kpilogo shields

The processing, mechanical and chemical properties of poly(ether ester)s, prepared from pivalolactone (PVL), 1,4-butanediol (4G) and dimethyl terephthalate (DMT), were studied. The poly(ether ester)s could easily be processed by injection moulding, owing to their favourable rheological and thermal properties. The tensile response of a poly(ether ester) with a butylene terephthalate (4GT) content of 72 mol%, which exhibited the phenomena of necking and strain-hardening, was related to the morphology of these copolymers. The influence of the short 4G-PVL segments was reflected in a high Young's modulus and yield stress, and resulted in a tough behaviour for the poly(ether ester), with an ultimate elongation of 500%. The poly(ether ester)s were stable towards treatment at room temperature with water or weakly acidic or alkaline solutions. Conditioning at 90°C in water for 264 h resulted in a water uptake of 1 wt%, whereas the rate of hydrolysis was 0.0003 (expressed in At/re~ h-t) for the poly(ether ester) with a 4GT content of 72 mol%. Although a decay in the mechanical properties for the PVL-based poly(ether ester) after exposure to water at 90°C was observed, these materials were assumed to have a higher hydrolytical stability than other poly(ether ester)s.

Посилання на статтю:

Mechanical properties and chemical stability of pivalolactone-based poly(ether ester)s / E. J. Tijsma, L. van der Does* and A. Bantjes // Polymer. – 1994. – Vol 35. – P. 5483-5490.

Mechanical properties and chemical stability of pivalolactone-based poly(ether ester)s - Завантажити.

 

Корисні статті

Хто такий інженер

Інженер - професія нелегка, але одночасно з цим дуже цікава і захоплююча. Адже інженер це людина, у якого народжуються в голові нові ідеї і тому він здатний винаходити.

У багатьох виникає питання: хто такі інженери? Інженер (франц. Ingénieur) - фахівець з вищою технічною освітою. Спочатку інженерами називали людей, які керували військовими машинами. Поняття громадський інженер з'явилося в XVI столітті в Голландії, застосовано до сфери будівництва мостів і доріг, потім інженери з'явилися в Англії, а потім в інших країнах.

Види та функції сучасної упаковки

Різноманітна упаковка щільно увішла у життя кожної людини. На полицях магазинів, в інтер'єрах помешкань можна побачити десятки пляшочок, коробок, аерозольних болончиків. Термін існування упаковки в нашому житті може продовжуватися від кількох хвилин до кількох років. Що ж таке сучасна упаковка? Чому вона займає стільки місця в нашому житті?

Комп'ютер для інженера

У сучасному світі комп'ютери дуже поширені. Складно уявити людину, не знайому з цим поняттям. Багато професій зобов'язані своїм виникненням саме комп'ютеру, вони б просто не з'явилися без створення електронно-обчислювальної техніки.

І хоча відносно недавно, на початку XX століття, комп'ютери були розкішшю і використовувалися лише для самих складних розрахунків, у наш час комп'ютери та комп'ютерна техніка дуже глибоко інтегрувалися у наше життя. Сучасне людство залежить від комп'ютерів, що викликає подиву, якщо розглянути, коли і в яких випадках вони використовуються.

Інженер-механік

Інженер-механік (від лат. Ingenium – талант, обдарованість, і mēchanicus – механік) – це технічний чи технологічний фахівець з вищою освітою, який застосовує отримані знання для конструювання, проектування, моделювання та експлуатації машин, апаратів та технічного обладнання в різних галузях сільського господарства та технічного виробництва. Першими з інженерів були саме механіки; вони розробляли і збирали різноманітні машини і механізми, в яких використовували принципи і закони механіки.

Що таке КПІ?

На сьогоднішній день багатьох випускників, ще недавно – школярів, цікавить наступне питання – куди поступити, куди піти навчатися? В нашій країні є дуже багато ВНЗ, які пропонують свої послуги з підготовки і навчання студентів. Одним з таких ВНЗ є Київський політехнічний інститут (КПІ).