kpilogo shields

The morphology of solution-cast thin films of wholly aromatic thermoplastic polyimides (TPIs) with various molecular weights (M,= 3490-85 800) was studied using transmission electron microscopy iTEM). Thin TPI films suitable for TEM studies were prepared from 0.3% solution in p-chlorophenol/phenol cast onto hot polyphosphoric acid, where the solvent was evaporated. A TPI oligomer of M,=3490-6500 forms droplet-like structure (D structure) during casting, whereas TPIs with higher molecular weights (M,,.= 23 900-85 800) form ellipsoidal and elongated structures. On heating the as-cast film of TPI with M,,.=3490, the D structure is converted into a flat, layer structure with extended chains, which gives an electron diffraction pattern of the single-crystal type. On the other hand, long curved crystals with folded chains develop in the D structure of a TPI with molecular weight of 6500. The supermolecular structures of TPIs with higher molecular weights (M,=23 900-85 800) are noticeably affected by the molecular orientation in the original structure of the as-cast films. Oriented crystallization occurs in the elongated structure, while lamellar crystals develop in the D structure or ellipsoidal structures.

Посилання на статтю:

Morphology of solution-cast thin films of wholly aromatic thermoplastic polyimides with various molecular weights / Shi Ping Ma, Takashi Sasaki, Kensuke Sakurai and Toshisada Takahashi // Polymer. – 1994. – Vol 35. – P. 5618-5625.

Morphology of solution-cast thin films of wholly aromatic thermoplastic polyimides with various molecular weights - Завантажити.

 

Корисні статті

Інженер-механік

Інженер-механік (від лат. Ingenium – талант, обдарованість, і mēchanicus – механік) – це технічний чи технологічний фахівець з вищою освітою, який застосовує отримані знання для конструювання, проектування, моделювання та експлуатації машин, апаратів та технічного обладнання в різних галузях сільського господарства та технічного виробництва. Першими з інженерів були саме механіки; вони розробляли і збирали різноманітні машини і механізми, в яких використовували принципи і закони механіки.

Види та функції сучасної упаковки

Різноманітна упаковка щільно увішла у життя кожної людини. На полицях магазинів, в інтер'єрах помешкань можна побачити десятки пляшочок, коробок, аерозольних болончиків. Термін існування упаковки в нашому житті може продовжуватися від кількох хвилин до кількох років. Що ж таке сучасна упаковка? Чому вона займає стільки місця в нашому житті?

Рейтинг вищих навчальних закладів

На даний час в світі існує маса університетів з дуже великою кількістю кваліфікацій, спеціальностей та спеціалізацій. Одні з них більш престижні університети, інші менш.

Рейтинг вищих навчальних закладів переписується щорічно, в зв'язку з тим, що всі прагнуть стати краще в освіті, вдосконалитися в технологіях і підвищити свій рівень акредитації. Рейтинг навчальних закладів варіюється в залежності від предметної області, це природничі науки і математика, техніка/технологія і інформатика, життя і сільськогосподарська наука, клінічна медицина і фармація, соціальні науки.

ВНЗ України

Вища освіта є невід'ємним елементом перспективного кар'єрного росту, тому перед кожним абітурієнтом виникає проблема, в які інститути подавати документи. Варто відзначити, що в Україні існує велика кількість вузів. Всі навчальні заклади поділяються на державні та приватні, пропонуючи різноманітні освітні програми по різних профілів. Щоб пошук інститутів дав задовільні результати, слід визначитися з найбільш прийнятними спеціальностями. Також підбір університету передбачає вибір підходящої форми навчання, наявність високої акредитації у вузу і рівень його престижності.

Хімічне машинобудування

Хімічне машинобудування багатопрофільна галузь машинобудування, що поєднує в собі природні та експериментальні науки (наприклад, фізика і хімія), разом з науками про життя (наприклад, біологія, мікробіологія та біохімія). Математику та економіку вокористовують для розробки, перетворення, транспортування, управління виробничими процесами, які перетворюють сировину в цінні продукти.