kpilogo shields

Forward recoil spectrometry was used to obtain the tracer (D*) and mutual (/)) diffusion coefficients in a miscible polymer blend of poly(methyl methacrylate) (PM MA, T~ = 136°C) and poly(styrene-co-acrylonitrile) with ~ 23 wt% acrylonitrile content (SAN, T~= 112°C). For blends with SAN weight fraction w of 0.2 and 0.5, the temperature dependence of D* for both species was nearly identical. Tracer diffusion coefficients DpMMA and D~'AN were determined for matrices consisting of 176 000 molecular weight SAN (w = 0.5) and various molecular weights of PMMA ranging from 27000 to 840000. The results were consistent with those expected from the mechanisms of reptation and constraint release. Analysis of the tracer diffusion coefficients D* showed that SAN has a monomer friction coefficient, (O.PMMA, about five times smaller than that of PMMA ((o.PuM^) in a matrix of pure PMMA, but the difference decreased monotonically as w increased, so that the (o values were nearly equal when w = 1. Corresponding to this relative change in (o, the glass transition process is broad for PMMA-rich blends and narrow for SAN-rich ones, raising the possibility that the difference in (o in the PMMA-rich blends is due to the existence of two local glass transitions, one for each species in the blend. For blends at the composition of w = 0.5, the/) was measured as a function of PMMA molecular weight. The data followed closely the predictions of the fast theory, the result expected if /) is ultimately controlled by the diffusion of the faster moving species. From the measurements of/) and D* at 187°C, the composition dependence of the Flory interaction parameter was also obtained, which showed good agreement with the recent small angle neutron scattering results by Hahn et al.

Посилання на статтю:

Diffusion in blends of poly(methyl methacrylate) and poly(styrene- co-ac ryl o n itri le ) / Eugene Kim* and Edward J. Kramer and Wan C. Wu and Paul D. Garrett // Polymer. – 1994. – Vol 35. – P. 5706-5715.

Diffusion in blends of poly(methyl methacrylate) and poly(styrene- co-ac ryl o n itri le ) - Завантажити.

 

Корисні статті

Що таке КПІ?

На сьогоднішній день багатьох випускників, ще недавно – школярів, цікавить наступне питання – куди поступити, куди піти навчатися? В нашій країні є дуже багато ВНЗ, які пропонують свої послуги з підготовки і навчання студентів. Одним з таких ВНЗ є Київський політехнічний інститут (КПІ).

Інженер-машинобудівник

Ні для кого не секрет, що при сучасних умовах життя, темпах розвитку промисловості, безперервній автоматизації та оптимізації роботи механізмів та виробничих процесів, великою популярністю та попитом на ринку праці користується професія інженера, особливо інженера-машинобудівника.

Щоб відповісти на питання «Хто такий інженер-машинобудівник?», необхідно розуміти , що несе в собі кожне з цих слів окремо. Інженер – це людина, яка отримала освіту з визначеного фаху. Інженер – це творець техніки. Інженер – це особа, що професійно займається інженерією, тобто на основі поєднання прикладних наукових знань, математики та винахідництва знаходить нові рішення технічних проблем. Тобто, виходячи з цих загальновживаних визначень слова «інженер» зрозуміло, що цій професії може присвятити себе лише людина з неабиякими здібностями, які ґрунтуються на знанні точних наук, логічному мисленні, невичерпному терпінні і постійному бажанні вдосконалювати світ інженерії. Від латини ingenium — здатність, винахідливість, що є свідченням того, що інженером перш за все є людина-думаюча, яка знаходиться в безперервному пошуку відповідей на складні технічні завдання.

Рейтинг вищих навчальних закладів

На даний час в світі існує маса університетів з дуже великою кількістю кваліфікацій, спеціальностей та спеціалізацій. Одні з них більш престижні університети, інші менш.

Рейтинг вищих навчальних закладів переписується щорічно, в зв'язку з тим, що всі прагнуть стати краще в освіті, вдосконалитися в технологіях і підвищити свій рівень акредитації. Рейтинг навчальних закладів варіюється в залежності від предметної області, це природничі науки і математика, техніка/технологія і інформатика, життя і сільськогосподарська наука, клінічна медицина і фармація, соціальні науки.

Полімерні матеріали

Полімер це велика молекула, або макромолекула, котра складається з багатьох субодиниць. Через їх широкий спектр властивостей, синтетичні і природні полімери відіграють найважливішу і всюдисущу роль в повсякденному житті. Полімери в діапазоні від знайомих синтетичних пластмас, таких як полістирол природний біополімер, таких як ДНК і білки, які є основоположними для біологічної структури і функцій. Полімери, як природні і синтетичні, створюються за допомогою полімеризації багатьох малих молекул, відомих як мономери.

Види та функції сучасної упаковки

Різноманітна упаковка щільно увішла у життя кожної людини. На полицях магазинів, в інтер'єрах помешкань можна побачити десятки пляшочок, коробок, аерозольних болончиків. Термін існування упаковки в нашому житті може продовжуватися від кількох хвилин до кількох років. Що ж таке сучасна упаковка? Чому вона займає стільки місця в нашому житті?