kpilogo shields

The effects of thickening agent, magnesium oxide (MgO), on the curing behaviour of unsaturated polyester (UP) resins at ll0°C were investigated by an approach of integrated reaction kinetics, rheology and morphology measurements using d.s.c., Fourier transform i.r. (FTi.r.) spectroscopy, a Haake viscometer, and SEM. For the UP resins thickened with 4% MgO at room temperature for 192 h, isothermal d.s.c. rate profiles at 110°C showed that the induction time, t~, and the time to reach the maximum rate, tin, were prolonged and the final overall C=C conversion was reduced when compared with those for the neat UP resins. For the thickened UP resins, FTi.r. measurements revealed that the conversion of styrene was always higher than that of polyester C=C bonds throughout the reaction. Rheokinetic data showed higher gelation time and gel conversion of total C~---C bonds than for the neat UP resins. Also, SEM micrographs showed that the fractured surface after the cure appeared less smooth. Finally, all the experimental results have been elucidated in light of the formation of thickening-induced microdomains of aggregates for polyester chain segments prior to cure, as observed by SEM micrographs, and the associated reduction of reactivity for styrene and, especially, polyester C=C bonds in these microdomains during the cure

Посилання на статтю:

Curing of unsaturated polyester resins: effects of thickening agent / Yan-Jyi Huang* and Yih-Shiang Wen // Polymer. – 1994. – Vol 35. – P. 5259-5268.

Curing of unsaturated polyester resins: effects of thickening agent - Завантажити.

 

Корисні статті

Що таке КПІ?

На сьогоднішній день багатьох випускників, ще недавно – школярів, цікавить наступне питання – куди поступити, куди піти навчатися? В нашій країні є дуже багато ВНЗ, які пропонують свої послуги з підготовки і навчання студентів. Одним з таких ВНЗ є Київський політехнічний інститут (КПІ).

Хімічне машинобудування

Хімічне машинобудування багатопрофільна галузь машинобудування, що поєднує в собі природні та експериментальні науки (наприклад, фізика і хімія), разом з науками про життя (наприклад, біологія, мікробіологія та біохімія). Математику та економіку вокористовують для розробки, перетворення, транспортування, управління виробничими процесами, які перетворюють сировину в цінні продукти.

Полімерні матеріали

Полімер це велика молекула, або макромолекула, котра складається з багатьох субодиниць. Через їх широкий спектр властивостей, синтетичні і природні полімери відіграють найважливішу і всюдисущу роль в повсякденному житті. Полімери в діапазоні від знайомих синтетичних пластмас, таких як полістирол природний біополімер, таких як ДНК і білки, які є основоположними для біологічної структури і функцій. Полімери, як природні і синтетичні, створюються за допомогою полімеризації багатьох малих молекул, відомих як мономери.

Комп'ютер для інженера

У сучасному світі комп'ютери дуже поширені. Складно уявити людину, не знайому з цим поняттям. Багато професій зобов'язані своїм виникненням саме комп'ютеру, вони б просто не з'явилися без створення електронно-обчислювальної техніки.

І хоча відносно недавно, на початку XX століття, комп'ютери були розкішшю і використовувалися лише для самих складних розрахунків, у наш час комп'ютери та комп'ютерна техніка дуже глибоко інтегрувалися у наше життя. Сучасне людство залежить від комп'ютерів, що викликає подиву, якщо розглянути, коли і в яких випадках вони використовуються.

Рейтинг вищих навчальних закладів

На даний час в світі існує маса університетів з дуже великою кількістю кваліфікацій, спеціальностей та спеціалізацій. Одні з них більш престижні університети, інші менш.

Рейтинг вищих навчальних закладів переписується щорічно, в зв'язку з тим, що всі прагнуть стати краще в освіті, вдосконалитися в технологіях і підвищити свій рівень акредитації. Рейтинг навчальних закладів варіюється в залежності від предметної області, це природничі науки і математика, техніка/технологія і інформатика, життя і сільськогосподарська наука, клінічна медицина і фармація, соціальні науки.