але одночасно з цим дуже цікава і захоплююча. Адже інженер це людина, у якого народжуються в голові нові ідеї і тому він здатний винаходити.

У багатьох виникає питання: хто такі інженери? Інженер (франц. Ingénieur) - фахівець з вищою технічною освітою. Спочатку інженерами називали людей, які керували військовими машинами. Поняття громадський інженер з'явилося в XVI столітті в Голландії, застосовано до сфери будівництва мостів і доріг, потім інженери з'явилися в Англії, а потім в інших країнах.

Рейтинг вищих навчальних закладів

На даний час в світі існує маса університетів з дуже великою кількістю кваліфікацій, спеціальностей та спеціалізацій. Одні з них більш престижні університети, інші менш.

Рейтинг вищих навчальних закладів переписується щорічно, в зв'язку з тим, що всі прагнуть стати краще в освіті, вдосконалитися в технологіях і підвищити свій рівень акредитації. Рейтинг навчальних закладів варіюється в залежності від предметної області, це природничі науки і математика, техніка/технологія і інформатика, життя і сільськогосподарська наука, клінічна медицина і фармація, соціальні науки.

Інженер-механік

Інженер-механік (від лат. Ingenium – талант, обдарованість, і mēchanicus – механік) – це технічний чи технологічний фахівець з вищою освітою, який застосовує отримані знання для конструювання, проектування, моделювання та експлуатації машин, апаратів та технічного обладнання в різних галузях сільського господарства та технічного виробництва. Першими з інженерів були саме механіки; вони розробляли і збирали різноманітні машини і механізми, в яких використовували принципи і закони механіки.

Полімерні матеріали

Полімер це велика молекула, або макромолекула, котра складається з багатьох субодиниць. Через їх широкий спектр властивостей, синтетичні і природні полімери відіграють найважливішу і всюдисущу роль в повсякденному житті. Полімери в діапазоні від знайомих синтетичних пластмас, таких як полістирол природний біополімер, таких як ДНК і білки, які є основоположними для біологічної структури і функцій. Полімери, як природні і синтетичні, створюються за допомогою полімеризації багатьох малих молекул, відомих як мономери.

Інженер-конструктор

Хто такий інженер-конструктор? Даним питанням задаються багато людей, які бажають пов'язати своє життя з цією професією. Варто відзначити, що ця професія однією з найбільш високооплачуваних на сучасному ринку праці, яка характеризується високим попитом з боку роботодавців. Інженер-конструктор машинобудування повинен володіти аналітичним складом розуму, підвищеною уважністю до деталей і відповідальним підходом до роботи. Дана діяльність пов'язана з прорахунками і різноманітним обладнанням. Першокласний інженер-конструктор механік володіє також такими рисами характеру, як раціональність і ерудованість. Важливу роль відіграє стресостійкість, адже робочий процес є досить трудомістким і при потребі замовника вимагає готовності швидко вносити зміни в готові креслення.