kpilogo shields

A new method for poly(ether ether ketone) (PEEK) molecular-mass characterization by room-temperature (r.t.) size (steric) exclusion chromatography (s.e.c.) based on a derivatization procedure that improves the polymer solubility is described. Upon dissolution in 99.5% sulfuric acid at room temperature, PEEK is chemically modified by sulfonation of phenyl rings without polymer degradation. As complete sulfonation is achieved, the reproducibility of the chemical modification is ensured as well as the increase of molecular mass. Sulfonated PEEK is soluble at room temperature in different solvents suitable for s.e.c. N-Methyl-2-pyrrolidine (NMP) is selected as PEEK s.e.c, solvent. Owing to the polyelectrolyte nature of sulfonated PEEK, a salt (0.1 M LiBr) is added to NMP. Various broad-dispersity PEEK standards are used to establish specific and universal calibrations. The viscosity laws of sulfonated PEEK in NMP + LiBr (0.1 M), in methanesulfonic acid (MSA) and in 99.5% H2SO4 are determined. As sulfonated PEEK is a hygroscopic polymer, some spectroscopic methods are developed to determine the absolute concentration of the standards in order to perform accurate viscometric experiments giving the Mark-Houwink-Sakurada parameters in NMP-salt and in MSA. The s.e.c, universal calibration curve is constructed with poly(methyl methacrylate) narrow-dispersity standards.

Посилання на статтю:

Chemical modification of poly(ether ether ketone) for size exclusion chromatography at room temperature: 1. Absolute molecularmass determination for sulfonated PEEK / D. Daoust*, P. Godardt, J. Devaux and R. Legras // Polymer. – 1994. – Vol 35. – P. 5491-5497.

Chemical modification of poly(ether ether ketone) for size exclusion chromatography at room temperature: 1. Absolute molecularmass determination for sulfonated PEEK - Завантажити.

 

Корисні статті

Що таке КПІ?

На сьогоднішній день багатьох випускників, ще недавно – школярів, цікавить наступне питання – куди поступити, куди піти навчатися? В нашій країні є дуже багато ВНЗ, які пропонують свої послуги з підготовки і навчання студентів. Одним з таких ВНЗ є Київський політехнічний інститут (КПІ).

Хімічне машинобудування

Хімічне машинобудування багатопрофільна галузь машинобудування, що поєднує в собі природні та експериментальні науки (наприклад, фізика і хімія), разом з науками про життя (наприклад, біологія, мікробіологія та біохімія). Математику та економіку вокористовують для розробки, перетворення, транспортування, управління виробничими процесами, які перетворюють сировину в цінні продукти.

Хто такий інженер

Інженер - професія нелегка, але одночасно з цим дуже цікава і захоплююча. Адже інженер це людина, у якого народжуються в голові нові ідеї і тому він здатний винаходити.

У багатьох виникає питання: хто такі інженери? Інженер (франц. Ingénieur) - фахівець з вищою технічною освітою. Спочатку інженерами називали людей, які керували військовими машинами. Поняття громадський інженер з'явилося в XVI столітті в Голландії, застосовано до сфери будівництва мостів і доріг, потім інженери з'явилися в Англії, а потім в інших країнах.

Комп'ютер для інженера

У сучасному світі комп'ютери дуже поширені. Складно уявити людину, не знайому з цим поняттям. Багато професій зобов'язані своїм виникненням саме комп'ютеру, вони б просто не з'явилися без створення електронно-обчислювальної техніки.

І хоча відносно недавно, на початку XX століття, комп'ютери були розкішшю і використовувалися лише для самих складних розрахунків, у наш час комп'ютери та комп'ютерна техніка дуже глибоко інтегрувалися у наше життя. Сучасне людство залежить від комп'ютерів, що викликає подиву, якщо розглянути, коли і в яких випадках вони використовуються.

Рейтинг вищих навчальних закладів

На даний час в світі існує маса університетів з дуже великою кількістю кваліфікацій, спеціальностей та спеціалізацій. Одні з них більш престижні університети, інші менш.

Рейтинг вищих навчальних закладів переписується щорічно, в зв'язку з тим, що всі прагнуть стати краще в освіті, вдосконалитися в технологіях і підвищити свій рівень акредитації. Рейтинг навчальних закладів варіюється в залежності від предметної області, це природничі науки і математика, техніка/технологія і інформатика, життя і сільськогосподарська наука, клінічна медицина і фармація, соціальні науки.