kpilogo shields

Changes in structure and properties due to mechanical fatigue for segmented polyurethanes containing a block segment of poly(ethylene oxide)-block-poly(dimethyl siloxane)-block-poly(ethylene oxide) (PES) were investigated by mechanical and thermal analyses and a small-angle X-ray scattering (SAXS) technique. Six types of specimens designated KP-x-y were studied, where x and y denote, respectively, the fraction of PES component (x = 0 or 13 wt%) and the molecular weight of the soft-segment block, poly(tetramethylene glycol) (PTMG) (y= 1000, 2000 or 3000). The SAXS experiments revealed that dissociation of the hard-segment microdomains was induced by mechanical fatigue. The changes in the mechanical properties due to fatigue were discussed in relation to the PTMG soft-segment crystallization which can be triggered by the dissociation of the hard-segment microdomains. As already reported, KP-13-2000 has better antithrombogenicity and more suitable viscoelastic properties for use as a biomedical material than any of the others. It was found in this study that KP-13-2000 has strong resistance against mechanical fatigue as well, which is one of the most important characteristics required for biomedical materials. Although the microdomain structure was fractured by fatigue, the mechanical property of KP-13-2000 was not changed because the PES component prevents the PTMG soft segments from crystallizing.

Посилання на статтю:

Changes in structure and properties due to mechanical fatigue for polyurethanes containing poly(dimethyl siloxane) / Shinichi Sakurai, Satoshi Nokuwa, Masato Morimoto,Mitsuhiro Shibayama and Shunji Nomura // Polymer. – 1994. – Vol 35. – P. 532-539.

Changes in structure and properties due to mechanical fatigue for polyurethanes containing poly(dimethyl siloxane) - Завантажити.

 

Корисні статті

Комп'ютер для інженера

У сучасному світі комп'ютери дуже поширені. Складно уявити людину, не знайому з цим поняттям. Багато професій зобов'язані своїм виникненням саме комп'ютеру, вони б просто не з'явилися без створення електронно-обчислювальної техніки.

І хоча відносно недавно, на початку XX століття, комп'ютери були розкішшю і використовувалися лише для самих складних розрахунків, у наш час комп'ютери та комп'ютерна техніка дуже глибоко інтегрувалися у наше життя. Сучасне людство залежить від комп'ютерів, що викликає подиву, якщо розглянути, коли і в яких випадках вони використовуються.

Вибір професії

Кожна людина зіштовхується у своєму житті з вибором, який найсильніше вплине на все її подальше життя. Йдеться про вибір професії та вибір вищої освіти. Закінчуючи школу, молоді люди стикаються з величезним вибором професій та спеціальностей: інженер, економіст, юрист, менеджер, маркетолог, логіст, фінансист і т.д. При цьому навколо можна чути безліч стереотипних фраз: "Юристи багато заробляють", "Фінансисти працюють з грошима, тому у них хороші зарплати", "Маркетолог - основний людина в будь-якому бізнесі", а часом і просто без обґрунтування - "Менеджер - це круто ". Часом, такі "поради" впливають на вибір професії.

Полімерні матеріали

Полімер це велика молекула, або макромолекула, котра складається з багатьох субодиниць. Через їх широкий спектр властивостей, синтетичні і природні полімери відіграють найважливішу і всюдисущу роль в повсякденному житті. Полімери в діапазоні від знайомих синтетичних пластмас, таких як полістирол природний біополімер, таких як ДНК і білки, які є основоположними для біологічної структури і функцій. Полімери, як природні і синтетичні, створюються за допомогою полімеризації багатьох малих молекул, відомих як мономери.

Хімічне машинобудування

Хімічне машинобудування багатопрофільна галузь машинобудування, що поєднує в собі природні та експериментальні науки (наприклад, фізика і хімія), разом з науками про життя (наприклад, біологія, мікробіологія та біохімія). Математику та економіку вокористовують для розробки, перетворення, транспортування, управління виробничими процесами, які перетворюють сировину в цінні продукти.

Як стати інженером?

Кожна людина в процесі свідомого життя стикається з проблемою вибору професії. Найбільш актуальною ця проблема є для учнів старших класів – випускників, які добровільно або примусово здають шкільні іспити та зовнішнє незалежне оцінювання, за результатами чого приймають участь в конкурсному відборі на навчання у ВНЗ. Щоб обрана професія не стала важким випробовуванням, потрібно ще у шкільні роки зважити всі «за» і «проти», оцінити свої здібності, схильності, можливості.